Bezdrotova spajkovacka

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

Bezdrotova spajkovacka

#1 Příspěvek od samec »

Akú bezdrôtovú spájkovačku odporúčate? Na plyn alebo na baterky? Aká je výdrž, regulácia teploty?

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

smazáno
Naposledy upravil(a) Davidus dne 18 úno 2022, 02:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Já mám radši plynovku. Dá se s ní kromě pájení i smršťovat. Akorát že musíš s sebou stále tahat velkej zásobník plynu. Ten, co je v plynovce má moc malej objem a plyn většinou dojde rázem bez předchozích náznaků.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

Za mne plynová Portasol Superpro 125. Mám ji mnoho let a plná spokojenost.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Killroy, je ten ochranej futrál topidla Portasolky z nějakýho teplotně odolnýho termosetu? Jde mi o to, jestli hned po chcípnutí plamene je možno futrál nasunout aniž by se zbytkovým teplem zdeformoval. Takhle mě už skončily dvě plynovky. Píšou tam, že chcípne po nasazení futrálu ale to uměly ty moje zdeformovaný taky.
Jak držej hroty? Já jen jestli kupovat samotnou nebo Kit s těma pár kravinkama navíc.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

Ten můj je z termosetu a běžně jí zasouvám horkou. Bez problémů. Mám už jí přes dvacet let, tehdy ještě od Conrada z DE a byla to pouze páječka + jeden hrot. Tehdy stála víc než ta celá sada co teď leckde mají..

Vypadá úplně stejně jako je tahle, má kovovou převlečnou matku a vzadu je vidět hladina plynu. A tohle je její nějaký facelift, klon nebo možná pajc..

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Davidus »

smazáno
Naposledy upravil(a) Davidus dne 18 úno 2022, 02:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dako
Příspěvky: 15
Registrován: 09 led 2021, 01:00

#8 Příspěvek od dako »

Já používám klasické pero na 12V, z číny se dá objednat i s regulací teploty. Napájím to malým Li ion 4článkem. Plynové se mi neosvědčilo, jednak se tam vždycky cosi posralo (to sítko), chujově se to zapalovalo, jelikož jsem to používal (logicky) někde venku, kde není elektřina, na střeše, tak mi to strhávalo plamen. Slabý článek plynovek je také regulace plamene. Zkrátka, vyprd jsem na to.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Davidus »

smazáno

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#10 Příspěvek od czatlantis »

Používám TS80 z Aliexpressu. Naprosto výborná páječka, napájení je z USB-C powerbanky co umí ideálně Power rdelivery (30W), v nouzi to jede i z powerbanky jen s Quickcharge (max 18W). Jen tak z 5V powerbanky nejede.

Nahřátá za 10sekund na pracovní teplotu, teplotní čidlo/topení je asi přímo v hrotu, protože to má hodně rychlou odezvu

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“