APC SmartUPC 700 [SU700RMI2U]

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lazna
Příspěvky: 5
Registrován: 23 říj 2021, 02:00

APC SmartUPC 700 [SU700RMI2U]

#1 Příspěvek od lazna »

Vyhrabal jsem tuhle leta nepouzivanou UPS, pripojil na nove baterky a funguje. Rad bych ozivil i seriovou komunikaci (jina tam neni) ale nemam original kabel. Kolega nejaky vyrobil dle navodu tady https://networkupstools.org/protocols/apcsmart.html ale kdyz to pripojime do NTB na COM1 (fyzicky port, zadny prevodnik) a pustim puttynu na rychlost 115200 tak to nevypise ani znak. Zkouseli jsme UPSku vypinat, zapinat, odpojovat ji napajeni, zase ho pripojovat ale nevypsalo to ani znak.

Mate nekdo zkusenosti se seriovou komunikaci na techto modelech? Je mozny ze ten kabel ma mit jiny pinout?

Ja zatim APCcko nemel v ruce, jen TrippLite....[/url]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Cital si aj ten text? Je tam napisane 2400 bps/8N1.

Spusti tam linuxovy apcupsd (nastav UPSCABLE 940-0024C, UPSTYPE apcsmart, DEVICE /dev/ttyS0). Ked mas dobry kabel, musi to fungovat.

Zapojenie kabla by malo byt rovnake pre vsetky APC Smart UPS.

Uživatelský avatar
lazna
Příspěvky: 5
Registrován: 23 říj 2021, 02:00

#3 Příspěvek od lazna »

rnbw píše:Cital si aj ten text? Je tam napisane 2400 bps/8N1.

Spusti tam linuxovy apcupsd (nastav UPSCABLE 940-0024C, UPSTYPE apcsmart, DEVICE /dev/ttyS0). Ked mas dobry kabel, musi to fungovat.

Zapojenie kabla by malo byt rovnake pre vsetky APC Smart UPS.
tak na rychlost 2400 to pri zapnuti vypise do konzole znak otaznik '?' a dal uz nic. Nejde odentrovat, nejde ani nic napsat. Ani pri odpojeni napajeni, ani pri jeho pripojeni. Jenom pri kazdem dalsim zapnuti jeden otaznik [retezi se za sebe] jak okapkovane vypinam a zapinam UPS.
Navic ho to vypise BEZPROSTREDNE pri zapnuti, soucasne s informacnim pipnutim. Software na komunikaci tezko muze byt v tu chvili incializovany, spis mi to prijde jako nejaky elekricky impulz ktery si rozhranni mylne vylozi jako znak.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Nechapem, o co ti ide. Ked chces komunikovat s UPS priamo, tak si to najprv CELE precitaj:
Y
Enter smart mode
SM
This must be sent before any other commands will work. See also turn dumb command to exit smart mode.
Ked nie, tak nainstaluj vhodny SW.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše: Ked mas dobry kabel, musi to fungovat.
Zapojenie kabla by malo byt rovnake pre vsetky APC Smart UPS.
To bych netvrdil. Smart 600 a Smart 1000 jsou různý. Takže to co má tazatel nemusí být kabelově správný.
Přílohy
APC Smart 600.jpg
APC Smart 1000.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
lazna
Příspěvky: 5
Registrován: 23 říj 2021, 02:00

#6 Příspěvek od lazna »

rnbw píše:Nechapem, o co ti ide. Ked chces komunikovat s UPS priamo, tak si to najprv CELE precitaj:
Y
Enter smart mode
SM
This must be sent before any other commands will work. See also turn dumb command to exit smart mode.
Ked nie, tak nainstaluj vhodny SW.
Co je to vhodny SW? Na pocatku jsem stravil nekolik hodin hledanim vhodneho SW, ale bez uspechu. Experimentoval jsem s powerchute nekolika verzi, ale taky nic. Teprve POTOM jsme se rozhodl ze musim proverit kabel na urovni konzolove komunikace, zda chodi alespon nejake znaky. Jakmile pujdou znaky, muzu resit nadstavbu.

Uživatelský avatar
lazna
Příspěvky: 5
Registrován: 23 říj 2021, 02:00

#7 Příspěvek od lazna »

Celeron píše:
rnbw píše: Ked mas dobry kabel, musi to fungovat.
Zapojenie kabla by malo byt rovnake pre vsetky APC Smart UPS.
To bych netvrdil. Smart 600 a Smart 1000 jsou různý. Takže to co má tazatel nemusí být kabelově správný.
diky. ja mam APC Smart 700 (presne oznaceni je v subjektu vlakna)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Celeron: ved je to rovnake. Resp. ten druhy obrazok je podmnozina prveho.

Vhodny SW ja napr. apcupsd. Alebo NUT, na ktory vedie tvoj link s popisom protokolu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Vím, kabel pro řadu 700 jsem zapojení neměl. Zkus ho na netu někde vyhrabat. Možná by bylo rychlejší zkusit obě zapojení co jsem dával.

To rnbw: No a co to propojení CD-DTR a RTS-CTS na straně PC? Mám zkušenost se starejma COM terminálama, že pokud tyhle propojky nebyly hryzalo se to na prvním znaku stejně jako jemu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
lazna
Příspěvky: 5
Registrován: 23 říj 2021, 02:00

#10 Příspěvek od lazna »

Tak v konzoli uz to komunikuje, duvod zavady byl dost pitomej:

Kolega pri vyrobe kabelu pouzil nejakej starsi CANON konektor s docela masivni plastovou krytkou ktera zrejme znemoznovala uplne dosednuti konektoru na strane NTB, takze to zrejme ani po uplnem zasunuti nebylo zcela propojene :-/

Ted bude zkouset doporucene SW.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“