Celovka ake IO?

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

Celovka ake IO?

#1 Příspěvek od jogi24 »

Ahoj partia.
Chcel by som Vas tu poprosit o radu.
Mam celovku uz starsieho data vyroby a jednym led chipom.
Uz som par krat robil na nej “tuning” lebo si zazila svoje.
Riadiacu dosku som naposledy prilepil sekundakom o kryt na baterky, a to bola moja najvecsia chyba. Po case, prave vcera sa mi odtrhol drot z tej dosky, a samo ze ho bolo treba priletovat na miesto, kam patril. Sekundak drzal dosku poriadne az dovtety pokial nepovolili oba IO . Skoda ze puzdra tych IO (2xSOIC8)zostali prilepene na plaste a nozicky na plosnom spoji…. Takze som si rozbil celovku.
Chcem sa preto spytat tu znalych ludi, ci nahodou nemate niekto tu riadiacu dosku, ze by mi bol niekto ochotny vycitat oznacenie tych IO, peipadne ci nahodou nema niekto taku pokazenu celovku a nebol by ochotny odpredat tu riadiacu dosku.
Jedna sa o typ riadenia jedny mikro spinacom v cykle 100% 50% stroboskop a OFF….
Len pre predstavu ako ta celovky vypada:
https://www.milujeme-zlavy.sk/p/599239- ... b2EALw_wcB
Dakujem za ochotu a rady prispievajucim k teme….

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Typ ti moc nepomuze, byva to nejaky levny cinsky MCU kde se bez programu stejne nehnes. To druhe bude nejspis mosfet (podivej se na zapojeni).

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Hledej na Aliexpress "led torch driver", koupíš jiný za pár drobných, akorát si počkáš. S tím MCU, který driver řídí, jak je psáno výše, je to tak, je naprogramovaný, takže prostá výměna nestačí.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#4 Příspěvek od jogi24 »

Ano ten druhy je ako pisete vykonovy fet. Myslel som ze to MCU sa kupit da aj samostatne.
Cena tych celoviek je 0-0 nic, ale skor z citoveho hladiska by som ju chcel mat funkcnu…
Zatial dakujem.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Bude to nejaky cinsky mcu ke kteremu bude nejspis jen cinsky datasheet, nesezenes k nemu programator a je dost pravdepodobne, ze bude mit OTP pamet. Kdyz si tam das attiny a soft napises sam, budes to mit mnohem rychleji hotove nez patrat po tom puvodnim.

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#6 Příspěvek od jogi24 »

To termit256: Celkom fajn riesenie si ponukol, teraz uz len jeden maalonky problem, kto mi napise program do toho ATcka???? :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

:-)
Myslim ze tohle je pekny a celkem jednoduchy priklad na kterem se to muzes naucit sam.

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#8 Příspěvek od jogi24 »

Len ten cas aby bol…. :?

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#9 Příspěvek od dj_Paul »

Nemějte mi to za zlé, ale já musím

Nikdo nemá na nic čas ani peníze. Pak tu čtu jak opravit čelovku, které se prodávají za pár šušňů. Ve výsledku do toho vrazíte 3x tolik peněz než kolik stojí nová a promr...dáte na tom času, kterej by jste mohli věnovat třeba přivýdělku...

Sorry, fakt jsem musel.....

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#10 Příspěvek od Devo70 »

Tak mne sa oprava čelovky zo Sportisima vyplatila. Stála cca 20€, fungovala zopár rokov, potom začala poblikávať, nakoniec zhasla úplne. Závada: odhnili kábliky k dps pájkované agresívnym tavidlom. Oprava ma stála len trochu času. :wink:
-ST-

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Jo, ale kdyz ja si tu samou celovku koupim za 5E primo v Cine, tak se tu uz opravovat nevyplati.

Uživatelský avatar
Vaseks
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2008, 02:00
Bydliště: Okolí Ostravy

#12 Příspěvek od Vaseks »

Mám podobnou (stejnou ?) mechanicky poškozenou čelovku. Nicméně cena za poštu na SK je nezajímavá. Tudíž nic posílat nebudu. Pokud si zajistíš převzetí v okolí Ostravy, můžu předat gratis. :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

Zabýval se tu někdo úspěšně podivným mrňousem ATTiny10, o kterém se všude píše, že to není čím a v čem naprogramovat a kterých mají všude v eshopech 0 kusů?

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#14 Příspěvek od jogi24 »

To Vaseks: pisal som ti spravu, neviem ci citas….

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“