Scaner tiskárny Canon Pixma MG3650 ve Win 10

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dvoulampovka
Příspěvky: 284
Registrován: 25 čer 2011, 02:00
Bydliště: KOLÍN

Scaner tiskárny Canon Pixma MG3650 ve Win 10

#1 Příspěvek od Dvoulampovka »

Zdravím, už jsem z toho na Chocholouška. PC je s Wn 10 , přes USB je připojena tiskárna se skenerem. OK. Nainstalovaly se ovladače pro MG3600 kde ale nejsou ovladače pro skenování. Ať dělám co chci, buď je na stránkách s ovl. hláška, že toto není podporovaný systém a nebo mě to hodí na MG3600. Poradíte někdo jak skener zprovoznitit ? Děkuji.
Přílohy
scan.png

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Bernard »

1. Klikni na ikonku předvoleb - červená šipka;
2. Klikni na menu Scanner a zvol Twain - modrá šipka.
Přílohy
canon.png

Uživatelský avatar
Dvoulampovka
Příspěvky: 284
Registrován: 25 čer 2011, 02:00
Bydliště: KOLÍN

#3 Příspěvek od Dvoulampovka »

Děkuji! Tak tuto volbu ale nemám, kolonka scaneru je stále prázdná, tak jako je na úvodním příspěvku/dotazu; Okno na předvolbě, co se nabídky týká, je toto:
Přílohy
scan2.png

Uživatelský avatar
DavidM
Příspěvky: 34
Registrován: 18 pro 2016, 01:00

#4 Příspěvek od DavidM »

Ono by bylo fajn napsat jaké sestavení W10 to je,zda čístá instalace,zda tiskárna třeba pod W7 chodila atd...Také jaké je verze driverů.Vybíráte verzi pro odpovídající W32/64bit?
Začal bych odinstalací všeho od Canonu,ideálně nástrojem co čistí cestu od ovladačů a registry (třeba HiBit Unistaller ) a nastalování tohoto:
https://www.canon.cz/support/consumer_p ... 20(64-bit)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#5 Příspěvek od serviceman »

Mně se osvědčil VueScan, který má svoje ovladače na kde co.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Dvoulampovka
Příspěvky: 284
Registrován: 25 čer 2011, 02:00
Bydliště: KOLÍN

#6 Příspěvek od Dvoulampovka »

To David M: W10 /64 bit. Ta tiskárna u tohoto PC již běhala a OK. Po opravě v servisu, se vrátila mašinka (tedy PC, ne tiskárna), bez možnosti skenovat. Či lépe, po skoro roce jsem na to přišel.
Ano, ten odkaz jsem použil a výsledek je, jaký je. Stáhlo to ovladače na MG 3600 což by mělo být OK, neb 3600 obsahuje řady 3640 a 3650. Asi vše smažu a udělám instalaci znovu.
To Serviceman: ano, možná i toto zkusím, pokud nepomůže výše uvedené.
Díky všem.

Uživatelský avatar
DavidM
Příspěvky: 34
Registrován: 18 pro 2016, 01:00

#7 Příspěvek od DavidM »

Udělal bych tovární nastavení W10 jako krok po tom co nezabere odebrání ovladačů.Vyzkoušel bych jiný USB port a ideálně jiné PC...Od pohledu to vypadá že v servis něco dodrbal.V nastavení Windows v položce zařízení skener není?
Ono je docela možné že nějaká aktualizace W10 něco rozbila ve Windows i proto že(prvně odkazované) ovladače jsou opravdu staré.Asi by nebylo od věci napsat na podporu Canonu.
A poslední.Předpokládám že pokud se dá přímo na multifunkci režim kopírovat vše proběhne....
Tady jsou snad novější drivery...
https://www.canon-europe.com/support/co ... anguage=en

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“