Kulový blesk?

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Kulový blesk?

#1 Příspěvek od kulikus »

Viděl někdo podobný úkaz?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Na tom videu je (pokud je to opravdu natočený a ne fake) skutečně něco, co se chová jako kulovej blesk. Otázka je, nakolik je pravý = nefejkovaný to video. Nesedí mi arabština k tomu prostředí na videu ani k dalším, který autor na TyTrubce má.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od kulikus »

To prskání a krátké zášlehy mi přijdou autentické. Kdysi na Fyzikálních čtvrtcích (ČVUT) byla na toto tema (pozorování) přednáška. Ale je to drahně let. zde
Tam ale padlo tvrzení, že KB při styku s kovem v některých případech exploduje s účinky podobnými ručnímu granátu.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#4 Příspěvek od Ivan_01 »

nevrhá to tiene, tak ako by človek očakával, podľa mňa je to fejk

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od workhard »

:lol:
Přílohy
asi tak
asi tak
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#6 Příspěvek od Hifista »

Kulový besk jsem zatím v životě potkal dvakrát. Poprvé asi v mých pěti letech se těsně po bouřce objevil na zahradě na nejvyšším stromě a jako velmi pružná koule prskal a skákal plavně po větvích dolů. Na nejspodnější se s velkým třeskem rozpadl a bylo po divadle.
Další setkání bylo asi po padesáti letech, kdy nám do našeho řadového domku opatřeného hromosvody udeřil blesk. Kdo měl v tu chvíli zapnutý televizor, tak měl po něm a odešly rovněž všechny anténní zesilovače. Během chvíle po úderu se v mém vypnutém elektronkovém televizoru Orava 131 skrze bílý čelní plast v oblasti kanálového voliče rozzářila kruhová zář o průměru kolem 10cm (asi tedy kulový besk) a po krátké době zcela bez následků pro televizor někam zmizela.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Já jsem sice kulák nikdy neviděl ale viděl jsem následky jeho řádění u sousedů naproti. Ve sklepě měli složený starý železný postele a ty byly po jeho "účincích" opálený a zkroucený do sebe. Majitel je Mudr, kterej by asi neměl jak a čím takovou spoušť udělat. Byli se na to dokonce podívat z Akademie věd tehdá ještě ČSSR.
Mě v domě vše přežilo, akorát to odnesla STA, takový zastrkávací cínovaný vaničky s převodem UHF do VHF z Banské Bystrice co se používaly ještě před TESA a STEA. Kupodivu trandy GF a AF to přežily ale KU605 ve zdroji byla fialová.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od PavelFF »

Je to podvod, podle mě. Nesedí perspektiva, kde koule začne přecházet koleje a kudy je opustí. Proč by z koule, co se plazí po zemi, skákaly dlouhé výboje na vzdálenější koleje nebo na uzemněnou lampu?

Potřebujou sledování, tak dělají podvodná videa.

Jedno podařené video ukazovalo orla, jak bafnul, poponesl a pak pustil batole. Tomu jsem uvěřil a nebyl jsem jediný. Pak napsali, že ho udělal nějaký profesionální animátor.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#9 Příspěvek od samec »

Podvod. Normálny človek by neukončil video, kým by nebolo čo točiť. Podobných videí s bleskom do chodca uprostred prázdnej ulice, či s pádom družice do záhradky je plný internet.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

Chování fenoménu je dosti typické - aspoň podle popisů v literatuře
ufo a záhady (sám jsem neviděl nikdy) pravost snímku typuji na 50-60%
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jedna babka tvrdila, že ji něco podobnýho pronásledovalo v lese, když šla na vlak. Když se schovala za strom, proletělo to kolem v jejím směru a zmizelo. Tenkrát ještě internet nebyl.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

samec píše:Podvod. Normálny človek by neukončil video, kým by nebolo čo točiť...
To se Ti nikdy nestalo, že jsi měl plnou SDkartu v tu nejblbější chvíli?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#13 Příspěvek od kevin_mitnick »

Tohle video jsem prvne videl tak 8 let zpatky. Koluje po serverech a pokazde se nekde vynori. jednou je to pry v Rusku, podruhe v Asii. Uz nekolik krat to bylo analyzovano se zaverem ze jde o podvrh.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Agresivni vyzvy ke sdileni a chybejici smysluplny konec jsou typickymy priznaky fake.
To ze dojde volne misto na karte se stat muze, ale u fakeovych videi je to zeleznym pravidlem :-)
https://www.boomlive.in/world/fake-news ... tescroll=1

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Video unavailable. This video is no longer available due to a copyright claim by Andrei Trukhonovets

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“