USB kabely-kvalita

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#16 Příspěvek od Milan_F »

U Chobota běžně k sehnání. I kabel v metráži jsem tam kdysi kupoval.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#17 Příspěvek od Kvicala_r »

Zrovna minuly tyden sem je vsechny bral za par korun z ebay. Dokonce mikro maji i uhlovy. Pribral sem si i header na DPS. Posledni dobou me sem tam nekdo zlobi navigackou atd. Kde se jim podari vylamat ty vnitrni kontakty... Nechapu.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#18 Příspěvek od ZVUK2000 »

Dnes mne nefungovala externí DVD mechanika. Na vině jinak funkční kabel.
A proto jsem prozkoušel všechny kabely které normálně používám u jiných přístrojů. Ty vpravo na DVD o.k. Prosřední fungoval jen na ten USB se silnějším kabelem. Vlevo oba nefukční na DVD.
Přílohy
usb 2.jpg
Fukční jen 1/2 káblu, (ta se silnějším kabelem)
(98.94 KiB) Staženo 55 x
usb 1.jpg
(93.59 KiB) Staženo 57 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Ten dvojity USB kabel je OK. Druhy USB konektor (s tenkym kablom) sluzi len na posilnenie napajania, ked nestaci napajanie z jedneho USB portu (nema datove vodice).

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#20 Příspěvek od ZVUK2000 »

Tak to jsem s tím dvojtým nevěděl :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

To sa hodi pri diskoch - na niektorych PC to z jedneho USB nejde a treba zapojit aj ten druhy.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#22 Příspěvek od jogo9 »

Pokiaľ to naordinoval výrobca ku konkrétnemu disku, asi lepšie zapojiť konce oba - pri väčšom odbere, napríklad zápise, sa tak môže zamedziť náhodnému zlyhaniu prenosu. Tiež mohol použitím "ypsilonky" brať výrobca do úvahy väčší odber disku - a týmto spôsobom riešiť šetrnejšie pripojenie ku (taktiež ako tu v téme popisovaných kábloch) "šetrne vyrobenému" zariadeniu (ntb a pod.) a tak zvýšiť životnosť onoho zariadenia (vyžhavovanie poddimenzovaných prívodných cestičiek a spojov a pod..).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Najvacsi odber je pri rozbehu - takze ak sa disk rozbehne, uz to pojde.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#24 Příspěvek od sr71 »

Mám neustále problémy s micro usb kabely (pøi nabíjení telefonù, tabletù apod., ale i tøeba pøi datovém propojení fo￾áku s PC). Moje zkušenost je taková že každý kabel, i nový nepoužívaný, je jiný. Jsou obrovské rozdíly napø. v nabíjecím proudu který pøes kabel teèe (mìøeno usb-metrem). Pøes nìkteré kabely nefunguje datové pøipojení, pøes jiné ano. Pøipadá mi že micro USB konektor je problematický konektor hodnì citlivý na opotøebení a provedení, samozøejmì bude záležet i na kondici toho protikonektoru v zaøízení.
Stávají se mi i situace že s nìkolika rùznými usb kabely se mi telefon nabije maximálnì tøeba 30 - 50% a víc ne bez ohledu na dobu pøipojení, zatímco s jiným kabelem se nabije i na 100%, moc to nechápu, ale tohle je moje zkušenost.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Ano, mnohe kable su sracka, hlavne vselijake "vyhodne" cinske nakupy. Prierez tak maly, ze napajanie akehokolvek zariadenia je prakticky nemozne, o nabijani nehovoriac.

Datove pripojenie nefunguje vtedy, ked je kabel len nabijaci (ma len dva vodice). To je tiez ojeb, ktory by nemal existovat, alebo by mal byt aspon viditelne oznaceny. Nabijanie takymto kablom bude ale pomale, lebo prave cez datove vodice sa zapijanu rychlejsie mody.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Hubert_79 »

Mám externí box na 2,5" HDD (ještě IDE) a k tomu byly rovnou kábly dva. Datový a jeden s USB na jednom konci a na druhém to má takový ten kulatý jen s + a -. Na stolním PC mi to utáhlo disk v pohodě jen s jedním, ale na notebooku se musel připojit ten napájecí.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Ano, aj taketo sa robili. Mam jeden s USB aj firewire. Ten napajaci konektor sa hodi hlavne pri pripojeni na "maly" firewire konektor (typicky v notebookoch), ktory nema napajanie. Napajanie sa zoberie z USB portu alebo kludne aj ineho zdroja 5V.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“