Spam

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

Spam

#1 Příspěvek od milin »

Přeji všem krásný adventní večer, dotaz: od známého mi jeho meily všechny přicházejí do spamového koše , kde je problém. DIK

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

Nemáš známého označeného jako "nevyžádaná pošta" ?
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Označ jeho email ve spamu jako "není spam".

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

ručním přeposláním pošty do sekce "doručené" odblokuje filtraci
příchozích do spamu
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Posílá Ti maily bez vyplněný kolonky "předmět". Nebo, když Ti posílá fotky, tak Ti pošle pouze přílohu a do zprávy nenapíše nic, tohle se občas bere taky jako spam.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Muze to byt taky tim, ze ma blbe nastavene DKIM, DMARC, SPF ... Pak bude treba google hazet maily do spamu porad. Rekni mu, at si udela tento test a hned uvidi jestli neni problem v tomto https://www.mail-tester.com/

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od petula »

pokud je Váš majl box na veřejné doméně provozované firmou Seznam.cz, pak je potíž v praktikách této firmy. Od podzimu 2019 totiž pozoruju zvláštní "aktivity" Seznamu. Tehdá Seznam začal monitorovat příchozí a odchozí majly svých "oveček". Přišel jsem na to tak, že moje majly nedošly k uživatelůlm Seznamu a nevrátily se jako nedoručené. A naopak, odesílatelé majlů ze Seznamu, kteří mi chtěli napsat, mi volali a říkali, že jim nejde odeslat majl na moji majlovou adresu.
Dotázal jsem se Seznamu, co to má znamenat. Odpověď: "chráníme naše uživatele před hackery, spamy, viry a nevyžádanou poštou". Někdy v roce 2020 jsem si přečetl článek na seznamu o jakémsi vyšetřování nějakého případu, kde kohosi PČR dopadla a soud odsoudil. Seznam k tomu napsal, že o jeho aktivitách věděli již dávno z emajlů... Nepřímo tak Seznam potvrdil, že čte majly uživatelů, tedy jejich oveček. Toto monitorování majlů, tedy "ochrana oveček", se postupně rozrostlo z domény seznam.cz i na další domény provozované Seznamem. Situace je dnes taková, že když já napíši někomu , kdo má majl na Seznamu, tak v 99% mu majl vůbec nedojde (Seznam můj majl smaže), mě se nevrátí, ani se mi nevrátí žádná zpráva o nedoručení. Adresát neví, že jsem mu psal. Ve zbylém 1% můj majl skončí ve spamech příjemce. Zrovna dnes ráno mi volal koncipient jedné advokátní kanceláře v Brně, který používá Seznam (ačkoliv nechápu, proč advokátní kancelář používá Seznam, proč si nezřídí vlastní doménu). Povídal že můj majl z 19.listopadu skončil ve spamech a že se mu nedaří mi odepsat. Prý nefunguje odesílání...
Kdo tomu nevěří a používá Seznam, vyzkoušejte si a pošlete mi ze Seznamu majl. Poznáte záhy.
Tyto problémy ale pochází z šetřílkovství. Ještě pochopím, že Venca Chudý z Vidlákova používá majlbox na Seznamu. Ale nechápu, proč registrovaná firma nemá vlastní doménu a používá Seznam. Když už šetří těch Kč 600 za rok za doménu, proč teda ne gmail.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od petula »

termit256 píše:Muze to byt taky tim, ze ma blbe nastavene DKIM, DMARC, SPF ... Pak bude treba google hazet maily do spamu porad. Rekni mu, at si udela tento test a hned uvidi jestli neni problem v tomto https://www.mail-tester.com/
Test jsem udělal. Mám score 9.4.
Jenže záleží také na tom, jaké nastavení je u příjemce. Bude rozdíl, jestli příjemce má majlbox termit256@seznam.cz nebo má vlastní doménu na serveru mimo Seznam, a majlbox například venca@termit.com

btw... ta doména termit.com mne napadla jen tak, ale ona fakt existuje :D

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pocitujlasku »

zaujimave, stotisicom ludi funguje posielanie/prijem emailov z/na seznam.cz akurat tebe nefunguju, ale problem je u seznam.cz
To, ze nejake AI monitoruje emaily je znama vec uz roky a ma to napr. aj gmail
Mat vlastnu domenu je jedna vec, ale niekde musis mat aj emailovy server, pochybujem, ze si postfix konfigurujes sam na vlastnom stroji.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Ano, na gmail to nefunguje velmi podobnym sposobom. Odosielajuci mail server dostane odpoved, ze mail bol prijaty. Ale mail zmizne bez stopy.

Pritom gmail je najvacsi zdroj spamu na svete...

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#11 Příspěvek od milin »

Dík všem za rady , je to OK .
Přílohy
2022-2.jpg

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“