Kombinovaný sporák MORA

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nvenca
Příspěvky: 117
Registrován: 28 úno 2012, 01:00
Bydliště: Brno

#46 Příspěvek od nvenca »

Ještě asi před 5 lety jsem vybíral sporák a MORA byla téměř jediný výrobce na našem trhu, který měl vpředu malý a střední hořák a vzadu střední a velký hořák. Ostatní měli ten velký hořák vpředu.
No a teď je pokud vím MORA součástí Gorenje a to bude asi důvod té změny.

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#47 Příspěvek od TheLastUnicorn »

A jaký je vlastně problém s velkým hořákem vepředu?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od hafca »

Třeba ten, že když máš velkém hořáku vepředu velký hrnec, tak se blbě může dozadu na menší.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#49 Příspěvek od TheLastUnicorn »

To je všechno?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od hafca »

Zkus někdy vařit a poznáš sám. :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
mhepp
Příspěvky: 30
Registrován: 16 srp 2017, 02:00

#51 Příspěvek od mhepp »

No podle mých zkušeností to vidím tak, že vedle velikého hrnce na veliké plotně dáš už těžko střední hrnec na střední plotně. Ale malý se vleze. Takže dvě střední plotny vedle sebe a veliká s malou se mi zdají jako lepší řešení.

Sporák pro plné obsazení jsem již dlouho neviděl. Na většinu se vejdou pouze dva veliké/střední (do kříže) a k tomu malý na malou plotnu. Ale čtyři hrnce - veliký, dva střední a malý, to už je problém. Nehledě na dva veliké.

Vařím skoro denně pro sedmičlennou rodinu, takže vše jsou veliké a střední hrnce. Malé minimálně.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#52 Příspěvek od rnbw »

Aj stare MORY maju velky horak vedla maleho. Rozdiel je v usporiadani, ci je velky horak vlavo hore alebo vpravo dole.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od PotPalo »

Neviem ako inde ale u nás je vľavo od sporáku stena. Takže pokiaľ dám veľký hrniec dopredu vpravo, ostatné horáky sú mi už naprd, prístup k nim je veľmi obtiažny. S veľkým horákom a teda hrncom vzadu nebol problém, vtedy sa dali použiť aj menšie horáky vpredu.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#54 Příspěvek od p32 »

mhepp píše:No podle mých zkušeností to vidím tak, že vedle velikého hrnce na veliké plotně dáš už těžko střední hrnec na střední plotně. Ale malý se vleze. Takže dvě střední plotny vedle sebe a veliká s malou se mi zdají jako lepší řešení.
Ty teda kecáš, až to leze ze stránky na klávesnici. :lol:
Kdybys někdy vařil, tak bys věděl i to, že ať dáš tu největší plotnu vedle té nejmenší, tak vedle nich jsou vždycky dvě střední a můžeš si točit to vlekou kam chceš, dopředu nebo dozadu. A pokud bys denně vařil pro tu sedmičlennou rodinu, tak bys musel dávat hrnce na všechny plotny. Mimochodem, nikde není napsáno, že na té největší plotně musíš vařit v prádelním hrnci.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od PotPalo »

Keď mi na tých stredných horákoch ide plameň vedľa hrnca na strany a hore, tak na tom najväčšom to s rovnakým hrncom asi lepšie nebude, že? :wand: Ide o to uvariť v hrnci, nie robiť vatru okolo.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#56 Příspěvek od Otkundes »

A není náhodou celý harampád v tom, že v té domácnosti jsou používány hrnce a kastrůlky s malým průměrem dna, kolem kterých potom ten plamen šlehá?
Pokud máte při vaření na sporáku Jánošíkovu vatru, je sporák zralý na revizi a seřízení, což již bylo doporučováno.

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Mek7 »

Ked som sa na toto pytal mamy, dlhorocnej kucharky, vysvetlila mi, ze velky horak sa dava dopredu, aby neopaloval stenu. My mame velky horak vzadu a pri stene oprety plech, prave kvoli tomuto.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#58 Příspěvek od rnbw »

Nech radsej opali stenu ako obsluhu...
Neviem, aky velky horak by to musel byt, aby mi opalil kachlicky na stene :D

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#59 Příspěvek od Otkundes »

Tam jde především o velikost a průměr dna hrnce (pánve), kolem kterého pak utíkají žhavé zplodiny hoření a ohřívají (třeba v rohu) stěnu. Ten velký hořák mívá totiž výkon 2,5 až 3,0 kW.
Spálit se můžete, i když budete mít vepředu malé hořáčky. Proto výrobci obvykle v návodech upozorňují, že sporák můžou obsluhovat jen dospělé osoby a nepřipouští, aby v kuchyni byly při vaření ponechávány děti bez dozoru.

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#60 Příspěvek od TheLastUnicorn »

Mek7 píše:Ked som sa na toto pytal mamy, dlhorocnej kucharky, vysvetlila mi, ze velky horak sa dava dopredu, aby neopaloval stenu. My mame velky horak vzadu a pri stene oprety plech, prave kvoli tomuto.
Naprosto správne. Je veľa kuchynských liniek, ktoré majú len akurátnu hĺbku a toto tam hrozí. Ja osobne som tiež za veľký horák vpredu...ak už plynový. A platí samozrejme aj to, čo napísal Otkundes.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“