Tlakový spínač ZSE Praha TSV-5E?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Wagner
Příspěvky: 32
Registrován: 29 dub 2019, 02:00

Tlakový spínač ZSE Praha TSV-5E?

#1 Příspěvek od Wagner »

Nemáte někdo zkušenosti nebo nejde bože originální dokumentaci ke starým tlakovým spínačům vyráběným ZSE Praha pod typovým označením TSV-5E respektive TSV-6E?

Vypadá to viz obrázek, pro nastavování mají dva šrouby , respektive dvě pružiny, které ony šrouby natahují
Silnější s dolním ukazatelem označeným DM, na mém kusu vyraženým 0,65MPa
Slabší s horním ukazatelem označeným TI, na mém kusu vyraženým 0,25MPa

Předpokládám, že DM určuje tlak při jehož dosažení spinač rozepne a TI tlakovou diferenci tedy při jakém poklesu od vypínacího tlaku sepne.

Nicméně já bych potřeboval vědět jaký je nastavovací rozsah, pokud DM má maximum tj. nejvíce napnutá prižina ukazatel zcela vpravo je 6,5 baru , jaký bude vypínací tlak uprostřed stupnice a jaké minimum se dá nastavit zcela vlevo?

Proč se ptám, potřeboval bych zvětšit vypínací tlak na 8 až 9 barů, teoreticky by neměl být problém, stačí zkrátit pružinu a tím paden zvýšit sílu nutnou pro přetlačení pružiny, ale vzhledme k tomu, že neznám rozsahy nedokáži odhadnout o kolik pružinu zkrátit.
Přílohy
TSV-5E.jpg

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#2 Příspěvek od kutilmil »

Vždy sa to nastavovalo skusmo podla kontrolného manometra.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#3 Příspěvek od vicious »

Podobné tlakové spínače doteraz vyrába ZPA Nová Paka, možno k týmto niečo nájdeš na webe. Inak súhlas s tým, že hodnota sa nastavuje podľa manometra.

Uživatelský avatar
Wagner
Příspěvky: 32
Registrován: 29 dub 2019, 02:00

#4 Příspěvek od Wagner »

To ano, mě je jasné, že na to nejsou žádné přesné tabulky i jak se to nastvovalo. Nicméně výrobce musel udávat minimálně dolní tlak který lze nastavit. Jde mi o to zda u mého kusu s maximem 6,5 je uprostřed 6 nebo 5 nebo co. Přijde mi, že dolní 1/4 rozsahu je tam spíš pro formu, protože pružina v této oblasti již v podstatě neklade odpor.
V nejhorším to připojím za redukční ventil a otestuji, nicméně to budu muset bastlit přechodku.
Jdu mrknout na ZPA Nová Paka
V každem přídě dík.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“