Stiahnutie videa z PC do mobilu Huawei Android.

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#46 Příspěvek od vladodyno »

Tak teraz už vôbec nechápem!!! 8O

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#47 Příspěvek od Kvicala_r »

Počítač ho nevidí kde? Třeba v totalcommanderu ho fakt neuvidí, ale v průzkumníkovi by se objevit po odklepnutí na telefonu měl...
Přílohy
tel_PC.jpg

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#48 Příspěvek od maxijaroslav »

No, počítač ho nevidí (obsah) pokud na mobilu nastavím "Přenos souborů", tak se ukazuje jako prázdný. Když nastavím PTP, tak se podařilo nějaký soubor přenést do telefonu - ale dal jsem ho na vedlejší s Win7. Teď ještě zkusím přenést videa z telefonu do počítače...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od Hubert_79 »

Kvíčalo, telefon, je-li takto vidět v průzkumníku, tak je vidět i v Total Commanderu. Takto:
Přílohy
totalcmd.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#50 Příspěvek od Kvicala_r »

Huberte, máš pravdu. Je to věcí nastavení zobrazení. Nicméně si musím zobrazit strom stejně, jako v průzkumníkovi.. Stejné zobrazení, jako se ukáže Tobě, z TC 9.12 nedostanu.
Zatímco v průzkumníkovi se mi ukáže vždy
Přílohy
tel_PC.jpg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Hubert_79 »

Já mám (v tomto směru) výchozí nastavení, nijak do toho nešťourám. Stejně mi to fungovalo i se Samsungem Note 3 (Android 5), taky jsem do toho "lezl" tudy.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#52 Příspěvek od maxijaroslav »

Přiznávám se, že používám MultiCommander, ale v tom je připojené zařízení vidět.
Na NB s Win7 se podařilo přenos soborů oběma směry a je vidět jak vlastní paměť telefonu, tak i přídavná paměť. A to v režimu na telefonu PTP.
Na NB s Win8.1 je v režimu PTP je možné přenášet soubory oběma směry, ale podařilo se až na druhý pokus o připojení. Po přepnutí do režimu "přenos souborů" počítač napíše, že se zařízení odpojilo.
Jsem z toho stále poněkud zmaten... ale díky , že se podařilo zprovoznit aspoň to nastavení USB.
Ještě jednou moc děkuji.

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#53 Příspěvek od maxijaroslav »

Tak je to pořád podivné. V tom režimu PTP se dají přenášet jen malé soubory zřejmě oběma směry (typicky fotografie), ale nedaří se mi do telefonu nahrát nějaký film ve formátu -avi (i když filmy na vložené paměťové kartě normálně přehrává). Po několika minutách napíše - zařízení se odpojilo nebo nepřehrává tento typ souborů....
Takže se mi podařilo jen stáhnout fotky do počítače a dál zatím nic.
Ještě je někde problém do kterého nevidím...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#54 Příspěvek od Artaban001 »

Pozor, někdy ještě v telefonu bývá ještě volba "USB ovládá toto zařízení" - je potřeba ji mít zašktrlou.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#55 Příspěvek od Eleman »

maxijaroslav píše:Tak je to pořád podivné. ... ale nedaří se mi do telefonu nahrát nějaký film ve formátu -avi (i když filmy na vložené paměťové kartě normálně přehrává). Po několika minutách napíše - zařízení se odpojilo ...
Tohle spíš naznačuje, že kabel nebo konektory nejsou OK. Jiný kabel si zkoušel?
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#56 Příspěvek od xsc »

Ne, nemusí to být v kabelech. Já například z foťáku v XP nedokázal stáhnout soubor větší než asi 0,5GB (foťák se připojuje stejně jako mobil, ne jako Mass storage). Pod vyššími Windows OK, ale zase se nezachovává datum pořízení souboru. Zároveň ty samé XP z jiného mobilu klidně stahovaly i několikaGB videa. V interpretaci těch protokolů prostě bývají chyby.

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#57 Příspěvek od maxijaroslav »

Skutečně to v kabelech není.
Podařilo se mi připojit tento telefon na stařičký počítač c Win7 a funguje bez problému "Přenos souborů" oběma směry. Takže velkou část problému mají na svědomí Win 8.1 - to by mne nikdy nenapadlo.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#58 Příspěvek od Artaban001 »

"správa" mobilu mi jde i na notebooku s Mintem.

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#59 Příspěvek od maxijaroslav »

Sumárně:
Nový telefon lépe komunikuje se starým počítačem (to Win7 jede na HP Mini) než s Win 8.1. Dokonce v řežimu "Přenos souborů" oběma směry.
Takže problém je vlastně vyřešený -
A děkuji všem za pomoc a rady.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#60 Příspěvek od p32 »

maxijaroslav píše:Takže velkou část problému mají na svědomí Win 8.1 - to by mne nikdy nenapadlo.
To je to "vylepšení" od MS. :lol:

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“