Jak upravit televizní anténu na LTE ?-

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Jak upravit televizní anténu na LTE ?-

#1 Příspěvek od jankop »

Potřeboval bych poradit. Mám nadbytečnou anténu http://www.altronik.cz/emme-esse-2160um ... k-9db-lte/ a chtěl bych případné dokoupit druhou a použít je na podporu příjmu LTE signálu v pásmu 800MHz, které je pro mě dominantní. To by nejspíš bylo možné, ale v recenzích k této anténě se zmiňují o integrovaném účinném STUB filtru, který prý zásadně omezuje frekvenční pásmo nad 60. kanál, což by bylo limitující. Jak je ten Stub filtr realizován? V hlavici antény? Myslíte, že by šel odstranit?

Druhá otázka je o použité polarizaci u MIMO antén pro LTE. Často se mluví o X polarizaci. Byl by zásadní rozdíl při instalaci mezi X - polarizací antén a vertikálně horizontální polarizací antén v případě signálu LTE ?

Důvody jsou nasnadě. Prodávané antény jsou širokopásmové 800MHz až 2,6GHz s malým ziskem a obvykle drahé. Nevěřím, že by byly nějakým přínosem pro můj LTE modem, který má externí anténky. Dvojče na 800Mhz stojí cca 2000Kč. Kdyby se mi povedlo jednoduše upravit tu Emme-Esse, tak bych to měl za cca 300Kč (jednu anténu už mám) i s konektory a pro mě potřebným kabelem.
Ještě přikládám dva grafy k té anténě i když ani jeden se mi nezdá příliš věrohodný. Ovšem ten druhý je přímo od výrobce.
Přílohy
emme-esse_Graf_02.jpg
emme-esse_Graf_01.jpg
Naposledy upravil(a) jankop dne 06 srp 2021, 15:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

nefunguje ti odkaz na anténu . . .
ta kmitočtová zádrž je u tohoto typu antény realizovaná přesazením ráhen před hlavici, kdy toto přesazení je naladěno na LTE.
Přílohy
emme-esse-2160uml-uhf-antena-21-60-kanal-zisk-9db-lte.jpg

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jankop »

Dík za reakci. To bych tedy musel nějak zkracovat ráhna u hlavy antény, ale to teda spočítat nedovedu. Asi budu muset koupit dvě antény, třeba tyhle, ty maj ještě kanál 69.
https://www.hyperelektro.cz/tesla-venko ... qdEALw_wcB

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“