Datová schránka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#46 Příspěvek od pepik9 »

Další vejmrd od vrchnosti. Napřed mě banka donutila si zřídit identitu a teď se dozvídám, že kdo ji má, dostane za 14 měsíců datovou schránku.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#47 Příspěvek od p32 »

Ano, tak je to myšleno od začátku. My máme normální poštovní schránku a tam to musejí doručovat na originálním papíře. :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#48 Příspěvek od termit256 »

Na druhou stranu, neustale slysim nejake fnukani ze nekdo celi neopravneene exekuci o ktere nevedel, ze posta nedorucila papir, ze si "jen" zapomnel prehlasit adresu, ze postu odmitl prevzit nebo ztopil byvaly manzel a spoustu dalsich vymluv. Kdyby dotycni meli datovku, nic takoveho by se jim nestalo a oni by pak nemuseli knourat v cernych ovcich nad nespravedlnosti dnesniho sveta.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#49 Příspěvek od Hill »

Tomu, že někdo čelí exekuci, "protože nevěděl", často nezabrání ani datová schránka. Určitě ne u těch, kteří cokoli delšího, než 5 řádků, nedočtou, odloží to a zapomenou. Viděl jsem nějaký ten návrh na smír s návrhem splátkového kalendáře - to je opentlené tolika právními kecy, že se v tom leckdo utopí.
Dokonce jsem tu znal jednu podnikatelku, která celý rok neotevřela jediný dopis, a tvrdila, že žádnou poštu nedostává. Měla jí plnou krabici, která tam zůstala po vystěhování. Takže dostávala, ale neotevírala. Ale do televize kvůli tomu nešla. Věděla asi, proč - několik doručenek na dopis s pruhem zjevně podepsala. Ale i ty byly zalepené.
O finanční gramotnosti dlužníků a zákonem tolerované lichvě toto vlákno není, zpět k datové schránce:
uvedl jsem až extrémní příklad úmyslného nevědění, nicméně: může nějak přimět datová schránka uživatele, aby se do ní přihlásil, četl obsah a věděl, když z jakéhokoli důvodu dosud ani normální poštu včas neotevíral, ani na ni nereagoval?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#50 Příspěvek od termit256 »

Pokud postu neotvira, jeho blbost. Ja mel na mysli fnukani tech, co se vymlouvaji na to ze svou situaci resit chteli ale zpravy o problemech se k nim nedostaly. O tom ze jich je mensina nepochybuji, ale stat se to muze. Vetsinou jsou to opravdu jen vymluvy a i kdyby se k nim prislusne dokumenty dostaly, dopadlo by to stejne.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#51 Příspěvek od Ruprecht »

Datová schránka a bankovní identita mají spolu slušný potenciál snížit počet nezaplacených pokut jedním klikem úředníka :lol:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#52 Příspěvek od Pikofarad »

Ruprecht píše:Datová schránka a bankovní identita mají spolu slušný potenciál snížit počet nezaplacených pokut jedním klikem úředníka :lol:
Přesně,po spáchání strašného přestupku,kdy skrytý radar v Č.Těšíně mi naměřil 60km/h mi obratem do datovky přišla výzva k zaplacení 700kč za ten zločin.V odůvodnění stálo,že se toleruje +3km,což je tolerance tachometru,za každý km navíc je za kilo.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#53 Příspěvek od p32 »

termit256 píše:Na druhou stranu, neustale slysim nejake fnukani ze nekdo celi neopravneene exekuci o ktere nevedel, ze posta nedorucila papir, ze si "jen" zapomnel prehlasit adresu, ze postu odmitl prevzit nebo ztopil byvaly manzel a spoustu dalsich vymluv. Kdyby dotycni meli datovku, nic takoveho by se jim nestalo a oni by pak nemuseli knourat v cernych ovcich nad nespravedlnosti dnesniho sveta.
To není ani náhodou nějaká omluva, ale výmluva. Kdyby dotyční měli datovku, tak mají už naprosté hovno.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#54 Příspěvek od Ruprecht »

Předpis č. 261/2021 Sb.
ČÁST 133, § 3
Datová schránka fyzické osoby

(1) Datovou schránku fyzické osoby zřídí ministerstvo bezplatně fyzické osobě, která je zapsaná v základním registru obyvatel a plně svéprávná, bezodkladně poté, co fyzická osoba poprvé použije prostředek pro elektronickou identifikaci vydaný v rámci kvalifikovaného systému elektronické identifikace (dále jen „kvalifikovaný prostředek“) vůči tomu, kdo umožňuje prokázání totožnosti podle zákona upravujícího elektronickou identifikaci.
O datovku nestojím, takže jdu zítra rušit účty v jedné nejmenované bance, která začala vyžadovat identitu
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#55 Příspěvek od termit256 »

Z too paragrafu nejspis vyplyva, ze uz ted je pozde to rusit.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#56 Příspěvek od Ruprecht »

Identitu jsem nepotvrdil a do bankovnictví jsem se bez potvrzení identity nepřihlásil (tedy nepoužil)
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od ZdenekHQ »

A nakonec stejně posíláš papírové dopisy, protože některé instituce věci jako datovka či bankovní identita prostě neuznávají. Dovolil bych si jejich právníky označit za blbce.

Konkrétně bych si dovolil označit za veleblbce právníky z ČSOB. Moje ex vypovídala nějakou smlouvu u kluka, já musel letět na OU podepsat před úřednicí papír a ukázat občanku na ověření podpisu. Nálepka s potvrzením a 30Kč.

Načež přišel další, prakticky stejnej papír, kde musí ověřit podle té stejné občanky mě jako osobu. Ověřený podpis totiž nestačí, abych byl já identifikován jako já. Takže půjdu opět na OU, zaplatím dalších 30Kč a podle stejné občanky oni ověří, že já jsem já.

Načež musím zaplatit poštovné. Na otázku ohledně datovek atd. mně sdělili, že to neuznávají.

Tohle je úřednickej absurdistán.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od Hubert_79 »

Jak u blbejch.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#59 Příspěvek od milosak »

Největší hovada v kombinaci s datovkou byla kriminálka pro středočechy.

Kdysi v minulosti mě několikrát volalo skryté číslo, z kterého se vyklubal policajt x, y
a hovor začínal vážený pane vy si nepřebíráte od nás doporučené dopisy k podání
vysvětlení, proč ?? Tak tedy si pro vás zajedeme osobně :D

Moje odpověď byla, že mě jejich doporučený dopisy nezajímají, páč mám datovou
schránku, tak bylo ticho a potom přišla omluva :D

Takto to bylo možná 3x a více

Potom se nedá divit, že Čapí hnízdo vyšetřujou 7 let a jsou pořád na začátku :lol:

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#60 Příspěvek od DedVseved »

Dá se nějak poslat zpráva pro otestování datovky?

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“