Aktivace Office 2007 po změně HW

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Vacsinou sa Excel pouziva (zneuziva) ako databaza. To byva dost tragicke, hlavne ked to dosiahne obludne rozmery a vyzna sa v tom v celej firme maximalne jeden clovek.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od termit256 »

Ja se v tom excelu kdysi pokousel neco smolit, ale kdyz jsem po asi pulhodine tapani zjistil ze napriklad misto if nebo iif musim do vyrazu napsat "když", tak jsem s tim nasrane seknul a uz v tom nikdy nic nevytvoril :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já nevím, možná jsem mozkově poškozen klasickým SQL serverem na Linuxu, ale kdo nutí lidi používat tyhle MS šílenosti, u kterých je nulová kompatibilita? Kdykoliv v Redmontu někomu rupne v kouli, tak je změna. Zrovna nedávno jsem jim bloknul 3 IP. Asi si taky doplňovali databázi. Bohužel návštěvnost EB pak spadla na polovinu....
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 21 bře 2021, 20:34, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#34 Příspěvek od rnbw »

V tom Accesse si databazu naklikas. Len musis databazam aspon trochu rozumiet, inak z toho vyjde paskvil. No a ked databazam rozumies, tak pouzijes rovno nejake SQL.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#35 Příspěvek od termit256 »

U jednoduchych veci pro bezne uzivatele pro ktere je tohle nejspis urceno stejne mnohem vic casu stravis tvorbou uzivatelskeho rozhrani a tiskovych sestav nez nejakymi orgiemi s SQL.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#36 Příspěvek od Celeron »

xsc píše:Já jsem jen pořád nepochopil, v čem je vlastně problém.
Ale vždyť jsem to tu psal už na začátku:
Při pokusu udělat registraci přes internet to napíše "minutu nic nedělat..." a nic se neděje, vydržel jsem 15 minut. Při pokusu o telefonickou aktivaci taky vůbec nic.
Prostě když zvolím jeden nebo druhej způsob registrace, tak to nedělá naprosto nic. Jde akorát ukončit Excel, Word a Outlook vpravo nahoře křížkem. Zítra to zkusím vyházet, nainstalovat Word a potom Office 2007. Třeba to je nějak nakopnutý od tý změny základovky. Pokud to bude chtít registraci a nepůjde ani potom, tak se z toho nevopupínkuju, legální Office 2016 mám na vedlejší mašině. Na XP Office 2016 prý nejdou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#37 Příspěvek od xsc »

OK. Jestli to nezobrazuje ani tu obrazovku pro telefonickou aktivaci, tak je to nabořený. Ta na momentální náladě MS nezáleží. Jen bych to zkusil bez připojeného netu, jestli zatím není jen MS "inteligence".

Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

#38 Příspěvek od golemson »

Jen pro pochopení, zrovna Access je problém mezi verzemi Office. Většinou novější verze umí otevřít starší databázi, ale pokud je starší třeba o dvě nebo tři verze, nabídne v lepším případě jen převedení a pokud máte velké štěstí, tak to bude fungovat. Data se sice nezmění, ale makra, řazení, podmínky jsou úplně jinak. Každá verze Accessu je programovaná buď jinak, nebo rovnou i v jiném jazyce. Před časem jsem se hodně natrápil s archivními databázemi v Accessu 97 v novějších Officech. Nakonec jsem rezignoval, jen qůli tomu je odložen jeden starý NB s 98 a je po ptákách :twisted:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty se odvažuješ provozovat takto zastaralý OS? No to čekej nějakou kontrolu... 8-) :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Software“