Co to jsou "falešné čipy"?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

Tak, už se to profláklo v plné parádě : uměle vyvolaná krize !
čipy že už netáhnou ? co je zas nedostatkové ? no, hliník !
(to nemůže bejt náhoda ba ani neschopnost manažmentu)
deficit
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Hubert_79 »

A přitom se jen odstěhoval do Humpolce.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Mek7 »

Okrem stavebnych materialov a cipov najnovsie uz chyba aj papier. Knihy budu nedostatkovy tovar.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

Knihy si muzes stahnout, nevim proc by se kvuli tomu melo plytvat papirem.

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Mek7 »

Vsak ja to tak robim, ale kopa ludi IT nevladne, kupuju knihy, noviny, casopisy. A v kancelariach sa tiez pouziva papier, kupodivu :wink:
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Uz len cakam, kedy nebude hajzlovy papier. Tento problem si pamatam z minulej doby, ked sa planovalo na 5 rokov dopredu aj to, kolko budu ludia srat. Bol som maly, ale ten nahradny skladany papier, co jednou stranou lestil a druha bola ako smirgel, si pamatam :D Kto nezohnal ani ten, tak zostavalo uz len Rude pravo.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Tak na konci roku má dojít i hliník. Zajímavé. Na jaře jsem si říkal, že bych měl vyvézt nějaký kovový šrot a byl jsem se zeptat na cenu. Prej 2,20 Kč za kilo, tak jsem se na to vyprd. Před asi deseti dny jsem to už musel uklidit a tak jsem to vyvezl do šrotu. Na vozejk se to skoro nevešlo. Ale zase to potěšilo, 6,60 Kč za kilo šrotu.
Teď tam mám hliník z asi padesáti rozdělaných HDD a už jsem to chtěl vyvézt, ale asi zase počkám do konce roku až to bude zajímavější.
Nevíte, kolik je teď za kilo papíru? :lol:

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#23 Příspěvek od Burajko »

rnbw píše:Nie. Intel robil tradicne procesory pre PC, nevhodne pre embedded pouzitie. Vysoka cena, zbytocne vysoky vykon a teda aj spotreba, nutnost mnohych dalsich suciastok.
Do roku 2006 robil Intel aj vhodnejsie procesory XScale (ARM), ale potom to predal Marvellu.
Keby len to...Strongarm,keby neopustili mohli byt lidrom(stare Palmy,min 10r.pred iphone,len bez GSM modulu)

Ono sa to ma trochu inak,kedze frajeri z automotive zacali porusovat odberatelske zmluvy(cim vyjebali sami zo sebou,lebo kinder manamegent),kvoli lockdownom(TSMC okolo 10% pre automotive vyrabalo),tak prestavali linky na entertainment a kedze zistili ,ze maju obrat o 17% vyzsi,ako v minulosti,tak sa na nich vyprdli...eto vsjo.

PS:To iste ako spotove ceny plynu...
A este otazka ci toto nieje kriza,maskovana koronkou. :wink:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od PotPalo »

Zrejme kríza kapitalizmu. Plebsu došlo, že všetci kapitalistami nebudeme (to by bol socializmus) a ostane navždy plebsom, tak sa začal búriť. :wink: Alebo nastal čas splatenia dlhov? Na dlh sa nedá žiť do nekonečna, aj keď nám to dlhodobo tvrdia. Pyramída začína padať.

Hliníku je dosť, a vždy aj bolo, súdiť podľa výkupných cien. Za posledných 20 rokov išla meď cenou pekne hore aj s mosadzou, ale hliník si držal nízku cenu aj navzdory inflácii. Zaujímavé, nie? Pamätám si časy keď kliník stál tuším rovnako ako mosadz, ak nie viac.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Nakadah »

Já teda nevím, ale hliník stál na jaře cca 75Kč/kg a teď je za 145Kč/kg. Pro klienty vyrábíme měsíčně pár tun designových fasádních prvků, hlavně slitina AlMg3 a minoritně Al99,5. Takže tak nějak v obraze sem. O zbytkový hliníkový šrot z výroby se nám sběrny perou.

Vyrábíme i z FeZn plechů, tam šla cena trošku dolů oproti tomu kam vyletěla od jara. Ale hliníku se fakt dolů nechce.

A vzhledem k tomu, že čína jako hlavní dodavatel hořčíku omezila vývoz, tak to s cenami slitin hliníku ještě slušně zahýbe.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#26 Příspěvek od kejki »

V tom článku je to popsané, Čína přiškrtila dodávky hořčíku pro slitiny hliníku, takže hliníku je dost, ale slitiny s hořčíkem nebudou.
Oni už totiž taky nechtějí tu nejšpinavější výrobu mít doma.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#27 Příspěvek od Nakadah »

No a majoritně vyrábíme z ENAW5754 (AlMg3) a ENAW6060 (AlMgSi), takže to bude fakt zajímavé. Už na konci jara jsme se rvali o všechno co dodavatelé měli, bralo se všechno bez ohledu na cenu. Protože v jednu chvíli dodavatel měl skladem třeba 20t a druhý den už neměl nic. Kdo čekal a chtěl smlouvat, tak nakonec neměl z čeho vyrábět.

Pak se to ustálilo, hutě zase najely výrobu a dostup hliníku se zlepšil. Jen bohužel cena se drží.

Tak koukám jediné co asi bude dostatkové bude ENAW1050 (Al99,5), akorát to mnohdy nevyhoví staticky. Je to bláto.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#28 Příspěvek od konosuke »

Dřív nebo pozdějc neprodejná auta skončí v lisovně či vysoké peci. Z motorových bloků bude Al šrotu dost.
Socík v pokřivené podobě.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#29 Příspěvek od Celeron »

Něco je divně. Můj dodavatel ve středu dovezl z Francie dva kamióny salavých konvektoru Solius II, několik tisíc kusů od čtyř výkonů. Ve čtvrtek nebyl skladem ani jeden kus. A to i přes zdražování elektriky. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#30 Příspěvek od Yarda1 »

konosuke píše:Dřív nebo pozdějc neprodejná auta skončí v lisovně či vysoké peci. Z motorových bloků bude Al šrotu dost.
Socík v pokřivené podobě.
Výňatek z jedné scifi:
...
V práci, kterou jsem si našel, jsem drtil nové pozemní automobily, aby mohly být odeslány zpátky do Pittsburghu jako šrot. Cadillaky, chryslery, eisenhowery, lincolny – všechny možné druhy krásných velkých nových a silných turbovozidel bez jediného kilometru na tachometrech. Zajet s nimi mezi čelisti a potom cvak, rup, prásk – a byl z nich šrot pro vysoké pece.
...
„To je docela jednoduchá ekonomická otázka, chlapče. Tohle jsou auta z přebytečných zásob, která vláda přijala jako garancii proti půjčkám na podporu cen. Teď už jsou dva roky stará a nikdo už je neprodá… takže je vláda dává do starého železa a prodává je zpátky ocelárnám.

...
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“