Měřicí šňůry

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#31 Příspěvek od serviceman »

Čalounické špendlíky byly dokonale ostré a snad i kalené hroty (ve fixce). (Ještě je mám schované).
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Lukas-Peca »

Nekupujte si banánky BC-001 z TME. Na první pohled líbivé provedení bez zjevných valkkontaktů. Závity jsou nepřesné a moc nedrží, na to už jsme si zvykli. Horší je, že pružné části chybí pružnost. Při prvním zmáčknutí se zdeformuje a banánek je nepoužitelný. A to jsem myslel, že v TME úplný šmejd neprodávají.

Většina ostatních banánků v jejich nabídce je v provedení s tou rotační klecí, tedy k ničemu.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#33 Příspěvek od konosuke »

Pružnost se "unaví" dlouhodobým - bezdůvodným - zasunutím do svorky (dutinky) měřáku, po skončení měření důsledně odpojuji (možná je to náhoda ale "no name" kabely z tržnice s úhlovým banánem drží jak cyp - v multimetru i starém péúčku :wink: jenom těch 1000V v popisce držáku hrotu se mi jeví až nesoudné ale, nepracuji z hodnotami nad AC 240V
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#34 Příspěvek od Kremik »

Lukas-Peca píše:Většina ostatních banánků v jejich nabídce je v provedení s tou rotační klecí, tedy k ničemu.
Jsem to kdysi koupil a tu "rotační klec" k banánku na jeho konci připájel. Pak to docela slušně vodilo.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#35 Příspěvek od JirkaZ »

Kremik píše: Jsem to kdysi koupil a tu "rotační klec" k banánku na jeho konci připájel. Pak to docela slušně vodilo.
To je opatření, které dělám automaticky u každého takového banánku. Pak se z něj stane skvělý prvek... Jen je potřeba pájet s malým množstvím pájky, aby se nedostala pod okraj obloukové části, která má už pružit.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#36 Příspěvek od Celeron »

Modeláři používaj na pohonný baterky 4 mm banánky a dutinky Gold až do proudu 60A. Ty banánky ale nemají "rotační klec" ale 4 mm kolíčky jsou šmiknutý do kříže a pruží. Vydrží to krátkodobě i 100A. Neexistují měřící hroty s banánky s tímhle provedením?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#37 Příspěvek od Kremik »

Mám jakési slušné banánky od Daviduse. Opravdu mají nejnižší přechoďák z toho co tu mám. Jenže je to jenom vzorek, tak jej spíš opatruju jako zajímavost, než abych ho opravdu používal.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#38 Příspěvek od fredis »

No, mohla by se ti na nich unavit pružnost.. :lol: :lol: :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#39 Příspěvek od Kremik »

Ony jsou na kabelu napevno podobně jako flexošňůra. To mi na nich vadí. Jinak jsou fakt OK.
Unavit pružnost je kravina, některé banánky mám zasunuté prakticky furt.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“