Čím budeme topit ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#77 Příspěvek od ok1hga »

https://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/ ... tu-na-zemi

zajímavé čtení, ale nejspíš by se autor jinde takto exponovat nemohl . . .

https://www.stavebnictvi3000.cz/o-nas/kontakty/

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#78 Příspěvek od Sandal »

ok1hga píše:https://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/ ... tu-na-zemi

zajímavé čtení, ale nejspíš by se autor jinde takto exponovat nemohl . . .
Nojo, ale co když má pravdu? To co popisuje mi dává docela smysl, ikdyž všemu co píše, tak jako laik nerozumím.

Taky se ví, že oblast polárního kruhu musela být kdysi tropická, protože tání ledovců odhaluje, že tam žili mamuti, a ty mají nacpané břicha trávou, která rostla jen v tropech. Zrovnatak byla nalezena zmrzlá jeskynní lvíčata, která žila taktéž v tropech.
Třeba se jen vrací klima, které tu pradávno bylo, a nás tady jen tahají za nos.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#79 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#80 Příspěvek od samec »

V zime, keď je v noci zamračená obloha, tak teplota príliš neklesá. Ak je obloha jasná, tak do rána mrzne. Takto funguje sklenníkový plyn vodná para.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#81 Příspěvek od EKKAR »

Gréténi und gréténismus ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#82 Příspěvek od Sandal »

Jééé! Dětičky maj z toho stresíček. Co budeme dělat?
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#83 Příspěvek od Celeron »

doktor365 píše: Dával jsem na podzim panimámě a už tam namá R410A , ale je v tom propan.
Jo, taky zázračný chladivo. Ještě platí, že ho může být v systému jen max 2 kg? No tak s tím pořádný tepelný čerpadlo neuděláš, moje má náplň 9 kg.
A pokud vím, tak s propanem se nad 55 stupňů mezi vstupem a výstupem nedostaneš, takže pouze nízkoteplotní podlahovka 30/25, když je systému vzduch-voda předpoklad, že venku taky může být -20.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#84 Příspěvek od doktor365 »

Je tam kilo chladiva, podlahovku to nemá je to stará chaloupka :D . Do topení to umí 75°C. 9kilo chladiva to je dost. Já co jsem montoval tak bylo všude tak kolem 4kg R410a .

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#85 Příspěvek od konosuke »

Netopím už cca 20 let, kdyžtak max. 14 dnů v roce po 2-3h/denně
dělají to okolní byty zrovnatak, všichni šetří, vlněný svetr a fusekle
kde se bere stálých 24℃ nevím
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#86 Příspěvek od xsc »

samec píše:V zime, keď je v noci zamračená obloha, tak teplota príliš neklesá. Ak je obloha jasná, tak do rána mrzne. Takto funguje sklenníkový plyn vodná para.
Jenže přes den to funguje přesně opačně - na rozdíl od CO2 omezují mraky i světlo.... Navíc koncentrace vodní páry nemůže stoupat nad určitou mez, ona se prostě vysráží na vodu a spadne dolů - jako v tropech, kde kupodivu není nejtepleji na Zemi.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#87 Příspěvek od p32 »

konosuke píše:Netopím už cca 20 let, kdyžtak max. 14 dnů v roce po 2-3h/denně
dělají to okolní byty zrovnatak, všichni šetří, vlněný svetr a fusekle
kde se bere stálých 24℃ nevím
To máš jedno, teplo jde od těch, co topí. Ty netopíš a platíš 70% (možná 80%) všech nákladů na topení, co vycházejí v poměru počtu bytů jako celku. Zbytek 30% (nebo 20%) se rozpočítává podle počtu těles radiátorů a když vychází nula, tak stejně se něco započte na režii s měřením atd. Já říkám nájemníkům, ať si topí jak chtějí a stahují to jen proto, aby nemuseli furt větrat a chcípat ve zbytečném teple (které nakonec i škodí), že je to stejně vyjde nastejno a je to pravda.
To určitě víc ušetříš na teplé vodě, když se budeš umývat jen studenou.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#88 Příspěvek od Celeron »

doktor365 píše:Je tam kilo chladiva, podlahovku to nemá je to stará chaloupka :D . Do topení to umí 75°C. 9kilo chladiva to je dost. Já co jsem montoval tak bylo všude tak kolem 4kg R410a .
Tohle není monoblok ale rozdělenej systém, kompresorová jednotka v kotelně a kupa měděných trubek ven k registru a fofrníkům.
Ty jseš chlaďař profík? Měl bych dotaz, všiml jsem si, že mi nějak nepravidelně cvrdliká scroll Copeland. Není to slyšet u agregátu ale za ním ve vedlejší místnosti oddělený 15-kou zdí. Vloni jsem si toho nevšiml. Není to příznak že už bude mít pomalu dost? Vrtí se už od roku 1994, což je 27 let x 800-950 motohodin za rok. Odhadem kolem 25 000 hodin provozu. Mán v tom asi R134, nálepka z kompresoru už dávno odpadla.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ještě, že máme tolik vědců. Za poslední měsíc jsem zběžně pročetl už tolik "vědeckých" studií, že to vypadá, že to dělá každý druhý. Přitom fyzicky je vědec něco jako paní Columbová, žádného jsem neviděl, ale pořád se o nich mluví.

https://energozrouti.cz/z/okamzite-omez ... uli-emisim?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#90 Příspěvek od Kremik »

Jo, to globální oteplování je podobná kravina jako Covid. Proto s takovými žvásty vyrukovávali pomalu a opatrně. Ovšem teď, když se ukázalo, že lidi ochotně sežerou všechno co se jim řekne to teď poleze ze všech stran a z různých oborů jako houby po dešti. Všechno to však bude mít společný jmenovatel - bude se za to muset někomu nějak platit, případně se i různě registrovat a poskytovat údaje. Za chvíli si někdo uvědomí že i člověk vydechuje CO2 a budeme vydechovat do bombiček a ještě platit emisní povolenky.
Velikou oklikou se vrací zpátky otroctví, pánové. Pokud si to teda necháme líbit.
Kdo se zaváže být otrokem, bude moci dýchat normálně, samozřejmě. To vadit nebude.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“