Nejdou sklopit, otevřít zrcátka Renault Laguna II 2003

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Nejdou sklopit, otevřít zrcátka Renault Laguna II 2003

#1 Příspěvek od robo »

Ahoj, joystik pro ovládání mě blbne, středová poloha nedrží střed takže při otevření zrcátek dojde i k nežádoucímu rozštelovaní polohy sklíček zrcátek. Zakoupil jsem s číny, určeno pro můj vůz a sklopil zrcátka. Za pár hodin jsem chtěl odjet a zrcátka už nešli otevřít. Někde jsem se dočetl že v joystiku je nějaká elektronika která řídí konce otevřeno-zavřeno podle spotřeby motorku. Něco jako dojezd skel, dojede na konec zvětší se spotřeba motorku a elektronika motorek vypne. V originále je jedna deska s cestama do kruhu, princip podobný nastavení funkce na meřáku. A pak je tam druhá na které je ledka pro osvit joistiku. Nějakou elektroniku není vidno ale je tam dovnitř blbě vidět a taky se mě to moc nezdá že by se tam vešla. Na čínském joystiku deska s ledkou schází. Ale jestli v originále je nějaká hlídací elektronika a v číně určitě nic není tak jsem v řiti protože jsou spálené motorky. Pokud to není jištěno pojistkou. Ani nevím zda tam pro tohle nějaká pojistka je. Jsem vzteky na infarkt. Za svoji blbost. Děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ako prve tam skus prehodit napat ten povodny ovladac.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

To už taky proběhlo jen jsem to zapomněl napsat.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od PixelOrgy »

To sklapeni by mela mit na starosti ta stejna jednotka, co okna, zadna dalsi elektronika (vyjma podsvitu) by v tom ovladaci byt nemela.

Beige = bila
Violet = fialova
Jaune = zluta
Noir = cerna
Přílohy
B13F4B51-84DB-41DB-8F28-78D0FE122537.jpeg
7ECA5BC9-619D-47F0-BA4A-CC3D8B7EB10B.gif
(7.09 KiB) Staženo 102 x

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Stahování okna na straně řidiče funguje. Přemýšlím co se mohlo stát a nic mě nenapadá. Ten joystik je jen set spínačů.
Edit: Při přepnutí na otevřeno se proti kostře ukáže na jednom vodiči palubní 12V a při volbě sklopení napětí z původního drátu zmizí a ukáže se napětí na jiném drátu.

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od vasilceral »

Mě hodně pomáhá registrace na club-renault. Vasil.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#7 Příspěvek od vasekpetr1 »

Co kabeláž v průchodce dveří? Není něco škubnuté nebo prodřené? Je to sice nemoc Opelů, ale neuškodilo by se pod tu gumovou průchodku kouknout.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Ten činský je jen set spínáču, opravuji púvodní myšlenku. Když došlo k zaklopení zrcátek a za 3 hodky už nefungovali mě říká že by v tom originál joystiku nějaká elektronika co vypne motorky měla být. A proč si to myslím? Náhoda je blbec ale, v čínském joystiku elektronika není a kdyby nebyla ani v originálu tak proč tedy došlo k tomu že obě zrcátka po těch pár hodinách ve stavu zaklopeno přestali fungovat, výklápět a záklápět ? Že by v těch 3 hodinách kdy tam byl čínský joystik došlo k poruše na řízení motorků v zrcátku v jednotce pro zrcátka která by měla být mimo ten joystik? Celé 4 roky co auto mám zrcátka nikdy neblbla. Dám čínky joystik a zhoří oba motorky, předpokládám že motorky, nic jiného na provedení zklopení zrcátek než motorky v tom zrcátku není. Na netu jsem rozpitvaný joystik nenašel a mám zatím jen jeden co je v autě. Dnes jsem chtěl zrcátka vyměnit, sehnal jsem jiná, majitel tvrdil že jsou zaklapávací. Ale při odmotování toho na autě jsem zjitil že mám o dva piny víc než ty náhradní. Tak z testu sešlo a musím náhradní hledat dál.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#9 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

Tak jsem sehnal zrcátka z vrakoviště, před koupí zkontroloval umístění a počet pinů. Namontoval na auto, zapojil původní originál joystick a před zkouškou jsem požádal všechny svatý o pomoc. A pomoc byla vyslyšena, funguje to. Měřákem jsem si ověřil že při koncové poloze zrcátka se vypne motorek. Krásně a plynule pracují bez pazvuků což u mě to levé nebylo zrovna tiché. Z toho čínského jsem použil tu vrchní část s ovládacím čudlem a na konci pružné kontakty. Kontakty byli stejný, i pružnost. Tak alespoň k něčemu se hodil ten čínský náhradní díl.
No a před pár dny mě při předjíždění do kopce proklouzla spojka, dvouhmota, takže po vánocích musím rozbít prasátko a navštívit doktora přes auta.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“