Evergreen YIXIONG - mletá hovna

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Evergreen YIXIONG - mletá hovna

#1 Příspěvek od Crifodo »

Dlouhý popis netřeba, topítko od čínského soudruha, TÜV, 250 V/15 A.
"Číňan když chce umí vyrobit kvalitu."
Tady zjevně nechce.

Tak jo. Už letí.
Přílohy
zjeb 002.jpg

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

15A? Kde???

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Když kupuješ nejlevnější šrot, tak co se divíš. Co bys chtěl za tři stovky???

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Nejde o mě, ale o Sv. Gretu a ekologii. Kvalitní výrobek spotřebuje +- stejně materiálu, energií na výrobu a na přepravu k zákazníkovi, vydrží dlouho a není potřeba ho vozit nový a nový přes půl světa, nenechá tak hlubokou uhlíkovou stopu. Neměl se v Evropě vůbec ocitnout.
15 A je vylisováno na tom "přepínači" od soudruha Wǒ yào nǐ.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#5 Příspěvek od josef_novak »

Čekal bych, že si pronajmeš výrobní halu, zavezeš ji kvalitními výrobními stroji, najmeš kvalifikovanou pracovní sílu a vydáš inzerát: "Ze stejného materiálu vyrobím lepší kvalitu než Číňan. Když se mi náhodou nebude dařit, tak nezkrachuji, ale aspoň v Číně objednám výrobu ve vysoké kvalitě a kdyby jsem to ani potom neprodal, tak mírně vysokou kvalitu snížím a kdyby se mi prodeje nedařili ani posléze, tak ......................"


P.S. Místo teček se dá např. doplnit: "půjdu do prdele"

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#6 Příspěvek od mihal »

Prechoďák, ale kde? v kontakte spínača či fastonu? Na mojej pracke elektrolux mali lisované spoje taký prechodový odpor. že na nich obhorievala izolácia. Po prelisovaní je to už v poriadku. Od vtedy má už menené uhle a špirálku. Zatiaľ 12.rok. Musíš tie kurvítka postupne odchytať. Horšie je, keď je výrobok postavený len z kurvítok, to planéta hrozne trpí a keď sa nahnevá uletí s nami niekam do riti.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#7 Příspěvek od elektrosvit »

Podle mého názoru mezi kontakty. Po zahřátí vlivem tlaku kontaktních pružin zajede faston dovnitř a spínač přestane kontaktovat. Stejný jsem měnil v olejovém radiátoru. Po náhradě za obzor šlape dál.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Na fotce je to trochu vidět, kontakt v přepínači se vyhřeje a zajede dovnitř, předtím ještě opálí izolační návlek na fastonu. Druhá sekce toho "15 A" přepínače zapíná jen všivý motorek, tam se to nevyhřeje. Úplně stejně dopadají mikrospínače v mixerech atd., je tady někde podobné vlákno, tam všude číňan nasere ten svůj hnusný recyklát.
Celé topítko je jeden velký ojeb, můžete to stařešinům vysvětlovat horem dolem, ale jak uvidí tu cenu v těch jejich Lidlech, skočí po tom a kupujou to jako housky pořád dokola. Musí to být v souhrnu strašný haldy sraček, co se sem natahají od těch žlutých zmetků a končí tu na haldách. Ještě můžem být rádi, že ne každej ten hnůj zapálí lidem barák.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Kvalitny spinac bude stat asi viac ako cely tento smejd.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#10 Příspěvek od starecd »

Určitě, zas jsou v akci v Kaufu a malé ot, jak zdražila energie. Varta baterie v akci 24ks/199Kč(doporučená cena 500Kč) :D

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

starecd píše:Určitě, zas jsou v akci v Kaufu a malé ot, jak zdražila energie. Varta baterie v akci 24ks/199Kč(doporučená cena 500Kč) :D
Mrkni na datum expirace. Já takhle koupil 20-ti pack Maxellek taky kolem 200KČ. Dobíhaly jim ještě 2 roky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

To je jako s těma kolíbkovejma vypínačema s podsvětlením.https://www.palmat.cz/prepinac-kolebkov ... -cerveny/?
Dal jsem ho jednou z nouze do přímotopu 0,5KW místo originálního italskýho Campini. Vydržel přesně 90 minut, pak zajely kontakty do roztavenýho plastu. Při proudu 7 x nižším, než má deklarováno.
Kuchnul jsem ho a jsou to jen mosazný plechy přes hranu. Campini měl na houpačce i pevných kontaktech bílý lívance průměr 3 mm. Co by člověk nechtěl za 17 kaček když Campini stojí 128,-?
Zajímavý, poměr proudů téměř přesně odpovídá poměru cen. 8O
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“