Chytrá domácnost z činy.

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#16 Příspěvek od Mysteri »

Asi si ma zle pochopil. Tak takto: Prečo sa mám škriabať ľavou rukou za pravým uchom, keď sa môžem za pravým uchom škriabať pravou rukou ? Pochopil si ?
A triafať sa do teba a vysmievať sa som nemal v úmysle, a ani som to nerobil.... Len si mi potvrdil, že tá mladšia generácia je nejaká hákliva na logičnosť.... A v práci si tiež užívam...... Ver mi, nemám z toho radosť. :evil: Skôr mi je z toho smutno.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Hubert_79 »

Fajn. No, já vidím logičnost zase jinde. Proč budu trávit x hodin vymýšlením a výrobou něčeho, co si za pár stovek koupím hotové. Místo toho se mohu x hodin věnovat něčemu jinému, courat po lese, poslouchat hudbu, číst, vrtat se v padesát let staré promítačce a podobně. To má smysl, pro mě. Lepit se s něčím, co někdo vymyslel a udělal za mě? Ne.
Jen mi nejde na rozum, proč pořád fňukáš nad tím, jaká je (nebo není) která generace...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#18 Příspěvek od Mysteri »

A prečo by som riešil niečo za pár stoviek, keď to môžem riešiť za pár desiatok, už dávno vymyslené...... :lol: Generačný problém si tu zaniesol Ty, a toto je Váš tipycký príklad: Miniem radšej stovky, než pohnúť mozgom..... Sorry, nachcal si sám na seba :lol: A čo myslíš, že my starci sme robili ? Tešili sme sa zo života, behali do kín, diskoték, krčiem atď..... :lol:
Naposledy upravil(a) Mysteri dne 26 pro 2021, 21:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pauls
Příspěvky: 90
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#19 Příspěvek od pauls »

hajzlík, a za ušetrené si kúpim pekné knižky, alebo LP, prípadne vycestujem do krajín, ktoré som chcel navšťíviť..... :wink: Skrátka, pod zástierkou svojej lenivosti nebudem podporovať čínsku poruchovosť.... Asi blbo napísané, ale dúfam, že to niekto pochopil.... :|[/quote]

Mystery tys asi můj příspěvek nečetl... Opravdu to nemusí být jen o penězích... Není výhra mít klimatizaci. Výhra je mít barák, který ji nepotřebuje. To je můj názor.

Dále- automatizace není jen pro lenivé. To už bych mohl rovnou napsat, že na co si kupovat auto, když přeci dojdeš pěšky...

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#20 Příspěvek od Mysteri »

Keď zrátaš po 20 rokoch, čo sa Ti v tom baráku posralo, čo Ťa to všetko stálo a porovnáš, keby si to tam od začiatku nemal, pochopíš. Už jeden môj kamarát, ktorý bol ,,v prachoch" a v r. 2000 dokončil ,,múdry barák", (všetci sme mu ho závideli, chodili očumovať) si začal tĺcť hlavou v r. 2005 a dnes žije šťastne v blbom dome.... Jasne, dá sa namietať, v tedy to boli začiatky. Na ,,múdry" barák a od znova má aj dnes a nie na jeden... Ale povedal: Už nikdy!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Hubert_79 »

Mysteri - máš přesně názory jak nějaký zapšklý důchodce truchlící nad uplynuvším životem. Pindy o mladé generaci, která nezapojí mozek a podobně jsi začal ty.
Debata s tebou nemá cenu. Komu je pod 50, je líný, hloupý a v obměnách meleš to otřepané "my když jsme byli mladí tak .................., to bychom ještě těm mladým ukázali"; místo teček si doplň co chceš.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
pauls
Příspěvky: 90
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#22 Příspěvek od pauls »

...chytrej barák mám už 7let. Jasně osazený průmyslovým automatem a později doplňovaný prvama od Sonoffu, ale za tu dobu se neporouchalo NIC.
Já nedám na chytrej dům dopustit je úžasný, co dnešní technika umožňuje. Mimochodem je mi 50let :-))

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#23 Příspěvek od Otkundes »

Taky Vám přispěji, i když se nejedná o čínský šmejd:
Asi před dvěma roky jsem se byl podívat na výstavu For Arch v Praze. Taky tam vystavovali prvky pro řízení chytré domácnosti. Hosteska u stánku básnila, jak perfektní je ovládání spotřebičů v domácnosti dálkově, třeba přes mobil.
Automatické řízení teploty, větrání a osvětlení místností, hlídání spotřeb energií, vody, vstup do domu ovládaný čipem, automatické otevírání vrat garáže, protipožární a co já vím jaké další zabezpečení domu, v nepřítomnosti jeho obyvatel.
Když jsem se jí pak zeptal, jak se do tak chytrého a zabezpečeného domu dostanu, když dojde k výpadku proudu v ulici, akorát na mne vykulila oči…
Ano, pro technicky zdatného člověka, jsou to prima věci. Pokud vše funguje jak má, jistě to ocení i ostatní členové domácnosti. Stačí však banální chyba nějakého čidla, nebo akčního členu, a je na problém zaděláno.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od workhard »

Nedej bože jedna dobře situovaná bouřka...
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

Finta s jakonepravideně zapínaným osvětlením je profláklá a profesionálního bytaře to nezajímá. Zvlášť když se chystá vybílit na zakázku a nebo je to akce odborníků z jedné křečovitě demokratické země na východ od nás.
Vědí přesně, kdy jste na dovolené i kde. A ještě si pro sichr zazvoní pod vymyšlenou záminkou.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#26 Příspěvek od Mysteri »

Hubert_79 píše:Mysteri - máš přesně názory jak nějaký zapšklý důchodce truchlící nad uplynuvším životem. Pindy o mladé generaci, která nezapojí mozek
Nemáš pravdu. Pred 11rokmi, keď som nastúpil tam, kde pracujem, bolo dosť mladých chalanov, ktorí vedeli riešiť problémy, opravovať, spájkovať, merať. Jednému som napr. pri odovzdávani jedného výrobku behom 15 minút vysvetlil jeho činnosť a on už na druhý deň ho opravoval bez problémov. Mal vtedy asi 27 rokov. Ale je to chalan, ktorý si sám postavil vysielačku, ktorého elektronika baví. A vieš kde skončil? Zle nás platia, tak odišiel na iný úsek, tak, ako aj asi ďalších 5 mojich ďalších mladých kolegov. A za všetkých by som dal ruku do ohňa, boli dobrí. To mi ver! Čiže, Huberte, nenapadáj ma, že ,,zapšklý dúchodce", ja len som taký, že nemám rád ľudí, ktorí sa hrajú na niečo, čo nie su. A, na veku nezáleží.... 8-)

Uživatelský avatar
pauls
Příspěvky: 90
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#27 Příspěvek od pauls »

workhard píše:Nedej bože jedna dobře situovaná bouřka...
Workhard- od toho jsou snad zas hromosvody a přepěťový ochrany. Začínám si připadat, že snad ani nejsem na Bastlírně... :-(

Přeji Vám hezký svátky

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od workhard »

Píšu -Dobře situovaná, ne někde kilometr daleko. Taky hezké svátky...
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#29 Příspěvek od Mysteri »

pauls píše:
workhard píše:Nedej bože jedna dobře situovaná bouřka...
...od toho jsou snad zas hromosvody a přepěťový ochrany. Začínám si připadat, že snad ani nejsem na Bastlírně... :-(
Si zabil...,. :lol: Na vysvetlenie, ako bývalý opravár TVP, som bol rád, keď niekde v meste do hromozvodu udrelo..... :twisted:

Uživatelský avatar
pauls
Příspěvky: 90
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#30 Příspěvek od pauls »

Ok, a častěji byla v háji síťová, nebo signálová část?

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“