Siréna OS-200

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pat_a_Mat
Příspěvky: 42
Registrován: 10 říj 2017, 02:00

Siréna OS-200

#1 Příspěvek od Pat_a_Mat »

Aktuálně řeším problém s venkovní sirénou OS-200 od Jablotronu (bližší info v příloze) a to ten, že siréna začne bez nějaké příčiny houkat. Prozatím mám pouze odpozorováno, že obvykle k tomu dojde při prudkém poklesu teploty venku.
Původně jsem si myslel, že odchází akumulátor, protože podobné jevy jsem zaznamenal cca před 6 lety, kdy jsem jej musel vyměnit, ale po jeho vyndání a proměření se zdá být v pohodě - při zatížení 1A pokleslo napětí z 12V na 11,5V. Nemá s tím někdo zkušenost, zda může být na vině elektronika sirény nebo případně zda se při určité teplotě může akumulátor odpojovat a tím vyvolat poplach?
Přílohy
Manuál k siréně
Manuál k siréně

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Jestli je to citlivý na teplotu, může tam bejt studeňák.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Nebo ti ty akumulátory odešly trochu jinak, než je zvykem - zkus je zatížit nějakým větším proudem při nízké teplotě.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Podívej se, jestli má ta siréna sabotážní kontakty, mě tedy v PIR čidlech po letech občas blbnou a to jsou čidla ve slušném prostředí v interiéru. Obvykle je stačí jen pořádně chvíli procvakávat a zas to pár let jede. Jsou to obyčejná taktilní tlačítka s postříbřenými kontakty, přesně ta, co odcházejí na svody ve spotřebce. Tady to ale není o svodech, ale naopak trvale sepnuté kontakty zkorodují do nevodiva, procvakáním se oxidace poruší a zase začnou spínat.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Cowley »

Zaky: pokud by to bylo sabotážním kontaktem, musel by mít sirénu zapojenou pouze dvoudrátově.

Pokud má sirénu zapojenou s odděleným napájením a sabotáží, pak by při sabotáži musela o houkání rozhodnout ústředna a to tvrdí, že se neděje.

Osobně si myslím, že bude u takto staré sirény nějaká vlhkost na desce a o houkání rozhodne operační zesilovač.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

Kdybys chtěl, asi bych tu měl nějakou elektroniku z této sirény.

PF

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“