Ochranný lak na DPS

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#16 Příspěvek od niko231 »

Já používám lihový lak z Barvy-laky obchodů.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#17 Příspěvek od mluno »

Léta používám kalafunu v lihu. Co jsem četl, lepší je s acetonem, to jsem taky někdy měl (ze zbytku odlakovače na nehty, v té době acetonového), schne o něco rychleji.
Mám to už asi 20 let rozdělané v lahvičce od laku na nehty a i ten štěteček je na to velmi praktický (už si nevzpomenu, jak jsem se zbavil zbytků laku, asi s tím odlakovačem). Vždy jen přisypu kousek kalafuny nebo doleju líh, podle toho, co mám pocit, že tomu schází.

Jedinou nevýhodu to má, že při normální teplotě to schne strašně dlouho (několik dní a lepí to i po týdnech), dělával jsem, že jsem to dával ke světlu, kde byla 75W žárovka a to bylo za večer suché a nelepilo to (četl jsem někde návody na sušení v troubě, ale to mě přijde trochu moc). Poslední dobou toho dělám tak málo, že ani už nevim, jak jsem to naposledy udělal, nějak jsem musel improvizovat, to si pamatuju, protože 20W úsporka to prostě neohřeje. S tím acetonem by to mělo schnout rychleji, aceton mám, kupoval jsem ho nedávno kvůli barvě, ale té kalafuny v lihu mám rozděláno ještě hodně (několikrát jsem tu letitou lahvičku nemohl najít, tak jsem vyrobil náhradu).

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od workhard »

Čistej aceton jsem taky zkoušel, ale je to flekatý a hnusný jako s lihem. S nitroředidlem je to jako z alabastru ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#19 Příspěvek od alxa »

Rozpouštět kalafunu jsem za ta léta zkoušel ve všem možném. Ale nejvíc se mi osvědčil toluen. Sendy kde se dá koupit ten lak od MARMOTU v malém množství.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#20 Příspěvek od dobrman »

mluno píše:.....té kalafuny v lihu mám rozděláno ještě hodně........
tak jen trochu přisladit a můžeš to nabízet jako kalafunový likér :D :D :D
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

MTS889 jsem vždycky bral v kanystru, maloprodej má myslím R a C Vonka, akorát že tu chemii asi postupně ruší.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#22 Příspěvek od hajeklubos »

Jenom taková blbost.
Kalafunu rozpuštěnou ve skleničce od dětské výživy.
Víčko namáčknu přes mikrotenovej pytlík. Jde to vždy otevřít.
Celé to vložím do sklenice 0.7l od okurek a zavřu. Nesmrdí a neodpařuje se obsah.
Asi tak.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“