SD paměťová karta

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
KarelZ
Příspěvky: 40
Registrován: 06 črc 2010, 02:00

SD paměťová karta

#1 Příspěvek od KarelZ »

Dobrý den.
Koupil jsem mikro SD kartu s adaptérem na SD kartu. Po jejím připojení k PC přes moji starou "USB čtečku SD karet Hama" ji počítač neviděl. Po připojení karty s použitím nového adaptéru přes novější "USB čtečku SD karet" vše fungovalo OK. Když jsem mikro SD kartu znovu připojil přes starou "USB čtečku SD" a použil i starý adapter "mikro SD - SD", vše opět fungovalo. Mnohokrát jsem to ještě zkoušel a výsledek byl vždy stejný.
Problém zřejmě způsobuje rozdílné zapojení adaptérů "mikroSD - SD". Starý adaptér na rozdíl od nového má propojeny piny 4 - 7. (Počítány od jeho šikmého rohu.) U nového jsem toto spojení nenalezl. Propojení jsem naměřil i u mých, starých SD karet.
Možná tento příspěvek někomu na fóru ušetří čas s hledáním příčiny nefunkčních SD karet a adaptérů. Ale rád si i přečtu něco o důvodech těchto změn v zapojení.

S přáním všeho dobrého
Karel

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#2 Příspěvek od vlado5 »

K tejto téme tiež pridám svoju skúsenosť. Tie redukcie mikro SD-USB dokážu niekedy nevyspytatelné veci. Mal som inštalačku W10 na mikro SD a nešlo mi to cez tú redukciu nabootovať. Skúšané na viacerých PC. Inštalačka LINUX MINT cez redukciu bez problémov. Som sa našpekuloval.... Dva dni po 4 hodiny skúšania ... Nakoniec som kúpil
USB klúč s 64Mb pamäti a inštalácia W10 z tohoto média bez problémov.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Burajko »

64Mb?
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#4 Příspěvek od vlado5 »

Upss!!! Jasne, omyl 64Gb !!!

Uživatelský avatar
retos
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 21
Registrován: 18 črc 2021, 02:00

#5 Příspěvek od retos »

64Gb?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

On myslel samozřejmě 64 GB. :lol:

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#7 Příspěvek od vlado5 »

Myslím, že sa tu nebudeme pozastavovať nad detailami, podstata toho, čo som napísal, je jasná. Ale aby som nezostal nič dlžný, tak opravujem 64Gb na 64GB. OK?

Edit: ako vidím, už ma p32 predbehol...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“