S: Opálové 2mm plexi - kousek

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

S: Opálové 2mm plexi - kousek

#1 Příspěvek od Osmdesat »

Zdravím páni, má někdo doma kousek (cca 30 cm) plexiskla opálového, tl. 2 mm a byl by ochoten mi v obálce poslat? Místní baubau ho nemají.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#2 Příspěvek od renda15 »

Trojku mám určitě, ta ti nestačí ?

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#3 Příspěvek od MATYCH »

Nějaké plexi z LCD?
Monitory mají to plexi tenčí, tablety a notebooky taky.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

To je to, co tu občas napíšu. Z TV (LEDkové) se hodí podsvit (po půl roce jako nový), ale právě taky ty fólie a plexiskla na podsvit Direct či Edge. Právě na podobná využití a je to zadarmo. Samozřejmě někteří to nevyužijí, takže potom tvrdí, že je to k ničemu. :wink:

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#5 Příspěvek od houmr »

A na co je kdo používáte? Taky se mi začínají hromadit, ale u těch fólií jsem na jiné využití než na zakrytí sklepních oken, aby skrz něj někdo něco nehledal, zatím nenašel. Ty plexi z direktů obvykle vyhazuji rovnou, nemají žádnou pevnost, hned se lámou. U EDGE jsou ale opravdová plexi se solidní pevností, s tím se už dá i "zasklívat", ale bohužel nejsou čirá.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Lidi je dávají na francouzské balkóny, aby nebylo vidět dovnitř, když se svítí. Potom na zahradní stolky, okna v budkách (aby lidi nečuměli, co ukradnout) apod.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#7 Příspěvek od houmr »

Takže v podstatě to samé co jsem vymyslel já... :?
Chtěl jsem to dát do školky jako podložky při malování a tvoření, ale hrany jsou tak ostré, a adheze dvou fólií na sobě tak minimální, že bych se bál pořezání.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#8 Příspěvek od Osmdesat »

Pár LCD monitorů mám, ale všechny funkční, takže je nechci kuchat. Jeden nefční, který jsem kuchnul, neměl opálové plexi, ale jen tlusté čiré plexisklo se vzorovaným matováním na jedné straně a rozptylné fólie - jednu matovanou, druhou s fresnelovým ražením. Co jsem se odstěhoval z města do jedné zapadlé jámy, nemám snadný přístup k popelnicové elektronice.

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#9 Příspěvek od vasilceral »

něco jako opálové plexi mám-šíře asi 12 cm. dl. 100cm. foto přes whats app zítra Vasil.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“