Autotadio Blaupunkt C32 osvětlení

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

Autotadio Blaupunkt C32 osvětlení

#1 Příspěvek od kovka »

V odnímatelném panelu byly dvě vadné žárovky, se kterýma jsem se ještě nesetkal. byly v serii, nahradil jsem je ledkama 3mm s predřadným odporem.
Přílohy
IMG_4772.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

V starom Blaupunkte mam nieco podobne. Ziarovka sa z toho drziaku da vybrat a vymenit - je to bezna "drotova" ziarovka na 6V.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Něco podobnýho jsem před létama řešil ve svým tehdejším formanu - všecky kontrolky i podsvícení palubky byly osazený malýma bezpaticovýma celoskleněnýma žárovečkama W2 - 12V/2W, který byly v takovejch bajonetovejch objímkách zastrčenejch do nosný desky plošnejch spojů. A tyhlety žárovečky dost rychle odcházejí - v trvalým podsvícení černají a ztrácejí jas a v kontrolkách zas trpí na otřesy a zapínací proudovej náraz. Výsledkem je, že během cca roku musíte v běžným fáčku vyměnit asi tak polovičku žárovek v palubce. Řešil jsem to tenkrát taky LEDkama - a to ještě nebyly nijak běžný supersvítivý jinejch barev než superčervený, takže sehnat dostatečně svítící 3mm LEDky s malým proudem (aby to na 12V netopilo zbytečně na předřadným odporu) byl docela kumšt, ale povedlo se a po trošku problémech s polaritou jsem nakonec poměnil všecko co v palubce bylo a od tý doby jsem na to nemusel sáhnout ... Jedinou výjimku, kterou jsem musel dodržet, byla kontrolka dobíjení, ve který z principu funkce musí bejt u favořitě/formana žárovka (budí se přes ni regler altíku) - když jsem tam nacpal LEDku, přestalo auto najednou dobíjet a než jsem si uvědomil příčinu a vrátil to zpátky, měl jsem světla jak bludičky a nastartovat jsem ho musel roztlačením z kopečka ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#4 Příspěvek od kovka »

Původně jsem chtěl žárovky, jak psal rnbw, taky vyměnit, ale můj domácí "sklad" disponuje jen 12V /40 mA jednodušší variantou byly pro mně Led, nemaje 6v verzi malých žárovek.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Inak zaujimave je, ze tie ziarovky som menil pred mnohymi rokmi a odvtedy neodisla ani jedna. Asi dvakrat prestala cast svietit, ale stacilo to prespajkovat. Tie vyvody ziaroviek sa spajkuju nejako blbo.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Většina těch minipidižároveček má vývody z invaru, aby se tepelnou dilatací nezhoršovala hermetičnost zátavu. I proto jsou tak blbě pájitelný ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“