Třídění a uskladnění součástek

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#31 Příspěvek od voitano »

Sheldon Cooper by blednul závistí na takovým systémem :D :D

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Mek7 »

Tiez to mam tak nejak podobne, ale moja databaza je pristupna pre vsetkych online, a mozu si tam aj ini ludia zalozit svoju databazu. Link je tu. Neevidujem nakupnu cenu, vacsinu suciastok mam aj tak z rozobratej elektroniky.
Mam 3 mars skrinky a ten ohnuty plech z vnutornej strany ma tiez hneva, ze sa tam pri vysuvani zachytavaju vyvody suciastok. Az mi je divne, ze taky design niekto vobec bol schopny vymysliet/schvalit/vyrobit. Keby sme si chceli zakonspirovat, mohli by sme povedat, ze to urobili naschval, aby si clovek kupil dalsiu skrinku.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#33 Příspěvek od samec »

Spodná časť poličiek mars je rovná. Namontuj mars opačne. :idea:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem musel v MARS všechny přihrádky zalepit, jinak se mně míchaly 0805 součástky a pak jsem se nestačil divit. Ale to je "sklad" pro příruční bastlení, zbytek je v krabicích podle zákazníků.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#35 Příspěvek od bu2520 »

kdysi jsem si z německa přivezly tyto zásobníky, škoda, že už se nedají sehnat, jsou luxusní
Přílohy
K1024_007.JPG
K1024_006.JPG

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od petula »

Mek7 píše:Tiez to mam tak nejak podobne, ale moja databaza je pristupna pre vsetkych online, a mozu si tam aj ini ludia zalozit svoju databazu. Link je tu. Neevidujem nakupnu cenu, vacsinu suciastok mam aj tak z rozobratej elektroniky.
Mam 3 mars skrinky a ten ohnuty plech z vnutornej strany ma tiez hneva, ze sa tam pri vysuvani zachytavaju vyvody suciastok. Az mi je divne, ze taky design niekto vobec bol schopny vymysliet/schvalit/vyrobit. Keby sme si chceli zakonspirovat, mohli by sme povedat, ze to urobili naschval, aby si clovek kupil dalsiu skrinku.
A je na té Vaší databázi ještě někdo jiný, než Mek? Jsem letmo prohlížel a nikoho jiného jsem tam nenašel. Krom toho, když ukážu na link "Mek", objeví se mi Vaše email adresa, což zneužijí spameři. A čistě obecně, k čemu to je dobré, že veřejnost ví, že máte 1 fotodiodu 1PP75? Kdyby jste u toho měl cenu, ještě bych to chápal jako jakýsi ešop...
Už jsem několikrát uvažoval moji databázi otevřít pro veřejnost a nabízet součástky formou ešopu. Pak jsem to zase zavrhnul, protože s prodejem součástek je moc práce a málo užitku.
Jen ukázky dvou obrázků, printscreeny z mé databáze. První obrázek ukazuje možnost hledání přes formulář. Po kliknutí na šipku vpravo vedle řádku se otevře okno pro výběr možností. Na obrázku je příklad výběru výrobce začínajícího písmenem, "T".
Druhý obrázek ukazuje výpis z kategorie Schottkyho diod.
Přílohy
příklad výpisu součástek z kategorie Schottkyho diod
příklad výpisu součástek z kategorie Schottkyho diod
možnost hledání v databázi podle výrobce, dodavatele, pouzdra nebo lze vložit řetězec, např. část označení typu součástky
možnost hledání v databázi podle výrobce, dodavatele, pouzdra nebo lze vložit řetězec, např. část označení typu součástky

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#37 Příspěvek od samec »

A máte popri spravovaní záznamov v databáze ešte čas na niečo iné?

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od petula »

:D správa databáze nedá moc práce. Prostě, když přijdou nové součástky, což bude zrovna tento pátek (od Mousera), vezmu fakturu, otevřu databázi. napíši první položku: typ součástky, popis součástky zkopíruji z webu Mousera, stejně tak objednací kód Mousera zkopíruji z jejich webu, dále zapíšu počet kusů a cenu z faktury a vyberu ze seznamu kategorii (třeba "Schottky diody"). Odcvaknu "uložit". Vypíše se mi ID kód součástky (to je pořadové číslo záznamu v databázi). Ten ID kód napíši fixem na sáček se součástkami a pro jistotu do řádky na faktuře (tím vím, že jsem tu položku z faktury již zapsal a můžu ji zpětně dohledat v databázi). Program mí navíc dá číslo krabice do které mám sáček se součástkami uložit.
A jdu na další položku seznamu ve faktuře. Za chvíli je hotovo. Ušetřím spoustu času v budoucnu při hledání součástek. Navíc mám přehled nákladů.
Když pak někdo ze známých po mne chce nějakou součástku, můžu mu říci na počkání, zda ji mám nebo nemám a kolik kusů můžu uvolnit a za jakou cenu. :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#39 Příspěvek od termit256 »

Takovej borec s desitkami tisic soucastek v databazi by si mel jen importovat BOM nebo excelovskou tabulku kosiku od mousera ne? :-)

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od Mek7 »

petula píše:
Mek7 píše:Tiez to mam tak nejak podobne, ale moja databaza je pristupna pre vsetkych online, a mozu si tam aj ini ludia zalozit svoju databazu. Link je tu. Neevidujem nakupnu cenu, vacsinu suciastok mam aj tak z rozobratej elektroniky.
Mam 3 mars skrinky a ten ohnuty plech z vnutornej strany ma tiez hneva, ze sa tam pri vysuvani zachytavaju vyvody suciastok. Az mi je divne, ze taky design niekto vobec bol schopny vymysliet/schvalit/vyrobit. Keby sme si chceli zakonspirovat, mohli by sme povedat, ze to urobili naschval, aby si clovek kupil dalsiu skrinku.
A je na té Vaší databázi ještě někdo jiný, než Mek? Jsem letmo prohlížel a nikoho jiného jsem tam nenašel. Krom toho, když ukážu na link "Mek", objeví se mi Vaše email adresa, což zneužijí spameři. A čistě obecně, k čemu to je dobré, že veřejnost ví, že máte 1 fotodiodu 1PP75? Kdyby jste u toho měl cenu, ještě bych to chápal jako jakýsi ešop...
Par dalsich uzivatelov tam je, ale sklad si ako verejny nastavili len dvaja, ich zoznam je pod polickom "Prechadzat sklad" vlavo hore.
Ono ja som tu databazu robil hlavne pre seba, aby som mal prehlad. Ked potrebujem napriklad P-mosfet s nejakym prudom drainu, nemusim ho hned kupovat, ale pozriem najprv, ci ho nemam. Je to tiez dobre pre hladanie nahrad pri opravach elektroniky. Hladanie podporuje aj uvodzovky a wildcardy * a ?.
Eshop to ani nema byt, s tym by bola praca co sa tyka legislativy a v tej sa ja nevyznam, preto som to nechal na dohode oboch stran cez e-mail. Osobne, keby som zhanal nejaku suciastku, co sa normalne neda kupit a nasiel by som, ze ju niekto ma, by som bol rad, keby som sa k nej mohol dostat aspon takouto formou. Uz som takto par ludom pomohol a suciastky, ktore som mohol postradat, im poslal postou.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od petula »

termit256 píše:Takovej borec s desitkami tisic soucastek v databazi by si mel jen importovat BOM nebo excelovskou tabulku kosiku od mousera ne? :-)
neni jen Mouser, jsou také další dodavatelé a jejich tabulky se vzájemně liší a často je vůbec nemají.
Za další, nepoužívám MSexcell a k čemu by mi bylo importování BOM od mého projektu do mé databáze?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem si před lety udělal tabulku pro jeden projekt se skladovým označením v SOS a TME. V SOS následně přečíslovali sklad a koupit v TME dvakrát stejnou součástku se stejným označením je prakticky nemožný. Jen těch ledek, co jsem už vystřídal a zkusil znovu koupit...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#43 Příspěvek od Michal22 »

No a dnes je problém trochu jiný - uděláš k projektu BOM, než proběhne kolečko po firmě, tak už některé věci vůbec nemají.
A to se nebavím o tom, že sice primárně bereme v Mouseru, ale v případě potřeby i ve Farnellu, TME, RS Components, Digi-Key apod.
A už začínají být problémem třeba i diody 1N4148 v SOD-123 pouzdře :?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já pravidelně, když nakupuju materiál na projekty, tak se uzavřu na celý den sám k počítači a těch sprostých slov, co pošlu na adresu dodavatelů, to bych se neodvážil ani spočítat. Nejslušnější je komunista, tenkrát byly taky prázdný krámy. :twisted:

Dneska je BOM pro někoho, kdo v životě neviděl současnou praxi. A vsadím se, že hromada bastlířů tady ani netuší, co to je.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#45 Příspěvek od Celeron »

Kdo má 3D tiskárnu, může si vytisknout zásobníky na odpory, co jsem před časem vymodelínoval. https://www.thingiverse.com/thing:1443409
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Součástky“