Zapojení videa

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Neraď, my přece víme, že to je Thomson, ale když chce tak to bude Thompson. Někdo zase místo Toshiba píše Toschiba. :lol:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#17 Příspěvek od miroja »

Mozna cesta by mohla byt napriklad aj takato: Zohnat SD satelit (alebo Set-top box), ktory ma modulator a signal z videa prehnat cez SCART a cez modulator do analogoveho tunera telky (ak ho telka ma). Satelity aj set-top boxy s dvomi SCART konektormi a modulatorom takuto moznost mali.
Trochu komplikovane, ale myslim ze schodne.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Já jsem před časem koupil převodník AV na HDMI pro monitor co má jen HDMI vstupy. AV signály to převádí dobře ze všech analogových zdrojů (DVD, Scart STB, starý osmibity, výstup ze scartu TV) co jsem zkoušel, kromě VHS a S-VHS videa. Audio OK ale obraz se cuká jako sfiňa. Čím to je, místní znalci určitě vědí. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

Cuká i settopbox DVB-T2 Alma 2800 HEVC, prostě převodník na HDMI nestíhá. Buď je tak pomalý, nebo má málo paměti, tak obrázky posílá s menší obnovovací frekvencí. Čím větší obrazovka, tím víc je to vidět.

Pokud jde o modulátor, tak dobrý byl DVB-T settopbox Sencor SDB-1066T. Ten měl dost přesný modulátor i analogový vstup ze scartu. Teď jde o to, jestli ta televize ještě vůbec umí přijímat analogové vysílání.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

Hill píše:Cuká i settopbox DVB-T2 Alma 2800 HEVC, prostě převodník na HDMI nestíhá
K čemu pak celej ten krám je?
Tenhle problém bych čekal tak u technologie před 15 lety.

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#21 Příspěvek od rysTR »

Tak dnes jsem našel v jednom soukromém obchodě-oprava PS dokonce originál káblíky se skartem na jednom konci a 6 sinchi na druhém. Je to dokonce popsané in a out.Až to vyzkouším, dám vědět.Ani jsem netušil, že to doopravdy existuje.
Díky za rady

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od xsc »

Existuje. Jen dej pozor na to in a out a nebuď překvapenej, když to bude opačně. Mám takový kabel, kde ty popisky znamenají, do jakého protikusu to strčit, nikoliv funkci samotnou. A barvy kabelů to má taky naprosto náhodné.

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#23 Příspěvek od rysTR »

Tak to dopadlo, že vzadu nemá tato nová TV sinche, protože ji máme zabudovanou ve stěně a já jsem to bohužel nějak špatně porovnal.Po odtažení se ukázalo, že je tam pouze USb vstup a nic jiného. Takže nakonec jsem to úspěšně zapojil do té druhé, staré TV přes kabel skart a babička to sleduje z postele.
Díky všem za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“