Je možno provozovat VOIP na wifi bez internetu ?

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

Je možno provozovat VOIP na wifi bez internetu ?

#1 Příspěvek od golemson »

Ahoj všichni znalí! Potřebuji propojit dvě důchodkyně bezdrátem. Na malé vsi v dolíku, kde GSM signál je jen velmi slabý a použitelný jen před domem :evil:
O internetu ani nemluvě. Zkoušel jsem bezdrátové ručky Gigaset na jedné základnovce, to funguje, dokud stojím před některým z domů. Vzdálenost domů cca 150m. Dvoulinku nenatáhnu, je tam asfalt a horem to taky nejde. Takže mne napadlo VOIP (dvě nepoužívané brány s wifi mám). Jen nevím, jestli si to podá ruce bez internetu, ani jak to nakonfigurovat.

Díky za každý nápad, nebo pošťouchnutí. :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ano. SIP je P2P protokol. Len musia mat telefony moznost volat na IP adresu bez registracie na serveri.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Dikobraz »

Zdravím, na 150m bych jim sehnal PMR-ky a byl by pokoj.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#4 Příspěvek od MiraSt »

Právě jsem chtěl napsat, že v nouzi nejvyšší tu je k dispozici CB pásmo. Dneska to prakticky už nikdo nepoužívá jenom důchodci a ti co tomu holdujou včetně mě. Na jakoukoliv anténu (na CB pásmo) bude mít dosah i přes kopečky. :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

#5 Příspěvek od golemson »

Bohužel, ale na vysílačky jsem je nenalákal. Prý by je mohl někdo odposlouchávat, prostě důchodkyně mají svou hlavu, s tím nic nenadělám. :(

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Cowley »

Můžeš nasadit jakékoliv IP interkomy, třeba od HIKVISION, DAHUA apod.

Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

#7 Příspěvek od golemson »

Díky, ale to je poněkud drahé řešení. Kromě toho, VOIP brány s wifi i DECT telefony mám, jen ta konfigurace je nad moje síly. Ale jestli je to schopné fungovat bez internetu, tak to nějak zbastlím.
Díky všem. :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Lenze s tymi VoIP branami neurobis wifi bridge. Na to budes potrebovat 2 AP a vhodne anteny.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#9 Příspěvek od Zmije »

Co se WiFi týče, tak stačí jedno AP a jedno STA. V případě Mikrotiku na PtP stačí licence L3.

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“