Podpora exploleru končí 15.6.2022

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Hubert_79 »

To jsou kydy :roll:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od termit256 »

Kremik píše:Tyhle řeči o přizpůsobování se novému fakt miluju. Nevím, jestli by někomu připadalo normální přijít k domovním dveřím, strčit klíč do zámku, otočit, a nic.
Vyskočila by tabulka "Již 6 měsíců používáte stejný klíč, navštivte výrobce fabky a nechte si udělat nový...
I zamky se meni
https://www.idnes.cz/hobby/domov/histor ... -domov_bma
Pochybuju ze zamykas drevenym zamkem jako stari egyptane :-)

To ze nejsi schopen se flexibilne naucit zvladat nove technologie je smutny fakt u starsi generace. Zbytecne tak prichazeji o praci. A pak fnukaj, ze je po padesatce nechce nikdo zamestnat. Ale co mam delat s takovym clovekem. Koupim novou masinu a on mi zacne vest podobne kecy ze ta stara fungovala taky dobre a ze se novou nenauci apod. Dostane padaka, co s takovym zamestnancem, nejsem zaopatrovaci ustav pro loosery. A pak v hospode nadava ze jsou u nas jen montovny...

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Mek7 »

No presne. A hlavne o tom nic nevie, iba tu nadava a nadava. Takych je tu viac, som si v poslednej dobe vsimol.
Tak napriklad dnes sa skoro vsade pouziva HTTPS (samozrejme okrem ebastlirny), a tak su udaje sifrovane a nikto ich nemoze cestou precitat. Ale na ebastlirne to neplati, udaje idu pekne v plaintexte celou cestou od tvojho PC na server a nazad. Hocikto na ceste ich moze odchytit, vidiet co citas, pises, prihlasit sa pod tvojim uctom. Aj sifrovacie standardy sa stale menia, preto sa s obstaroznym IE uz nikam nedostanes, lebo HTTPS sice podporuje, ale nie moderne standardy. Navrhujes, aby sme kvoli kompatibilite so starym IE a snad este s windows 95 na celom internete fungovali iba nesifrovanym HTTP protokolom? No to by boli zase pindy, ako je ten internet nebezpecnym miestom...
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Mikras »

Michal22 píše:Stránky idnes.cz fungují, kolečkem můžu otevírat odkazy v nové záložce.
Už mi to jde taky, ale až po vypnutí AdBlockPlus. Na iDnesu urputně bojují proti blokátorům reklam. Ale kdo má koukat na stránku zasviněnou ze všech stran vyjíždějícími reklamami, navíc z poloviny těmi samými...? Jednu dobu to měly tak "zmáknuté", že při aktivním blokátoru se stránka reklamama zasvinila ještě víc, než bez něj, a to tak agresivníma, že překrývaly text a nešlo s tím hnout. Po tom jejich slavném Prémiu, kdy dočtení každého druhého článku je podmíněno placeným přístupem (a reklamy tam přitom nejsou nijak omezené), asi budu chodit na zprávy jinam. Politiku do toho tahat nebudu. :-D Už tak je to poněkud OT.

Češtinu ve FF 92.0.1 jsem zkontroloval, a zdá se všechno v pořádku.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#35 Příspěvek od rnbw »

Mek7 píše:Tak napriklad dnes sa skoro vsade pouziva HTTPS (samozrejme okrem ebastlirny), a tak su udaje sifrovane a nikto ich nemoze cestou precitat.
Tato hra na bezpecnost je dost usmevna. Vsetky osobne udaje odovzdas googlu, facebooku a microsoftu a potom sa vsetci tvaria, ake je to bezpecne, ved tam je predsa HTTPS.

Odchytavanie hesla do diskusneho fora, to je zaujimave tak na strednej skole v PC ucebni.

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#36 Příspěvek od maxijaroslav »

Troško mimo, ale jen trošku:
Všimli jste si, že reklamy zasviňující většinu webových stránek jsou převážně na mizerné a nekvalitní věci? Už dlouho jsem neviděl pořádnou reklamu na něco skutečně dobrého a kvalitního...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od PotPalo »

Ono je to tak. Zadávateľ reklamy si myslí že niekto kúpi jeho šmejd len pre to, že videl reklamu. Ale je na omyle. Týmto ale vyhodil kopu peňazí na zbytočnú reklamu, tie peniaze mu potom chýbajú v návrhu a vo výrobe, a na kvalitu teda neostali financie. Takže sa vyrábajú šmejdy, a reklamujú sa slepo ďalej, aby sa časom mohli stať ešte väčšími šmejdami. 8-)
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#38 Příspěvek od Kremik »

Aha. Takže česká pošta zruší papírové dopisy, protože kde kdo si je může po cestě otevřít a přečíst. Ledaže by lidi přestali být pitomci a začali si psát v šifrách. Takhle je to myšleno?
Nemám jic proti vývoji. Ani novým strojům (termite!). Ovšem když udělám něco nového, má to přinést užitek a ne škodu. Zavádět novinky by chtěl ledaskdo, ale málokdo na to doopravdy má. Takže to pak vypadá tak, že se jen něco změní, v jedné věci je to lepší, v deseti na hovno, ale když se to v médiích dostatečně vychválí, termit a jemu podobní si budou myslet kdovíjak nejsou IN, když si to pořídí.
Třeba jen blbý poťák hlasitosti. Kolik to má digitálních variant, tlačítek a enkóderů. Všechno marný, klasickej poťák nic z toho plnohodnotně nenahradí.
Chceš rychle přidat nebo ztlumit hudbu, ale ouha, k dispozici jsou pouze tlačítka + a -.
Takže to musíš držet a čekat a čekat, než si to milostivě naskáče kam potřebuješ. Než to tam doleze, je někdy prostě pozdě.
Dobrá, máme rotační enkóder. Tím si můžeš točit rychle jak chceš, problém je zdá se vyřešen. Paráda. Jenže si chceš pustit hudbu v noci a nějakej dobrák vypnul přístroj s nastavenou hlasitostí na plný kule. Jak to chceš pustit, aby jsi např. někoho spícího neprobudil? Za druhé ani nevíš, jak to někdo předchozí nechal. Takže to zapneš a pokud se ozve brajgl, rychle ztlumuješ. Jo, máme funkci MUTE. Jenže často to funguje tak, že když je MUTE aktivní, hlasitost nejde řídit, napřed se musí MUTE vypnout. Takže zase brajgl. Nebo zákeřněji - pokud je MUTE aktivní a někdo šáhne na hlasitost, MUTE se tímto okamžikem vypíná. Takže co? Zase brajgl. Některé přístroje si zase nepamatují nastavenou hlasitost před vypnutím a po každém zapnutí začínají z nějaké výchozí pozice. Takže to znamená zapnout a pak pokaždé nacvakat nebo natočit na správnou úroveň.
Klasickej poťák tyhle neduhy nemá. Víš jak je nastavenej ještě před zapnutím a kam ho natočíš, tam prostě je. Jak prosté!
A to jsme pořád u jednoho knoflíku hlasitosti. Přitom takových věcí kolem nás je spousta.
Rozhodně tím nechci říct, že jsem proti vývoji, nebo že tlačítka nebo enkódery jsou špatné. Vůbec ne. Všechno má svoje a podle toho se hodí tam nebo onam. Klasickej poťák, přestože je vývojově nejstarší, pořád své místo má a v některých aplikacích je novějšími systémy nenahraditelný. Stejně tak je to i s počítači. Pokud něco v roce 1990 převedu do digitálního formátu, má to být čitelné i v roce 2100. Pokud ne, někde je chyba (bavíme se o formátu, ne životnosti médií, fotka taky např. vybledne).Vyvinuly se prohlížeče se šifrováním? Paráda. Další možnost navíc. To ale neznamená, že už nemůže jít vypnout. Např. tento text si "po cestě" může číst kdo chce. Bude viset volně na netu, přístupný všem. Když dítě jezdící na tříkolce začne zvládat koloběžku, taky to přece neznamená, že už na tříkolku nesmí sednout. Co by ne, má možnost volby, od této chvíle může jezdit na dvou vozítkách. Ve světě počítačů by ovšem narazilo. Máš koloběžku? Tříkolku tedy už nepotřebuješ, od této chvíle už je ti nedostupná... Pritom ve skutečnosti vůbec není problém svést ho třeba i v kočárku, pokud se do něj ještě vejde. Nebo může jeho podvozek použít jako káru, bude-li chtít. Ve světě počítačů - smolík!
Je doufám každému jasné, že píšu o komerčním SW. HW jsou to skvělé mašinky.
Ale hlavně píšu o tom, jak spoustě lidem přijdou ty SW sprostárny normální a jak si myslí že jsou IN, když je používají.
Ve skutečnosti však jen někomu dělají blbečky.
Je třeba koukat na svět vlastníma očima a myslet vlastní hlavou.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#39 Příspěvek od matahari »

.... a microsoft má podporovat desítky jen do roku 2025, ku.r.vy zparchantělé ....

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#40 Příspěvek od xsc »

Však tu jsou už od roku 2015, takže standardních 10 let. Já jen doufám, že s vydáním Win11 přestane do desítek hrabat a nechá už jen bezpečnostní aktualizace, takže se z toho stane po x letech systém neměnící se každý půlrok pod rukama.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#41 Příspěvek od dobrman »

xsc píše:Však tu jsou už od roku 2015, takže standardních 10 let. Já jen doufám, že s vydáním Win11 přestane do desítek hrabat a nechá už jen bezpečnostní aktualizace, takže se z toho stane po x letech systém neměnící se každý půlrok pod rukama.
naivko ..... :D :D
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#42 Příspěvek od Michal22 »

Mikras:
Už mi to jde taky, ale až po vypnutí AdBlockPlus.
Tak já samozřejmě taky nechci plnou stránku reklam, ale na rozdíl od tebe používám uBlock Origin.
Takže můžeš zkusit tento, aby vše fungovalo k tvojí spokojenosti 8-)
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#43 Příspěvek od termit256 »

Pouzivam adblock a idnes mi jede. Pokud mi s tim nejaka stranka nefunguje, jejich problem. Zavru okno a stranka pro mne neexistuje. Ostatne pro idnes to plati taktez. Abych sledoval tento web patrici agrofertu, musel bych byt po lobotomii. Mozna adblock+ povazuje veskery obsah toho webu za takove sracky ze to v zajmu duseniho zdravi jednodussich jedincu blokuje zamerne :-)

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Mikras »

Termite, psal jsem, že do toho nechci tahat politiku, ale samozřejmě, že to je jeden z důvodů. A jestli AB, ABP nebo µB, je v celku jedno. Každý z nich umí nějakou kulišárnu :-D

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od hafca »

Michal22 píše:Stránky idnes.cz fungují, kolečkem můžu otevírat odkazy v nové záložce.
Ale stala se mi teď, když jsem to zkoušel, zajímavá věc - měl jsem verzí FF 92.0, nabídlo mi to aktualizaci.
Tak jsem ji potvrdil a teď to mám zajímavě česko - anglicky.
Nová verze je 92.0.1
Stalo se mi to samé na notebooku. Musel jsem FF úplně odebrat a znovu nainstalovat, aby to bylo celé česky. Nic jiného nezabralo.
Nevím jestli to spolu souvisí, ale přestala mi chodit domácí síť. Z PC se do notebooku dostanu, obráceně ne. Co nějaká aktualizace, to problém. :twisted:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“