SoftStart jinak a pořádně

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

SoftStart jinak a pořádně

#1 Příspěvek od beny66ka »

Řešil jsem problém co s flexou která mi vyhazuje při zapnutí jistič 16A/B.
To mě inspirovalo ke konstrukci SoftStart zařízení.
Možná pro někoho může být moje konstrukce inspirací.

Vše níže ve videu.

https://youtu.be/w7E9jtGZTHA

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#2 Příspěvek od doktor365 »

:agree: pěkné i dílna a vybavení.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Jako ze pekna prace, to v kazdem pripade.
Nechci ti kazit radost, ale prijde mi ze nelecis pricinu ale dusledek. Mi tohle taky kdysi delal velka flexa, nejprve jen obcas, pak se to zhorsovalo az nakonec sla do kopru uplne. Byl tam nejaky problem s vinutim, chlap co mi opravuje motory rikal, ze to nema ekonomicky vyznam previjet.

U motorovych pil byl zas problem, ze tam byl spinac ktery mechanicky casoval prepnuti rozbehoveho vinuti. Spinac byl drahy jak prase a kazdou chvili se to mechanicke casovani posralo, takze jsem dovnitr pily vmestnal relatko s casovacem s 555 a od te doby spinace menim jen kdyz se uplne mechanicky vyhrkaji. Tak mrkni do flexy jestli neni problem v necem podobnem.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#4 Příspěvek od kutilmil »

Máš to síce pekné ale asi by som to nevyrábal. Stačí si kúpiť akékoľvek prúdové relé s oneskorením a akýkoľvek stýkač a rezistory a máš vystarané. Prúdové relé napríklad od elkoepu PRI-52 alebo hociaké inakšie.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Hezký, ale zbytečně komplikovaný. Řešil bych to spíš jako střídavej proudovej zdroj, proudovej omezovač, kdy do určitýho okamžitýho proudu (např. 10A) je překlenutej výkonovej předřadník výkonovým spínacím polovodičem, při překročení v každý půlvlně se překlenutí dejme tomu na 5ms rozpojí, aby se proud omezil předřadníkem.
Takhle nemusíš nic štelovat a máš posichrovaný i případy, kdy dojde k poruše na flexe. Samozřejmě můžeš hlídat teplotu předřadníku nějakým bytelným termostatem, co při přehřátí přeruší celej obvod.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#6 Příspěvek od Ivan_01 »

síce kdo si hraje nezlobí, ale za 3Eura a zabudujem to do flexy, a nemusím sa ťahať niekde na stavbe s krabicou navyše. Ale práca pekná
Přílohy
soft-start-plynuleho-rozbehu-250v-16a.jpg

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“