S-VHS hlavně Panasonic opravy/údržba

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Twin
Příspěvky: 1
Registrován: 06 pro 2021, 01:00

S-VHS hlavně Panasonic opravy/údržba

#1 Příspěvek od Twin »

Hezký den vážení. Mám doma celkem dost kousků VHS mašinek, ale z toho pár, na kterých mi záleží.
Nejvíce mi záleží na Panasonic NV-HS1000 a NV-HS900. Oba by potřebovali servis, na který sám nestačím, i když je to možná blbost.
Konkrétně teď řeším problém s tisícovkou, které se třepe horizontálně obraz. Dva servisy v Brně (jsem kousek za Brnem) mi pomoci nedokážou.
Ukázka problému ve srovnání s jiným kouskem je zde: https://www.youtube.com/watch?v=p6viJtL ... nel=TwinCZ (kvalitu videa neřešte, je to jen na ukázku problému ) :wink:

Najdu tady někoho, kdo je schopen se mi postarat o ty nejvzácnější kousky prosím? Jsou celkem v zápřahu. :wink:

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od stefan31 »

Pozrel som si video a ak je na tej tisícke znížený aj jas tak, ako to vidno na porovnávacom videu, tak by sa mohlo jedna￾ o problém v tejto èasti videa a samotná príèina by mohla by￾ vo "vyschnutých" elytoch, alebo "studených spojov, hlavne na IO - a to aj v zdroji. Panasonic-y sú známe po tých rokoch prevádzky týmito neduhmi a tisícka medzi nich patrí tiež. Mám video Hitachi VT-F785, kde len na doske Hi-Fi audio som narátal 35 "vyschnutých" elytov a to video vlastne dlhší èas nebolo používané. A v zdroji trpeli na suchoty všetky. Takže ak chceš aj naïalej prevádzkova￾ tieto mašinky a já Ti fandím, tak rátaj s hromadnou výmenou elytov. Samozrejme, najprv musí by￾ v poriadku zdroj - a ten nemá dobré vetranie - potom mechanika a vedenie pásky a ak problém pretrváva, tak len to, èo som písal vyššie. Doh¾adanie tejto chyby nemusí by￾ jednoduché a bez test pásky a osciloskopu to vôbec nemusí by￾ robota na dvadsa￾ minút. Alebo sa nájde niekto, kto vie, kde treba šáhnu￾. Tak ve¾a zdaru.

Stefan31

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “