Ochrana proti podvybití akumulátoru

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#16 Příspěvek od Eleman »

Králík není hlodavec, ale zajícovec (patří do řádu zajcovců) :lol:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

V dnešní době je hlídání celkového napětí muzeum .

Uživatelský avatar
h4wk3y
Příspěvky: 6
Registrován: 03 pro 2021, 01:00

#18 Příspěvek od h4wk3y »

Já vím, ale zas lepší, než žádné hlídání... Jak jsem psal, bohužel Parkside baterky nemají vyvedeny jednotlivá napětí článků a kuchat je nechci - nejen kvůli záruce...

Od p. Zajíce mě zaujal spíš tento odpojovač - http://www.zajic.cz/odpojovac/odpojovac.htm

Nedokázal by mi prosím někdo poradit, co přesně a jak změnit, aby to chodilo na těch až 22V a vypínalo někde kolem 15V? To vypadá relativně jednoduše a kdybych k tomu pořídil nějaký lepší MOSFET s menším RDSon, tak by to asi mohlo zvládnout i větší proudy...

Děkuji Vám

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Musíš si uvědomit jedno . Reálná záruka na aku existuje jen v pohádkách . Pokud je chceš 100%ně využít , hlídej každý článek . Pro tebe nejlevnější . Ochranný obvod využiješ i u dalších článků . Inu počítej .

Uživatelský avatar
h4wk3y
Příspěvky: 6
Registrován: 03 pro 2021, 01:00

#20 Příspěvek od h4wk3y »

Ono balancing má baterie sama o sobě v sobě, takže rozbalancovávat by se nějak extrémně neměly.

Prosím, nemáte někdo zkušenosti, jak obalamutit klasické BMS vstupy pro jednotlivé články, když mám jen celkové napětí? Bylo by řešení dát za sebe 5 stejný odporů a ty naletovat mezi jednotlivé pady pro články na BMS? Fungovalo by to?

Díky

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

NE

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“