Pomůže výměna procesoru CPU ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Pamat sa rozsiruje dokupenim modulu, nie nejakym nastavenim.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#32 Příspěvek od Osmdesat »

Tos mi připomněl - Nešířila se svého času taková fáma, že paměť si můžeš stáhnout z internetu? :...d

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Hubert_79 »

Což mít paměť v cloudu? :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#34 Příspěvek od Osmdesat »

To by šlo, sic to zatím nebude nejrychlejší. Ale to je otázka času, než se zrychlí internet. Však jednou si budete bootovat windows a aplikace z cloudu, uvidíte. Maloměk® tak bude mít své ovce pod definitivní kontrolou.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Hubert_79 »

Já se toho myslím už nedožiju.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#36 Příspěvek od Crifodo »

Hubert_79 píše:Já se toho myslím už nedožiju.
To jsem si taky myslel někdy v osmdesátkách při čtení Bídných roků a Zpěvu drozda a ejhle, už je nakročeno k tolika popisovaným jevům, až je z toho jednomu špatně. A ty scifi popisujou nějaký 23. století.

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#37 Příspěvek od maxijaroslav »

Mám dojem, že už to není nic nového - vzpomínám si, že už před lety jsem byl na jakési prezentaci MaléhoMěkkého, kde předváděli spouštění Office z cloudu.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#38 Příspěvek od Osmdesat »

Tak ta tendence všechny ty služby (ano, koncept "aplikace jako služba") stěhovat do onlajnu, i když to technicky není vůbec nutné, tu je už dlouho. Už dnes skoro každá aplikace ať už na mobilu nebo PC se někam z různých důvodů připojuje, minimálně aby ti proti tvé vůli stáhla a nainstalovala nějaký "apdejt". Nebo musíš být někde v onlajnu zaregistrovaný, aby tě to mohlo šmírovat, co na té appce děláš.
Vždyť dneska si na krabicovou verzi ani nešáhneš a dávno si nekupuješ aplikaci, ale jen si předplácíš její (časově omezené) používání. To je jen mezičlánek vývoje.
Jakmile se data zrychlí (5G, 6G, 7G...), bude se celá apka načítat rovnou z nějakého "stóru". Bude to samozřejmě vše pro naše blaho, protože budeme mít stále aktuální verzi a naše zařízení budou pod stálou péčí centrálního mozku lidstva.
Prehistoricky je tu koncept bezdiskových stanic, určený pro místní korporátní sítě, kde operační systém se bootuje přes ethernet ze serveru, ještě historičtěji terminálová infrastruktura. To není nic nového. Jen ten motiv v těchto prehistorických dobách byl dost jiný, než dnes.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“