Pračka Bosch WLM20460BY/02

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Pračka Bosch WLM20460BY/02

#1 Příspěvek od triumf »

Ahoj,
prosím neměl by jste někdo schéma propojení mezi displayem, zdrojem a ostatními komponenty v pračce, případně samotného zdroje? Na zdroji AKO 731799-06 byl přepálený rezistor a vadný regulátor LNK304GN.Provedl jsem jejich výměnu a ještě vyměnil i kondenzátor zdroje C41, bohužel bez úspěchu.
Pokud tedy náhodou někdo máte, předem děkuji.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

A ten zdroj ti po opravě běží?
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od triumf »

Neběží, potřeboval bych to nasimulovat ideálně na stole, napájení na ST1 mám připojené, na usměrňovači už není .

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Nasimulovat to přece není problém. Zdroj běží ve valné většině praček pořád. Prostě přivedeš napětí na ty správné svorky na desce a budeš kontrolovat jeho přítomnost dále v obvodu, tedy zejména na filtračním C. Jestli nemáš napětí na graetzu, tak je před ním ještě něco přerušené, jdi prostě šlusmetrem po dráhách od gratetzu k přívodnímu konektoru a najdi to. Pokud chceš měřit pod napětím, můžeš to připojit na bezpečné napětí na laboratorní zdroj, netřeba na síť.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Myslim, ze tu otocny volic v nulovej polohe vypina napajanie.

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#6 Příspěvek od Vlafig »

To už je ta novější pračka, jak má hlavní elektroniku umístěnou nešikovně dole? Byla by nějaká fotka pračky a té desky? Jednou jsem takovou opravoval, zdroj jsem rozchodil, ale nějak se nabořila paměť či co a psalo to nějaké chyby v komunikaci. Nerozchodil jsem to.

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od triumf »

Jojo má to elektroniku dole, snažím se to propípat, ale moc to nejde.Je to děsně nepřehledný bez schema. Programátor zároveň slouží jako hl. vypínač.
Bohužel nevím, na kterém konektoru je zapojen, není to moje pračka, majitel mě přinesl akorát desky.
Přílohy
deska zdroje
deska zdroje

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

Podle zběžného pohledu na desku ze zadní strany (z obrázků na webu, desku nemám) mi to přijde, že jeden z přívodů ke graetzu jde přes dva piny stranového konektoru. Je to ten, co má 5 pinů, 3 u sebe a pak dva s mezerou. Omrkni to, dost možná se přes tyto piny napájení otočným voličem skutečně odpojuje a pro běh je potřeba je spojit.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“