moderní "display"

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
impedance
Příspěvky: 273
Registrován: 14 úno 2012, 01:00

moderní "display"

#1 Příspěvek od impedance »

Zdravím všechny,

omlouvám se za název, ale na nic lepšího nemůžu přijít.

neví někdo, jak číňani dělají tyhle "displaye"?
nebo něco takového?

určitě to není nic složitého, zajímalo by mě, jestli se dá něco takového doma ubastlit? nevím pod čím to mám googlit.

díky.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Dost možná je pod tím OLED displej.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Pokud jsou to jen segmenty a ne grafický displej, tak to klidně mohou být jen odmaskované průsvity v krytu, za tím matnice a ledky. Moje klima LG to tak má, přímo za plastovým deklem, takže za vypnutého stavu není vidět vůbec nic, za chodu je to dvojitá sedmisegmentovka a pár symbolů k tomu.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#4 Příspěvek od Ivan_01 »

normálny LED displej, dá sa aj v dreve, presvecuje tenkú drevenú dyhu
Přílohy
budik.jpg

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Je to obyčejný LED displej, který je překrytý průsvitnou plastovou fólií, buď s potiskem dřeva ( ty hodiny), nebo jen jednobarevná.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#6 Příspěvek od Ivan_01 »

ee, to drevo je normálne drevené drevo, nieje to fólia

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

No, vypada to ale stejne odpudive jako folie :-)

Doma to nijak jednoduse neudelas, aby to vypadalo profesionalne. Jsou to vylisky z plastu kde je bud stena zeslabena v mistech kde to ma svitit, nebo je to udelane z dvou druhu plastu (cerny a bily). Vyloupni si tlacitko z podsvetlene klavesnice a uvidis kde je zakopany pes.
Pokud by ty symboly byly vetsi, dalo by se to vyriznout z cerne folie, ale male takto neudelas. Snad jen nejakym pokovenim/vyleptanim jako u vyroby tistaku.
Pokud to maskovani budes delat ze zadni strany, tak cim budes mit plast tlustsi, tim budou kontury rozostrenejsi. Vyzkousis si to jednoduse pomoci ledky a kousku alobalu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

Já ty hodiny mám, jsou z Tchiba. Doopravdy je to fólie z textůrou a potiskem dřeva. když ji sloupneš, je pod tím LED sedmisegmentový displej bez "krytu" - sám jsem přemýšlel, že bych ji nahradil něčím jiným. Dřevo Ti nejde prosvítit

Uživatelský avatar
impedance
Příspěvky: 273
Registrován: 14 úno 2012, 01:00

#9 Příspěvek od impedance »

děkuji za rady, zkusím to nějak vymyslet. Tohle řešení mě nenapadlo :oops: pořád jsem přemýšlel nad tou folií.
ty hodiny jsem viděl na ali a 300,- tak mě láká je koupit a rozdělat abych to viděl.
Pak dám info jestli na něco pořádnýho příjdu.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“