Myčka AEG 5450 Favorit - pomoc - rada

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Zapoj namiesto telesa ziarovku, vytiahni von a uvidis, ci to spina.
Teleso moze byt vadne aj ked za studena je podla merania OK.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#17 Příspěvek od ronoda »

rnbw píše:Zapoj namiesto telesa ziarovku, vytiahni von a uvidis, ci to spina.
Teleso moze byt vadne aj ked za studena je podla merania OK.
Těleso jsem zapojil na přímo na 220, a hřálo, tím by to být nemělo.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#18 Příspěvek od MiraSt »

Není to termostat na 75°C fáze a nulák?
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#19 Příspěvek od ronoda »

MiraSt píše:Není to termostat na 75°C fáze a nulák?
Oranžový kabel jde od termostatu přímo na těleso. Fialový kabel jde do svazku a vypadá to že jde nahoru, nejspíš do PGM a jiný fialový jde na těleso. Alespoň to tak v tom nepřístupném prostoru vypadá

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#20 Příspěvek od MiraSt »

Takže proměř "přívod" do toho termostatu. Jestli je tam fáze a nulák. Pokud ano tak je to obyčejný termostat se dvěma kontakty. Jako tepelná pojistka v boileru. Tam je to tak.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Vaseks
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2008, 02:00
Bydliště: Okolí Ostravy

#21 Příspěvek od Vaseks »

Našel jsem obecný servisní manuál a poslal jej na mail. Tak snad to pomůže. :wink:

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#22 Příspěvek od ronoda »

Vaseks píše:Našel jsem obecný servisní manuál a poslal jej na mail. Tak snad to pomůže. :wink:
Díky moc za nejkonkrétnější informace. :thanks:
Díky tomu schematu a obrázku dílů, jsem zjistil, že to má dva termostaty TS + TA (3 + 3A) ten co jsem měřil je vlastně jen "bezpečnostní" a ten druhý vlastně spíná těleso. Znovu to rozeberu a pokusím se najít ten druhý. Pokud bude moc "hluboko" tak to zkusím tou doutnavkou místo tělesa.
Škoda že to nemohu vyzkoušet na dílně. V kuchyni je myčka použitá jako vestavná a veškeré připojení a odpad je řešen ve skřínce pod dřezem. Z hlediska montáže a demontáže neskutečný obrok - žádná rozborka a sborka samopalu :D )
Přílohy
AEG Favorit_schema.jpg
AEG Favorit_a_5450.jpg

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#23 Příspěvek od ronoda »

Dnes jsem tomu zase obětoval svůj "chuťočas". Tentokrát jsem ji mnohem víc odstrojil abych na všechno dobře viděl. Opět jsem se divil, jak je to všechno po těch letech zachovalé, čisté, jediná chyba je, že se částečně drolí polystyrenový plovák aqvastopu. Ale bohužel jsem ten druhý termostat (T3) nenašel, není tam. Nevím jak řídili dobu ohřevu vody, nejspíš časovou konstantou, nebo to schema není na 100%. Pomalu se smiřujeme s myšlenkou na novou myčku, tak se mi lehčeji opravuje :D

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#24 Příspěvek od ronoda »

Tak jsem tomu věnoval další čas. Podařilo se mi projet celý cyklus když jsem ručně zapínal topné těleso, a po "rozjetí" pgm ručně vypnul.
Je to v tom cyklu 2x. Ze všeho zkoušení mi vychází, že je nefunkční kontakt "a" na vačce č.5
Jelikož programátor nebyl jako náhradní díl ani dřív, tak to vypadá na "smolíka" :-( Jedině jestli by šlo ten kontakt v PGM nahradit nějakým přidaným zapojením? (Nějakým OR + OR)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Neda sa k tomu kontaktu nejako dostat? Potom by sa dal opravit. A pre istotu potom pridat rele na spinanie telesa.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#26 Příspěvek od hajeklubos »

Když už ses dostal tak daleko,tak to přece nevzdáš.
Dobře bych si označil dráty, vyfotil a programátor vymontoval. Na stole se lépe pracuje.
Kontakt by šlo opravit třeba pro menší zatížení a vložit výkonové relé jak píše mbw.
Tak ať se zadaří, říkej si jsou to jen vačky. Mam také AEG tu starší,která ještě pořádně suší.
Luboš

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#27 Příspěvek od ronoda »

Ten PGM je stažen dutýmí nýty asi 50mm dlouhými, žádné šrouby.
Ano, nechci to vzdát už z principu :D Beru to jako poslední možnost, jak to zachránit. Znovu to opakuji, nebýt to, že je vše v tak krásném stavu, tak bych tak nebojoval;-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Tak odvrtaj - a hlavne pozor, nech sa to nerozsype :D

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#29 Příspěvek od hajeklubos »

Nezapomeň nám dát vědět co jsi našel.
Dost kutilů se po zdárné opravě neozve. To je chyba. Vždy jsou to informace pro bastlíře co ano a co ne.
Luboš

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#30 Příspěvek od ronoda »

Zatím bojuji, dám vědět. Bohužel při tom i "projíždím" na netu nové myčky

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“