Rok výroby trafopájky

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#31 Příspěvek od Kremik »

konosuke píše:hrot z pozinku drátu neroztaví
v čs TRP ani cín, vyzkoušeno nevěřím že by konstruktéři byli tak hloupí ?
Vždyť to píšu, ta ojebaná má větší napětí, ta by s pozinkem asi tavila. Ovšem jak dlouho? Žádnou zátěžovou zkoušku jsem nedělal.

ZVUK2000 > Ten můj kousek měl opravdovou žárovku.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#32 Příspěvek od ZVUK2000 »

konosuke píše:Podívej: montáž hrotu trafopájky se u nás řeší cca 50 let (TRP1-55
možná dřív) NIKDY uspokojivě nevyřešeno. tak laskavě nerejpejte
do Číny která to dokáže, jo ?
NIKDY uspokojivě nevyřešeno? Český výrobce trafopájek už několik let vyrábí každou páječku ve dvou verzích. Jedná má v názvu Š a druhá U. Podle toho zda je hrot uchycen šroubem nebo "upinákem" :lol:

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#33 Příspěvek od ZVUK2000 »

Kremik píše:
ZVUK2000 > Ten můj kousek měl opravdovou žárovku.

Minulý týden jsem si zapomněl přibalit na jednu akci páječku. Musel jsem koupit stejnou atrapu co je tady na fotce. Dodavatel FK technik. A krom toho že sní nejde pájet (ten jeden XLR konektor se nakonec podařilo) tak měla doutnavku. V úterý hodím foto.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#34 Příspěvek od konosuke »

V popisce Tipa uvedeno - mimo jiné:
Elektrická trafopájka ZD-507 / 100W ( SG-109 ). Profesionální páječka pro všestranné použití v elektrotechnických dílnách a opravnách. Rychlé rozehřátí pájecí smyčky během 6 až 8mi sekund. tak profesionální ! none...asi nejsem
profesionál
jo a štítek netřeba brát vážně, tak například player MC901 nesl logo Tesla a vnitřek byl Philips
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#35 Příspěvek od Kremik »

Na opravdových profi výrobcích se žádné profesional nepíše.
Bohužel, dnes je toto slovo obchodníky zneužívané k popisům těch největších šmejdů.
Jakmile někde vidím "profi" nebo "profesional", dále již nečtu, ztrácím zájem, odcházím.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#36 Příspěvek od kokun »

To konosuke
Ten Číňan ti tam natiskne cokoliv si budeš přát.
Mně osobně zaujal nejvíce na stránkách TIPY tento řádek: "Recyklační poplatek zahrnut v ceně produktu." :lol:

A že sem zase zatáhneš "player MC901" - no co, když to byl licenční výrobek, tak proč by v něm nemohly být (v rámci licenčního ujednání) třeba i originální philipsácké díly? :o
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#37 Příspěvek od Kremik »

ZVUK2000 píše:krom toho že sní nejde pájet (ten jeden XLR konektor se nakonec podařilo) tak měla doutnavku.
Takže katování kostů stále ještě pokračuje. To by mě zajímalo, kde se to zastaví. Donekonečna to přece nejde :)

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#38 Příspěvek od dobrman »

ZVUK2000 píše: Minulý týden jsem si zapomněl přibalit na jednu akci páječku. Musel jsem koupit stejnou atrapu co je tady na fotce. Dodavatel FK technik. A krom toho že sní nejde pájet (ten jeden XLR konektor se nakonec podařilo) tak měla doutnavku. V úterý hodím foto.
jj, je tam doutnavka.....
Přílohy
trafopaj_ZD-507.jpg
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#39 Příspěvek od konosuke »

prostě diskutujem, no. kdyby všici měli stejný názor pak není žádná diskuze a můžem jít na houby do lesů což v Moravskoslezských Beskydech není bezpečný podnik, fotopast zachytila přírustek dominantní vlčí smečky ba i rys
ostrovid byl viděn...ale, spíš půjde o mysliveckou latinu jak vystrnadit návštěvníky (škodnou) z revíru, myslím si
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#40 Příspěvek od Kremik »

No pravda, doutnavka je tam :) Na sekundáru dokonce už 5 závitů. Člověče, když si tam dobastlíš násobič, už tím možná rozsvítíš i LEDku :D
Pokud ne, tak můžeš LEDkou indikovat přepálenou smyčku :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#41 Příspěvek od rnbw »

Ten smejd z Lidlu po par sekundach rozzeravil "hrot" do cervena. Navyse "hrot" bol tak tupy a obrovsky, ze sa s tym nedalo vobec robit. A ako bonus na nom nedrzal cin - doslova ho odpudzoval. Prispajkovat jeden odpadnuty drot z TO92 teplotneho cidla bolo peklo.

patrikvarga:
Ten stitok je fakt zaujimavy. Na 110V to asi velmi spajkovat nebude.
Jedine, ze by Cinan vymyslel nahradu trafa spinanym zdrojom.

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od Mek7 »

kokun píše:To konosuke
Mně osobně zaujal nejvíce na stránkách TIPY tento řádek: "Recyklační poplatek zahrnut v ceně produktu." :lol:
To je naprosto v poriadku, recyklacny poplatok ze zahrnuty v cene kazdej elektroniky, ktoru si kupis. Len sa to nezvykne tak okato pisat.
Tiez som mal henten nepodarok, kupil som ho v Baumaxe, este predtym nez sa premenoval na OBI. Taky smejd som dlho nevidel, ani rozohriat sa to nechcelo, a pracovat s tym bolo peklo. Nastastie bolo mozne toto "zbozi" vratit s vratenim penazi. Potom som kupil 75 VA TRP pajku cez inzerat a ta mi sluzi dodnes.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#43 Příspěvek od konosuke »

rnbw píše: Ten stitok je fakt zaujimavy. Na 110V to asi velmi spajkovat nebude.
Jedine, ze by Cinan vymyslel nahradu trafa spinanym zdrojom.
anebo...šlo o dodávku pro USA, Kanadu či Japany (110V) která se "výhodně" prodala východoevropanům,
už s staly v obchodech větší přehmaty
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#44 Příspěvek od kokun »

Mek7 píše:
kokun píše:To konosuke
Mně osobně zaujal nejvíce na stránkách TIPY tento řádek: "Recyklační poplatek zahrnut v ceně produktu." :lol:
To je naprosto v poriadku, recyklacny poplatok ze zahrnuty v cene kazdej elektroniky, ktoru si kupis. Len sa to nezvykne tak okato pisat.
To ani pro mně není nic nového - pro mně je ale na tom úsměvné to, jak brzy budeš nucen ten poplatek využít.

Ale zase jsme tady OT - konosuke sem musel zatáhnout tento čínský šmejd, na který tu ale máme jinačí vlákno :o :(
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#45 Příspěvek od konosuke »

jak vidím Kokune, jsem Tobě permanentně svým příspěvkem trnem v oku
ať to teda moder přešíbuje jinde, já se z toho nepose
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“