WIN11 ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#91 Příspěvek od josef_novak »

Pokaždé to přepnutí v BIOSu není.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od PotPalo »

Ale je, iba sa to označuje ako "Native function keys" alebo tak nejak, takže je to ťažké nájsť.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#93 Příspěvek od jirika »

Nový poznatek ohledně instalace W11 na nepodporovaný HW.

Vytvářel jsem si Instalační SSD, to jako, že budu instalovat přímo z disku.
Vytvářel jsem přes RUFUS. Byla aktualizace Rufu 5.17. Po spuštění a vybrání Iso w11 , se mi zobrazila přímo nabídka , jestli chci w11 s podporou TPM a Secure boot, nebo Ne. Zvolil jsem druhou možnost. A až jsem spustil instalaci z SSD, tak to na mne vůbec nehulákalo , že nepodporuje TPM a normálně to celé projelo až do konce . Takže bude asi R nějak upraven. Kdyby to někomu pomohlo. :lol:

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#94 Příspěvek od jirika »

ještě k Instalaci Win11. Provedl jsem instalaci na 3 PC. Instalace proběhla v normálu až do konce. Když nakonec instalátor vyhledával aktualizace a chybějící ovladače na netu, tak asi před jeho instalaci Vyskočila Modrá smrt, pak se napsalo jakože něco opravuji restartoval se PC, a takhle asi 3x , než dojely všechny instalace. Nakonec najel PC normálně , stáhnul nějakou poslední aktualizaci a od teď jede již bezproblému. U všech PC se to chovalo podobně. Samozřejmě s nepodporovaným HW.
Projevilo se to stejně i někomu z Vás? Bude to způsobeno asi tím HW. Nyní již vše jede a nepadá to.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#95 Příspěvek od xsc »

Mně se to zatím vždy nainstalovalo normálně, bez modrý smrti. Ale instaloval jsem z DVD nebo upgradem z Win10, z flashky ty staré BIOSy nedokážou instalačku nabootovat.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#96 Příspěvek od jirika »

Tak jsem zjistil, že opravdu záleží na HW. Nainstaloval jsem W11 do PC 18 let starého, kde fachají W10 bezproblému (i tiskárna přes PrintServer). W11 jely v poho a rychle, dokud jsem nechtěl nainstalovat tiskárnu HP 1132. Nejprve nešel nainstalovat ovladač , nakonec ok a přes kabel Tiskla. Následně jsem chtěl tiskárnu propojit přes Tiskový server v routeru , ale před koncem instalace - modrá smrt a reset. (opakoval jsem to 4x a nic). Přitom na NTB s nepodporovaným HW a W11 (NTB starý 7let),mi tiskárna přes PrintServer funguje normálně.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“