iGet M3B

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

iGet M3B

#1 Příspěvek od Saturn »

Dobrý den, uvažuji nad pořízením této zabezpečovací ústředny a zajímali by mne Vaše názory a zkušenosti.

https://www.alza.cz/iget-security-m3b-b ... 338585.htm

Díky předem za každý příspěvek.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Popravdě jsem měl před několika lety podobnej vehement a s radostí jsem to celé demontoval a uložil do krabice, kde odpočívá dodnes. Než přínos, jsem spíše zaznamenal to, že mne toto zařízení akorát obtěžuje a sžírá moje těžko vydřené peníze. Na mně tyto zařízení působí jaksi zbytečně, pro nemožnost včasného zásahu v případě, že jde opravdu o skutečný poplach.

Můj názor je, že je lepší platit PULT CENTRALIZOVANÉ OCHRANY. V základu chtějí kolem 500kč/měsíc(mimochodem prokouřim asitak 4000/měsíc :roll: ) Tak asi tak.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#3 Příspěvek od bdn »

Měl jsem rozebrané něco podobného. Obecně: ústředna je dělaná tak, aby měla nízkou spotřebu, aby při odpojení 12V napájení ještě několik hodin fungovala z baterie schované uvnitř. Určitě se najde aplikace, kde je užitečné při nějaké události zaslat SMS. Případně spustit sirénu.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od PavelFF »

Bude to nakonec fungovat, ale podle recenzí a dotazů k produktu je asi problém s návodem a s počátečním nastavením. Zadat některé funkce mimo tovární nastavení bude chtít milion pokusů. Není to zrovna uživatelsky příjemné zařízení.

Trochu by mi vadila neexistence samostatné klávesnice oddělené od ústředny. Ústředna by měla být spíš někde schovaná a ne hned u dveří. Když do krabičky třísknu kladivem, tak už žádnou další SMS nikdy neodešle. Takže se nedá vysledovat pohyb na případných dalších čidlech v domě. Tak se dá odlišit falešný poplach jednoho čidla od skutečného vetřelce. Ale to je věc vkusu.

Jedno, ještě levnější a primitivnější čínské zařízení jsem si koupil v roce 2012 na chatku. Kupodivu ústředna pořád ještě funguje a dveřní kontakty taky. Co zlobilo byla PIR čidla (falešné poplachy), ale možná proto, že nebyla dělaná do mrazu.

Pokud se pořídí SIMka s nějakým levným tarifem, provoz pak už nic dalšího nestojí. Což mě docela štve např. na Jablotronu 100, že se snaží z lidí mačkat pravidelné měsíční poplatky za jejich SIMku. A nemůžu si přidat další čidla bez servisáka! U Jablotronu 60 to nikomu nevadilo a mohl jsem si dělat údržbu sám. Dneska je to bohužel trend - firmy by nejraději vybíraly poplatek i za spuštění motoru auta.

Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Saturn »

Ok, díky všem za informace, ještě počkám.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“