stabilizator 220V 50Hz

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#16 Příspěvek od sinclair »

No doprdele!! Kde teď vzít žárovky na 75mA ? Jsou v tom E10 či kýho výra? Ještě jsem to ani neotevřel - na kastli není jediný šroub :D
Svítí jen dolní půlka indikace a tak nějak žlutě, jako by tam byla žárovka aspoň na 6V.
No tak tam půjdou žárovky na jiný napětí, ale stejným proudem a s jakoby stejným výsledným odporem v rozsvíceným stavu.
Dám na zkoušku ty 2,5V/0,075A s 18R odpůrkem v sérii. Mám jich dost, takže nový majitel té Stelly bude mít i rezervu.
Hodlám ji poslat do světa, někomu se to na srovnání případnýho trvalýho přepětí může hodit. Podpětí už dneska nikde snad ani není.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#17 Příspěvek od Artaban001 »

Spíš to moderní elektronice nevadí - Pulsní zdroj si poradí z rozsahem 110 až 230V (kolikrát to obsahuje i štítek), nebo - pokud to okolnosti vyžadují, obvod obsahuje účinný stabilizátor. V dobách, kdy bylo vesměs vše "flaškový", tak jiná možnost, než externí stabilizátor napájení nebyla.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#18 Příspěvek od Mysteri »

Artaban001 píše:Pulsní zdroj si poradí z rozsahem 110 až 230V
Toto môžem potvrdiť a ešte doplním, že v skutočnosti pulzné zdroje musia nabiehať a vydržať 110% záťaže už pri 90V AC. Pri funkčných testoch je vo výrobe stanovené Uin_min 90V a Uin_max 262 - 278V. Výnimkou sú samozrejme neznáme ryžové lacné výrobky, tu nie je isté nič... :wink:

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jjilek »

To milous2:
Mám někde i manuál. Používali jsme je před lety. Fungovalo to vcelku dobře.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#20 Příspěvek od pepik9 »

Asi před dvěma lety se ke mě dostal Konstanze IV a našel jsem i manuál
https://www.uschovna.cz/zasilka/TZTEP8C ... 6XFU8LUDUK

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“