Regulační trafo Křižík

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RADAR-06
Příspěvky: 272
Registrován: 15 lis 2006, 01:00
Bydliště: Pardubicko

#16 Příspěvek od RADAR-06 »

tak já ti napíšu co tam je:

135999 // RT 2,5

0-380V // VA 2,5

ČSN ESČ 64-1946 // c/s 50

// odděluje rámeček a není na štítku

tak řekni co to umí, když je to tam napsaný

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#17 Příspěvek od Killroy »

RADAR-06 píše:tak já ti napíšu co tam je:

135999 // RT 2,5
0-380V // VA 2,5
ČSN ESČ 64-1946 // c/s 50

// odděluje rámeček a není na štítku

tak řekni co to umí, když je to tam napsaný
No co by to asi mělo umět když je tam údaj o napětí a VA. Proboha pokud vám tohle nic neříká, tak si o tom něco přečtěte - třeba ve fyzice pro základní školy. Případně to vyhoďte nebo někomu věnujte, protože vy sám to stejně zřejmě nedokážete využít - neb jak se zdá, tak jste v základech zcela mimo mísu. Howgh...
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#18 Příspěvek od stevo59 »

Že by to malo dať 2.5 VA sa mi nezdá, veďto je riadne trafo. Iste tam malo byť 2.5A.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#19 Příspěvek od Killroy »

stevo59 píše:Že by to malo dať 2.5 VA sa mi nezdá, veďto je riadne trafo. Iste tam malo byť 2.5A.
No je to nesmysl a zřejmě to dotyčný špatně opsal, ale ten štítek tam je a ne že není. A o tom vznikla debata. Nicméně nechci hrotit tuto debatu dál - reg. trafa téhle velikosti mívají tak 900VA. Tedy ta co se vyráběla v ZPA Prešov.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Radare, Křižík tahle trafa dělal pro proud 6A, 10A a 16A - neboli výkon 1320 V.A, 2200 V.A anebo 3520 V.A. Lišily se výškou, průměr měly stejný. Tvůj exemplář bych si dovolil odhadnout na 10A, protože ale Tvé fotografie postrádají nějaké měřítko, ber to opravdu pouze jako odhad - může to být i ten nejvýkonnější typ. Ten nejslabší (6A) pravděpodobně ne - ten je jen asi 15cm vysoký...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
RADAR-06
Příspěvky: 272
Registrován: 15 lis 2006, 01:00
Bydliště: Pardubicko

#21 Příspěvek od RADAR-06 »

Killroy píše:
stevo59 píše:Že by to malo dať 2.5 VA sa mi nezdá, veďto je riadne trafo. Iste tam malo byť 2.5A.
No je to nesmysl a zřejmě to dotyčný špatně opsal, ale ten štítek tam je a ne že není. A o tom vznikla debata. Nicméně nechci hrotit tuto debatu dál - reg. trafa téhle velikosti mívají tak 900VA. Tedy ta co se vyráběla v ZPA Prešov.
vážený pane, když mi neumíte říci nic konstruktivního tak raději mlčte

vaše výlevy si nechte pro někoho jiného, kdyby tam bylo napsáno autotrafo Křižík 2,5A .... tak bych to sem nedal
Naposledy upravil(a) RADAR-06 dne 29 pro 2007, 19:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
RADAR-06
Příspěvky: 272
Registrován: 15 lis 2006, 01:00
Bydliště: Pardubicko

#22 Příspěvek od RADAR-06 »

v=cca 22 cm (od desky stolu po vrch hmatníku) d=23cm

vše je opsáno podle pravdy a je to korektní

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#23 Příspěvek od Killroy »

RADAR-06 píše: vážený pane, když mi neumíte říci nic konstruktivního tak raději mlčte
vaše výlevy si nechte pro někoho jiného, kdyby tam bylo napsáno autotrafo Křižík 2,5A .... tak bych to sem nedal
Já myslím že moje odpověď byla konstruktivní dostatečně a pokud jsem s ní narušil vaše osobní ego natolik abyste ji nazval výlevem, tak je to váš problém a je mi to jedno. Je mi i naprosto lhostejné to jak budete dál reagovat, ale akorát to vlákno dál za*ereme...

Killroy

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#24 Příspěvek od jandu »

Myslým že viacej svetla by priniesla fotka toho výrobného štítka. Je dosť možné, že vo výrobe sa použil štítok s predtlačou - nesprávnou, a do bielych kolóniek sa vyrazili údaje. Potom ten údaj VA nemusí sedieť.
Bolo by možné dať sem fotku štítku??!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

Radare, neurážej se a raději vyfoť ten štítek pořádně, ale bez blesku a s dobrým osvětlením z boku - ať se neleskne a jsou vidět stíny na vyražených znacích pro lepší čitelnost.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
RADAR-06
Příspěvky: 272
Registrován: 15 lis 2006, 01:00
Bydliště: Pardubicko

#26 Příspěvek od RADAR-06 »

EKKAR píše:Radare, neurážej se a raději vyfoť ten štítek pořádně, ale bez blesku a s dobrým osvětlením z boku - ať se neleskne a jsou vidět stíny na vyražených znacích pro lepší čitelnost.
taky by tě naštvalo, kdyby z tebe dělal 🤐


snad to s pomocí těch popisů rozluštíte


Obrázek

Obrázek

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#27 Příspěvek od jandu »

Ten kreslený štítok kľudňe vymaž. Podľa mňa je to jasné aj bez komentára. Tam žiadna veličina VA nie je uvedená. Aj keď za 2,5 nie je vidieť, alebo nie je vyrazená veličina, tak je to A.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#28 Příspěvek od EKKAR »

Jj, vypadá to tak - ono je to patrné i z toho typu - "RT 2,5" bude s vysokou pravděpodobností Regulační Transformátor s proudem 2,5A...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#29 Příspěvek od Killroy »

Tak jak jsem se mohl dnes přesvědčit, tak tohle je opravdu prešovský Křižík, typ RT2,5. Udané rozměry souhlasí a i podle fotek je úplně stejný s tím co jsem měl možnost dnes vidět. Na štítku by mělo být správně napsáno max 950VA / max 2,5A.
BTW: Radarovi se omlouvám za prvotní unáhlený příspěvek..
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
RADAR-06
Příspěvky: 272
Registrován: 15 lis 2006, 01:00
Bydliště: Pardubicko

#30 Příspěvek od RADAR-06 »

Killroy píše:Tak jak jsem se mohl dnes přesvědčit, tak tohle je opravdu prešovský Křižík, typ RT2,5. Udané rozměry souhlasí a i podle fotek je úplně stejný s tím co jsem měl možnost dnes vidět. Na štítku by mělo být správně napsáno max 950VA / max 2,5A.
BTW: Radarovi se omlouvám za prvotní unáhlený příspěvek..
Díky za upřesnění toho trafa. Člověk se může zmýlit, hlavně že jsme si to vysvětlili.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“