Evolveo Omega T2- jak vypnout AD ?

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Evolveo Omega T2- jak vypnout AD ?

#1 Příspěvek od dvorak »

Nemohu se u settopboxu Evolveo Omega T2 (starší typ) zbavit Audio Description, tlačítko audio nepomáhá. Jiný firmware ?

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#2 Příspěvek od mluno »

Řešil jsem to u televize (LG), taky jsem přepínal všechno možné. A hledal jsem to opravdu dlouho (minimálně půl roku). Nakonec to bylo úplně jinde v systémovém nastavení v položce audio byla volba nedoslýchaví která byla zaškrtnutá (po jejím odškrtnutí komentáře typu "grafický předěl", "hovoří mluvčí..." zmizely).
Tehdy si pamatuju, že jsem přepnul na nějakou telenovelu (tuším na primě) a tam to bylo namluvené v podstatě jako rozhlasová hra, to mě překvapilo, protože jinak na čt byly jen takovéto výkřiky.
Když o tom tak píšu, tak nevím, proč se ta volba spíš nejmenuje nevidomí/slabozrací (nedoslýchavému zvukový popis moc nepomůže).
Je to sice úplně jiná televize, ale zkusil bych také projít i jiná nastavení než přepínač audiostop.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Selže-li všechno, přečti si návod: settopbox Tesla to má v Nastavení > Zvukový popis, Strong, televize Sharp to mají v systémových nastaveních, TV Samsung mají toto nastavení v Systém > Usnadnění > Zvukový popis, jiní to mají také v sekcích Systém nebo Pokročilé. Tlačítko Zvukový doprovod slouží k něčemu jinému.
Snad jen TV Hyundai na to má menu volitelné samostatným tlačítkem.

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#4 Příspěvek od nonius »

Jenže v návodu pro tento přístroj je napsáno anglicky "hard hearing" a v českém je napsáno pro nedoslýchavé.
Nakonec to teda znamená asi něco jiného. Výrobci ani neví co vyrábějí a prodejci ani neví co prodávají. Nějaký člověk v Asii to přeloží do angličtiny (nebo jazyka, který se podobá angličtině) a potom v Čechách to přeloží do češtiny, aniž by ten přístroj někdo viděl nebo dokonce vyzkoušel.

Tak uvidíme jak to je, jestli to tazatel nebo někdo jiný vyzkouší.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#5 Příspěvek od dvorak »

Díky za reakce, nakonec jsem to vyřešil "factory resetem" a tačítkem audio jdou režimy normálně přepínat.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“