Nabijecka SOLID MW4798

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

Nabijecka SOLID MW4798

#1 Příspěvek od ferro0 »

Dobry den,
vlastnim zminenou nabijecku na nabijeni NiMH a NiCd clanku.
Ukonceni nabijeni je merenim delta V
Clanky nabijim pouze NiMH. Pri plnem nabiti a prepnuti do udrzovaciho rezimu je nabiti clanek pomerne horky, odhadem 60-70C Coz je asi dost.
Dale nabijecka nema prepinac NiMH / NiCd aby nastavila rezim nabijeni pro dany typ clanku.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Tahle nabíječka přepínač NiCd/NiMH nemá, je to automatika a funguje velice dobře. Mám jí několik let. Nicméně teplota článku 60-70°C je rozhodně moc a hrozí, že ti článek vybuchne do ciferníku.. Optimálně je teplota při nabíjení tak 40°C a otázkou je, kde je chyba a zda je vadná nabíječka, anebo ty články. Pokud je to nabíječkou, včas jí reklamuj, nebo po záruce zahoď - protože jí jen těžko opravíš. Ale s reklamací aku asi neuspěješ.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

Aj ja ju mam. pri nabijani NiMh aku su dost horuce ale udrziavaci rezim ich drzi vlazne...

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#4 Příspěvek od ferro0 »

Koupil jsem si jeden par GP 2700 tam je teplota na konci nabijeni az tech 70C - odhadem
Mam jeste GP 1300 NiMH a tam pro zmenu se nabijeni nechce ukoncit a teplota u nich je dost vysoka, az jsem se malem popalil.
Doma mam dale aku zn. H+H 2400 tam je ukonceni nabijeni v poradku, teplota cca 40C

Tak nevim cim by to mohlo byt.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#5 Příspěvek od czatlantis »

GP 2700 jsou šmejdy s velkým vnitřním odporem, mám tu 8 kouský, stáří cca rok, skoro nepoužívaný a do zkratu dají asi 4-8A (klešťák a tlustej kábl).A kapacita taky už tak 60-75% Na druhou stranu ReCyko+ dají asi 40A.

Jinak teda vždycky když nabíjím, tak mám na nabíječce položenej 12cm větrák puštěnej na 5V z USBčka (není vůbec slyšet) a i při vysokým proudu mají ty články tak +5°C nad teplotu okolí

Jinak ty GP 1300 už asi budou starší že? u těch starších je problém, že se jim stářím trochu změní ta nabíjecí křivka a není tam ten znatelnej pokles pro ukončení nabíjení

Uživatelský avatar
dako
Příspěvky: 15
Registrován: 09 led 2021, 01:00

#6 Příspěvek od dako »

Sháněl jsem návod k této nabíječce, abych přesněji věděl, co znamenají jednotlivé indikace LED , ale na netu jsem nic nenašel, tak jsem prohrábnul složky kde mám různé návody a nakonec našel, tak to dávám sem, třeba se to také někomu bude hodit.
Přílohy
MW4798_compressed.pdf
(246.36 KiB) Staženo 696 x

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“