Hlasování o výdrži baterie v auto-kamerách

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Udrží vám vnitřní baterie datum a čas víc jak týden?

ano
5
45%
ne
6
55%
 
Celkem hlasů: 11

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

Hlasování o výdrži baterie v auto-kamerách

#1 Příspěvek od DedVseved »

Pořídil jsem si do auta nahrávací kameru s displejem pro parkovací kameru. Výdrž vnitřní baterie je s bídou 3-4 dny, tak jsem ji kuchnul a uvnitř je baterie 20x35 (popis není ani z druhé strany).
Našel jsem, že existují Li-Pol baterie LP402035 nebo LP552035.
Ty mají s týdenním dodáním na českém webu https://www.batimex.cz . Nemáte s nimi někdo nějakou zkušenost, jestli dodávají čerstvé články, abych neobjednal něco podobného, co už mám?
Přílohy
baterie.jpg
Naposledy upravil(a) DedVseved dne 20 lis 2021, 07:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#2 Příspěvek od warp »

Co je na tom špatnì s tou výdrží baterie. Kamera se za bìžného provozu napájí z palubní sítì. Je tam jen pro zálohu provozu.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#3 Příspěvek od matahari »

Taky mi baterie v palubní kameře vydrží zálohovat datum/čas asi 3 dny, takže když mám odstavené auto déle, tak to musím nastavovat znovu, na což většinou kašlu. Je otázkou, jestli to není vlastnost?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Tiez si myslim, ze vymena baterie za rovnaku nepomoze.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#5 Příspěvek od vladodyno »

Je to vlastnosť! Akosi sa nepredpokladá, že by niekto auto nepoužíval niekoľko dní tak prečo by tam dávali nejaké obvody so super nízkou spotebou energie=drahé.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

S RTC obvodom za dolar by to vydrzalo mozno rok (kym by sa samovybijanim ta bateria vybila).

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#7 Příspěvek od DedVseved »

To jste mi nasadili brouka do hlavy a doporučujete se na výměnu vyprdnout.

Dobře, zeptám se teda ještě majitelů různých kamer v autě, udrží vám vnitřní baterie datum a čas víc jak týden? U mě se jedná asi o 240mAh baterii.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Mám kameru Mobius, jen mám objektiv B 112°. Ten není tolik širokoúhlý, ale zabere všechno co je pořeba. Datum a čas drží bez problému. Navíc vydrží na baterku 2 hodiny nahrávat.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Baterie v autokameře není jen na zálohu hodin. Po vypnutí zapalování musí ještě ukončit a uložit záznam a "zaparkovat" systém. A některé kamery jedou úmyslně ještě pár vteřin po výpadku napájení. Pro případ nehody a uložení důkazů situace.
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 20 lis 2021, 09:05, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

U mojí tohle zvládne i super kondenzátor, který tam může být místo baterie. Ale nedá se na něj nahrávat.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#11 Příspěvek od jirys »

Mi vydrzi baterie tak max. 1 den . Mam to vse ve spetnem zrcatku kameru navigaci . Cas se automaticky nastavi za chvili pres GPS .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

hafca píše:U mojí tohle zvládne i super kondenzátor, který tam může být místo baterie. Ale nedá se na něj nahrávat.
Přesně - Viofo S119A na čelním skle, RTC obvod korigovanej GPS, napájení supercapy ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Ja tam mam taky supercap. Cas jsem nikdy nenastavoval, bere si ho z gps, jen casove pasmo.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Ta moje má ujetý nastavování, neumí přechod letní/zimní a aby správně ukazovala, tak ji musím nastavovat na o hodinu jiný pásmo, než jsme my - teď z fleku si nejsem jistej, jestli na Greenwich (= UTC = Praha - 1h) nebo na Kyjev (UTC + 2h = Praha +1h), že se zas změnil čas a že ji zas budu muset přenastavit jsem si uvědomil až teď když se o tom bavíme - automatickej přechod jaxi-taxi neumí nebo ho já možná neumím v nastavení aktivovat, ale na to doslova sere Bílej Tesák - důležitý je to co onahrává, hodinovej rozdíl v časovým údaji není smrtelná chyba ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

Jsi mi to připoměl. Ta moje to taky neumí, ale zase umí milion jiných věcí, které jsou důležitější. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“