Elektronka 6P3S

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

Elektronka 6P3S

#1 Příspěvek od JirkaRCK »

Ahojte, mám dotaz k využití této elektronky v koncovém Nf zesilovači. Dle údajů, které jsem se dočetl na netu, by měla být téměř přímo ekvivalentní s EL34 a 6L6, avšak některé prameny uvádějí výrazně nižší Ua max a i mechanicky - vzhledově mi nepřipadne jako lampa stavěná na stejný Pa. Rád bych se tedy zeptal, zdali máte nějaké praktické zkušenosti s využitím v zesilovači, případně jakou životnost při jakých parametrech jste vypozorovli. Díky

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jjilek »

Mám tady 4 ks EL34, jsou OK, ale mají vylomený (asi záměrně) vodící bakelitový kolík.

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#3 Příspěvek od rudolf02 »

No, znalí s nimi problém nemají, tuším , že je nutno hlídat napětí druhé mřížky, nesmí překročit 200V.
Jináč je používala armáda, takže plné doporučení.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

6P3S původní verze bez dalších písmenek s bakelitem a "žárovkovou montáží" systému je prakticky obdoba původních amerik 6L6G až 6L6GB, někteří obchodníci tvrdí, že je to replika verze GA.
Většinou si nechá líbit více, než dovoluje datasheet výrobce.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#5 Příspěvek od ferdislav »

Tak datasheety jsou od výrobce někde na netu, je to v podstatě Gb verze 6l6 ja k výše psáno, nevím jakou máš verzi, já pracoval s oběma, ev by měla být odolnějsí s delží životností pokud se nemýlím.
Prakticky jsme byli schopni, po výběru na testovacím přípravku, vybrat i kusy co vydrželi větší napětí a po úpravě předpětí, slouží bez problémů
Životnost nejsem schopen posoudit, bias jsem upravoval asi po roce na jednom mém zesíku, ale to bylo součástí změny v zapojení i v preampu, šlo o kytarový zesilovač a málokdo je schopen ti říct, kolik hodin vlastně nahrál.
Pokud nemáš vyloženě zbytky z výběru od překupníků, tak jsou to fajn elektronky za pár korun
Pokud někdo píše že je to náhrada el34 tak je tomu asi moc nerozumí nebo je to přímo lhář

Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od JirkaRCK »

Díky všem za reakce. Zbytky po překupnících to naštěstí nejsou, jde o vlastní nález při vyklízení opravárenského podniku. Je tam i pár E, ale většina je v klasickém provedení. Ještě jsem je neměřil, ale opticky a dle situace nálezu jsou všechny úplně nové.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“