Co trochu hezké hudby II

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#931 Příspěvek od konosuke »

ne ? tak potom Sweet emotion, byla dost podobná
jo a od Uriášů July morning zapoměl jsem dopsat
od Zeppů Tangerine, méně známá věc z III alba
na to holky letěly jako mouchy na med :(
hej ! pane diskžokej ! koukej se na displej
trochu to usíná stejně nás nevnímá
(to bejvávaly na koleji časy...)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#932 Příspěvek od Mysteri »

Kto si pri internete rád niečo otvorí na druhej karte ako zvukový podmaz, tak odporúčam tento 3,5hodinový výber DEEP PURPLE https://www.youtube.com/watch?v=Ivd1lk8ys5A Dnes na tom bežím už druhý krát ... :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#933 Příspěvek od Celeron »

Včera jsem si pustil koncert k 50 letům Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, co jsem si nahrál z Artu. No k originálu to mělo dost daleko. Tak jsem to zase vypnul. Na Trubce je to samý v podání The Analogues podstatně lepší.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#934 Příspěvek od vladodyno »


Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#935 Příspěvek od Mysteri »

Aj tak, najkrajší Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band je: vytiahnuť z obalu, utrieť handričkou, prípadne prebehnúť kefkou, pustiť na to hrot a počúvať....
Po dohratí ,,Breing For The Benefit Of Mr. Kite!" sa zdvihnúť k reprodukčnému zariadeniu s tanierom, otočiť umelohmotný výlisok, spustiť hrot a opäť sadnúť na prdel a počúvať.... :|
P.S. Neviem pre čo, ale aj tak sa mi najviac páči https://www.youtube.com/watch?v=eqe_yLT8wd4 Cítiť asi z toho to anglické humorné frázovanie...

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#936 Příspěvek od GeXeS »

Rozhodně, Rita je geniální :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#937 Příspěvek od Celeron »

Mysteri píše:Aj tak, najkrajší Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band je:
No právě, proto jsem to vypnul. To co bylo v TV se nedalo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#938 Příspěvek od Hejnicek »

Mysteri píše:Kto si pri internete rád nieèo otvorí na druhej karte ako zvukový podmaz, tak odporúèam tento 3,5hodinový výber DEEP PURPLE https://www.youtube.com/watch?v=Ivd1lk8ys5A Dnes na tom bežím už druhý krát ... :lol:
Skvele, prave to sjizdim na elektronkovym kramu.
Nemel jsem zrovna dobrej den, ale tohle to dost vylepsuje. :wink:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#939 Příspěvek od Hubert_79 »

Nádherná kytara Neila Younga. A film, z něhož hudba pochází? Dokonalá záležitost...!
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#940 Příspěvek od Spiral »

Hubert_79 píše:Nádherná kytara Neila Younga. A film, z něhož hudba pochází? Dokonalá záležitost...!
Souhlasím, asi vyhrabu orig. DVD, díky za tip na dnešní večer.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#941 Příspěvek od Hubert_79 »

Koukal jsem na ten film nedávno. Ostatně, poprvé jsem ho zaznamenal zhruba koncem 90. let, šlo to na ČT2 někdy pozdě večer. Pak to dávali (někdy tak 1998-99) v malém kině a tam to byl teprve zážitek.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#942 Příspěvek od Hubert_79 »

Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#943 Příspěvek od Mysteri »

Pri mojej pracovnej ceste po troch firmách (aj v jednej, kde sa robia DRU slané tyčinky, nechcite vedieť, čím sa potierajú, aby boli také lesklé....) som sa okolo roku 2005 zastavil v Priore v Leviciach. Mali tam výpredaj vinylov. Gott, Zagorka, Nagy za 2Sk, origoš výlisky Atlantic, výpredaj za 10Sk. (Pôvodná cena 200Sk) Tak som niečo ,,naslepáka" kúpil. Keď som prišiel domov a na gramec pustil toto, pre mňa do vtedy nepoznané, tak som si otvoril fľašku, pridal VOLUME a tak celá stupačka v paneláku trpela.... Bol som ešte mladý, sorry... Bol som prekvapený, sú ako AC-DC, nie je to však AC-DC, majú každú psionku inú... Dirty Looks
Ďalšie prekvápko za 10Sk bolo toto (full album na YT som nenašiel) Angel City - Two minute Warning
Tretí, ešte počúvateľný album za 10Sk bol REO Speedwagon - Wheels are turnin"
P.S. Z toho nákupu mi blbo zostalo toto: Pia Zadora and Phil . Kto má záujem, pošlem zadarmo, aj do CZ, hrané 20 minút....

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#944 Příspěvek od Mysteri »

50 ROKOV KVALITNEJ HUDBY časť 1. :
Málokto si uvedomuje, že rok 1971 bol rokom, keď boli u nás vydané na LP ozaj skvosti CS hudby. Collegium, Jedeme jedeme od Olypmicu, Progress - Barnodaj.... A tu mnohí mlaďoši stuhnú: Čo to je?Progress, Barnodaj? No, je to Brno, kapelka s menami Pavel Váně, Zdeněk Kluka, Emanuel Sideridis, Ján Sochor....Tak tu máme narodky, 50 rokov od vydania, 50 ročnú nahrávku LP, ktorú mnohí terajší ,,interpréti" nedokážu prekonať ani dnes, v čase jednotiek a núl v nahrávacom štúdiu... Z čias, keď sa v predajni jeden rovnaký titul predával na LP v buď v MONO, alebo STEREO verziii a cena bola rôzna....
https://www.youtube.com/watch?v=aUkYhHlItJs
https://www.youtube.com/watch?v=XE8XpaZm_6Y (krásna, aranžmá prepracovaná verzia pôvodnej The Beatles)
https://www.youtube.com/watch?v=hIPgqjhVJTE
https://www.youtube.com/watch?v=VnlDdvF2MRI
Ja mám doma, žiaľ MONO verziu, rodičia šetrili....

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#945 Příspěvek od Mysteri »

50 ROKOV KVALITNEJ HUDBY časť 2. :
Málokto si uvedomuje, že rok 1971 bol rokom, keď boli u nás vydané na LP ozaj skvosti CS hudby. Collegium, Jedeme jedeme od Olypmic..... A, zostanem teraz pri Olympicu. Najkrajší album Olympicu, podla mňa, je práve Jedeme, Jedeme z r. 1971. Textový skvost, hudobný skvost deliaci sa s Maratonom (1977), ale tá zostava na ,,3" je super, v pesničkách mi nevadí ten nerockový spev Petra Jandu, tu práve sedí. A z tohto albumu prežilo do dnes asi najviac pekných pesničiek. Čo zostalo z nasledujúcej ,,štvorky" ? Nič. To bol total normalizačný blábol, Schytal to práve Jiří Korn, ktorý v tom čase k nim zablúdil. Maratón(1977) bol už návrat opäť k poctivému rocku.
Jedeme, jedeme

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“