S: tahový potenciometr 250k

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

S: tahový potenciometr 250k

#1 Příspěvek od milavla »

Ahoj,
sháním tahový potenciometr Apls 250k s červenou ledkou, délka 60mm, šířka 9mm. Je to do ekvalizéru Uher EQ200.

děkuji Milan
Přílohy
Resizer_16419791153160.jpg

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

Asi budeš hledat Bourns, ne ALPS

https://www.mouser.de/datasheet/2/54/PTL-777483.pdf

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#3 Příspěvek od milavla »

dj_Paul: díky, to je fakt dokonalá kopie toho Alps. Ale vidím v té tabulce jen hodnoty 200k nebo 500k já potřebuju 250k. Ta ledka může být jakékoli barvy nebo i bez zjistil jsem, že jde vytáhnout. :)

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#4 Příspěvek od milavla »

Dělá mi to takovou zajímavou věc. Napájecí napětí z té ledky nějakým záhadným způsobem proniká na odporovou dráhu a ve zvuku to začne chrčet a praskat. Třeba čtvrt hodiny to normálně hraje a pak to začne. Plošňák jsem kontroloval je úplně jednoduchý cesty daleko od sebe. Vytáhl jsem potenciometr ven, vyčistil, změřil, vše se tváří ok. I jsem se díval pod světlem na ty vyšoupané cestičky od jezdce taky nic. Jediný co mě ještě napadá rozebrat ten potenciometr vytáhnout jezdce ven a podívat se zespodu na ty kontakty jestli tam něco není... jinak je to záhada. Už jste se s něčím takovým setkali?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Ano, je to častá vada podobných poťáků, zvláště když...
- je to něčím pobryndané
- je v tom vazelína plná zbytků z odporové dráhy
- někdo to zkoušel opravit nějakým čistidlem
- je to šmejd od novoty

Je to vhodné vypájet a změřit izolaci mezi LED sběrači a vlastním potem aspoň při 100V

BTW, nechci být škarohlíd, ale ten pot má asi zákaznický průběh "15W", takže obyčejné B nebude moc sedět.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#6 Příspěvek od milavla »

Sendyx: Čistil jsem to isopropylalkoholem a bylo to úplně černé. Ale zespodu toho jezdce jsem se samozřejmě nedostal, takže to asi rozeberu a vyčistím i toho jezdce. Jinak s tím bylo zacházeno jako v rukavičkách je to zachovaný stroj.

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#7 Příspěvek od milavla »

Nakonec jsem ho nerozebral, aby se tam neudělala vůle. Ale znovu jsem ho důkladně vyčistil a už to funguje.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“