Opět Myčka BEKO 28220

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Opět Myčka BEKO 28220

#1 Příspěvek od PCmaniac99 »

Včera při vyndávání nádobí jsem zaslechl takové sršení a začala se rozsvěcet indikační dioda (červená co svítí na zem aby bylo vidět že myčka myje). Rozsvěcela se v rytmu sršení a svítila i víc než by měla, okamžitě jsem myčku odpojil od přívodu. Rozebral jsem dveře a zkontroloval jsem dráty k ledce, ty byly v pořádku. Vyndal jsem řídící desku a zkontroloval, vše se zdálo být ok ale v pomocném zdroji je dost vyhřátý odpor (1/2W). Celou oblast jsem propájel pájkou a omyl lihem. Složil zpět a ,myčka v pohodě umyla jednu náplň. Dnes hlásí chybu E02 a nenapouští vodu.

Myslím že to může být buď snímač průtoku nebo stop ventil na přívodu vody. Nebo zlámaný dráty v tom přechodu dveře - spodek myčky?

Co by to ještě mohlo být? Dnes po práci to začnu zkoumat, má někdo Pin out z řídící desky? Abych mohl měřit bez vyndání myčky.. ale asi mě to stejně nemine.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#2 Příspěvek od PCmaniac99 »

Koukám žádné extra nápady. Dnes jsem se dostal k nějakému základnímu průzkumu. Vstupní ventil na hadici ani nehlesne a do myčky se nedostane ani kapka vody. Když jsem myčku minule rozebíral, tak jsem si jí nafotil a dobře jsem udělal. K aquastop ventilu vede z ŘJ jednotky zelený a růžový drát (ten růžový je ale skoro všude). Zelený drát nemá proti žádnému jinému drátu odpor, tak že předpokládám spálenou cívku solenoidu a nebo pořád ty zlomený dráty. Zítra odpolko myčku vyndám, vysaju a otočím na bok. Změřím solenoid na konektoru co je dole a dám vědět jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#3 Příspěvek od PCmaniac99 »

Tak opravdu odešel napouštěcí ventil na aquastop hadici, nová hadice i s poštou necelých 500,- a myčka už zase jede.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#4 Příspěvek od doktor365 »

Mám tu samou myčku, teď to jsou 4 roky. Hlásíla chybu E-01 . myčku jsem vydoloval naklonil vytekla asi decka vody a fungovala dvě omytí a znova chyba E-01. Zase voda ve spodku myčky. Po rozdělání boku nebylo nic vidět kady by se mohla voda dostat do spodku. Nemá někdo zkušenost co kde třeba netěsní?
Dík Milan

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#5 Příspěvek od kejki »

Sponky na hadicích jako první

Uživatelský avatar
PbSn
Příspěvky: 125
Registrován: 29 bře 2016, 02:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

#6 Příspěvek od PbSn »

Zdravím, zkontrolujte těsnění mezi dveřmi a vanou. A hlavně zkontrolujte, zda není rozšklebené některé z ramen ostřiku. Dělá to hlavně spodní - voda pak lítá kam nemá a cestu si najde. Pokud to není ona závada, tak myčku ven, odstrojte ji (všechny plechy na stranách, dole, nahoře) a pozorujte, kudy to prýští. Nejlépe ji dát někam na stůl. aby se kolem ní mohlo a nebyl zakrytý žádný komponent nacházející se na spodku, ze stran a také všechny vedení vody, aby na ně bylo řádně vidět.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#7 Příspěvek od doktor365 »

Tak napíšu jak to dopadlo. Jelikož je myčka ještě necelý rok v záruce jsem nakonec zavolal servis protože nebylo nikde nic vidět. Přijel servisák něco tam naklapal nějaké tovární nastavení a myčka fungovala. Po týdnu opět začala stávkovat. Střídala se chyba E01 a E02. Znova přijel servis vyměnil labyrint, pak řídící jednotku. Vždy myčka chvilku jela a po chvilce zase ty samé chyby. Odjel objednal průtokoměr a po týdnu přijel, vyměnil průtokoměr , myčka se spustila dali jsme kafe a za chvíli to samé :D . Nakonec rozebral dveře a ve spodku přetržené tři dráty :D . Sletoval a myčka už zase víc jak týden funguje. No uvidíme jak dlouho. Taková kravina.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od otakarv »

doktor365 píše: Nakonec rozebral dveře a ve spodku přetržené tři dráty :D . Sletoval a myčka už zase víc jak týden funguje. No uvidíme jak dlouho. Taková kravina.
Tak toto nechápu, 3 přetržené dráty a po výměně nejaké součásti nabo nastavení programátora do továrního nastavení vždy na chvíli fungovala?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#9 Příspěvek od bu2520 »

to se tak stává, přetržené dráty drží bužírka u sebe a vždy se to na chvilku chytne, tak si člověk myslí, že na to přišel.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#10 Příspěvek od doktor365 »

bu2520 píše:to se tak stává, přetržené dráty drží bužírka u sebe a vždy se to na chvilku chytne, tak si člověk myslí, že na to přišel.
Tak nějak to asi bylo, vždy se to na chvilku chytlo.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#11 Příspěvek od doktor365 »

otakarv píše: Tak toto nechápu, 3 přetržené dráty a po výměně nejaké součásti nabo nastavení programátora do továrního nastavení vždy na chvíli fungovala?
Pokaždé po výměně dílu se musí otevřít dveře aby se zapnula myčka i při nastavování programu. Tak se to asi při tom otevření a zavření vždy na chvilku chytlo.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“