Emos EM190-S

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

termi, nezoufej...farmacie dělá velké pokroky
tafit
s Polska dodám, Tobě i rodině s rabatem a bez VAT
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#17 Příspěvek od DedVseved »

Kvicala_r píše:Když se upnete na takovou kvalitu, jako je EMOS, tak se nediv.
Já sice s Cryptobox 702T mini bojuju trochu se signálem, ale od EMOSů sem v ruce něměl ještě nic, co by nějakou kvalitou oplývalo - od Koaxů až po zvonky a elektroniku.
Takže úpadek je max to, že lidi kupují dokola největší šrot a pak jen furt fňukají. Já bych si od nich (po první zkušenosti s bezdrát zvony) sám nikdy už nic nekoupil, bez ohledu na jakoukoliv cenu
EMOS má na ovladači pár učících tlačítek pro ovládání TV, což chtěl kolega pro rodiče, aby vše ovládali z jednoho ovladače. Má to samé Cryptobox?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#18 Příspěvek od Kvicala_r »

UČÍCÍ TLAČÍTKA NEMÁ.

No já jej bral hlavně proto, že uměl HDMI CEC. Tedy s některými FW a mým Samsungem (UE32D5xxx řada)na TV ovladač ani sahat nemusím. Nicméně i tento STB má problémy a to právě se signálem. Musel sem k rodičům přidat anténu, abych vyřešil MUX1, přitom se zdá že Tesla 310 chodí i kde 720T zlobí s netknutým anténním systémem.
Chvilku sem si dopisoval s AB-com. Řešení sem se nedočkal i když různé verze FW jsou různě "náchylné" na signál. Tuto značku bych už bohužel dál doporučit nemohl byť nehřeje, neseká se a funguje nyní OK. Celkově mi běhá cca 10 702T a asi 3 Tesly 310 po známých rok a půl.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#19 Příspěvek od warp »

Jak jsem se doèetl, když je v záruce - neprodlenì reklamovat ! Mìl jsem taky jeden z mnoha prodaných co jevil stejnou závadu - mrtvý HDMI, SCART fungoval. Vymìnìn.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#20 Příspěvek od Cowley »

Nebudu zakládat nové vlákno.

Mám tu mrtvý EMOS EM-190.

Kondík C5 - 1000uF/16V KO.
Po výměně zdroj 12V běží, napětí na U19 mám 3V3, na infradiodě a 3 rychlých tlačítkách taky, ale nenaběhne.

Napětí na výstupu U18 AS1117-ADJ je nějaké nízké, jenom 1,5V.

Nemáte ho někdo prosím, kdo by byl ochoten naměřit pár napětí proti společné zemi (stínění HDMI, antény, USB apod.) ?

Jinak směr SD.

Díky, prima večer.

Uživatelský avatar
xplechovka
Příspěvky: 7
Registrován: 15 led 2021, 01:00

#21 Příspěvek od xplechovka »

Zdravím, dědovi odešel ovladač tohoto settopboxu.
Měl jsem ho rozmontovaný - zkoušel jsem vyměnit baterky, vyčistit kontakty tlačítek ubrouskem, a nahřát jediný čip na DPS, ale nic nepomohlo, elektrolyty tam nejsou - jsou na desce dva předtištěné ale na osazení se vybodli. IR LED ani červená SMD LED v horní části ovladače neblikne.
Ovladač je ve všech eshopech, včetně emos shopu, dostupný až koncem října, na boxu nejsou žádná tlačítka takže se nedá nouzově ovládat.
Pokoušel jsem se rozjet ovládání android telefonem (děda má s IR LED) nainstaloval jsem několik aplikací ale žádná nezná značku EMOS a zkoušet postupně všechny, to bych u toho seděl týden. Hledal jsem podle čipu Ali MC3822p, nějaký podobný box známější značky ale nic jsem nenašel.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#22 Příspěvek od vladodyno »

Skús ZazaRemote. Hľadaj v DIY EM190.

Uživatelský avatar
xplechovka
Příspěvky: 7
Registrován: 15 led 2021, 01:00

#23 Příspěvek od xplechovka »

ZazaRemote mám nainstalovaný, prosím o nějaký podrobnější popis jak na to. Když v hlavním menu vyberu DIY vyskočí okno s nějakými s odkazem na externí OTG remote control do USB-C.
Když v hlavním menu vyberu STB/Satellite naskočí dlouhý seznam značek ve kterém nejde vyhledávat, jen scrollovat - emos tam samozřejmě není.
V hlavním menu se dá také kliknout na lištu search - tam jsou záložky official a user, když se pokusím něco vyhledat vyskočí bublina s čínskými znaky.
Po práci jsem koupil téměř identicky vypadající ovladač za 77Kč,
Obrázek

jediný výraznější rozdíl je nálepka SENCOR, ale nefunguje to, to by bylo moc jednoduché :roll:

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#24 Příspěvek od vladodyno »

Daj pridať nový ovladač a klikni na políčko vyhľadávania. Tu prepni na User. Do vyhľadávcieho políčka zadaj EM190.


https://uloz.to/file/nHx3YrVAfptC/scree ... 9crQVjAN==

Uživatelský avatar
xplechovka
Příspěvky: 7
Registrován: 15 led 2021, 01:00

#25 Příspěvek od xplechovka »

Děkuji za videonávod, už to funguje :)

Uživatelský avatar
xplechovka
Příspěvky: 7
Registrován: 15 led 2021, 01:00

#26 Příspěvek od xplechovka »

Emos esop konečně naskladnil nové ovladače k EM190S a po týdnu dokonce dorazil ovladač až ke mě domů. Už na první pohled trošku nižší kvalita zpracování oproti původnímu, chybí zářez na levé straně který na původním ovladač sloužil k snadnějšímu rozebrání. Uvnitř je trochu jiné DPS tentokrát je tam jen jedna pozice na elektrolyt (samozřejmě neosazená), MCU je taky jiný (levnější) nepodařilo se mi k němu dohledat datasheet, v datasheetu k MCU v původním ovladači bylo uvedeno zapojení s 47uF/16V elektrolytem, takový jsem v šuplíkových zásobách nenašel. Dal jsem tam 100uF/16V tak snad to něco vydrží.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“