Čím pořídit zvukový záznam schůze?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

Čím pořídit zvukový záznam schůze?

#1 Příspěvek od jade »

Zdravím, potřebujeme pořídit zvukový záznam ze schůze za účelem pozdějšího doplnění zápisu. Problém je, že zařízení musí zaznamenat hovor i ze vzdálenějšího místa (cca 4m) ve srozumitelné kvalitě, délka nahrávky by měla být možná alespoň 2 hodiny.
Jaké zařízení by bylo nejvhodnější pro daný účel?
Napadá mě snad jedině kotoučový magnetofon s pořádným mikrofonem :)

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#2 Příspěvek od mikollar »

obycajny android telefon s aplikaciou zaznamnik zvuku. Ak recnici nebudu sepkat a nebudu sa prekrikovat nahraje to v pohode.
Takto som robil video zaznam a nebol s tym problem miestnost cca 3 x 4m kamera na jednej strane

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#3 Příspěvek od Ruprecht »

Záleží na rozpočtu, akustice místnosti atd., hledal bych "přenosný rekordér" (kytary.cz, muziker.cz...), některé umí zaznamenat signál z vnitřního stereopáru mikrofonů a navíc mají XLR vstupy pro externí mikrofony (současný záznam 4 a víc stop).
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#4 Příspěvek od DedVseved »

Chytřejší telefon to zvládne bez problému. Mám k tomu i mikrofon s kabelem ukončeným USB-C konektorem a zvuk ze schůze je srozumitelný, kór když si ho potom znormalizuji a přehraji do sluchátek.
Hodina a půl v "MP3 44100Hz 128kbps" je cca 100 MB velikost.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#5 Příspěvek od ZVUK2000 »

jade píše:
Napadá mě snad jedině kotoučový magnetofon s pořádným mikrofonem :)

Když už magnetický záznam tak snad Video. Na kazetu se vejde v pohodě záznam i více schůzi. Můžeš to mít i z obrazem. A kupit jde v bazarech za babku .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Záznam slušně pořídí většina výše uvedených zařízení, výhoda je v digitálním záznamu, se kterým se dobře manipuluje (start/stop, vracení) a dá se taky prohnat ve zvukovém programu a aplikovat prezenc filtr, kompresi pro zvýšení srozumitelnosti.
Co je dobré pohlídat dopředu je pozice mikrofonů, absence rušivých zvuků a akustické vlastnosti prostoru. Taková rychlovarná konvice umí zvukově zahltit prostor a v menší míře kompresor ledničky. Místnost by neměla mít velké nezatlumené plochy, dozvuk velmi snižuje srozumitelnost pokud je mikrofon dál než tak půl metru od zdroje zvuku.
To jsou staré zvukařské zásady platné už před 60 lety.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#7 Příspěvek od ZVUK2000 »

Pokud chceš jít s dobou tak třeba přímo pro tyto účely "Conference Recorder 2.2.4 software pro záznam jednání" od DEXONu.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Video? Kotoučák? Voskovaný váleček a fonograf ještě nikdo neuvedl? Tak použijte ten, přece nebudete mít nějaké ty matlafouny a digitální zhůvěřilosti.
Samozřejmě, že chytrofoun, dobře umístěný poslouží. Možná bych použil dva, třeba na jiné místo. Pak použít/vybrat to, co bude znít lépe.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#9 Příspěvek od DedVseved »

Místnost na schůze máme cca 7x5m a záznam je srozumitelný. Navíc není problém dát záznamové zařízení na stůl, kde sedí výbor a otestovat si vzdálená místa.
Používám tenhle mikrofon a na hraně stolu je u nás téměř v ideálním místě.
Přílohy
usb-mikr.jpg

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

Bateriový cívkáč Uran, Pluto, Uher, Nagra...co je poruce a podle stavu
pokladny :)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#11 Příspěvek od serviceman »

Mám reálnou zkušenost. Na 5m není nic slyšet.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od jade »

Díky za rady, použil jsem tedy ten chytrofon, ve sluchátku sice záznam slyším, ale hodně slabě. Telefon tvoří soubory AMR, které v žádném programu v pc, co by měl AMR umět, nejdou otevřít. Různé AMR playery, audacity a podobné volně stažitelné programy to neumějí dekódovat. Prý by to snad měl být nějaký specifický gsm-amr...
Snad by někdo věděl?
Díky

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#13 Příspěvek od JirkaZ »

jade píše:Díky za rady, použil jsem tedy ten chytrofon, ve sluchátku sice záznam slyším, ale hodně slabě. Telefon tvoří soubory AMR, které v žádném programu v pc, co by měl AMR umět, nejdou otevřít. Různé AMR playery, audacity a podobné volně stažitelné programy to neumějí dekódovat. Prý by to snad měl být nějaký specifický gsm-amr...
Snad by někdo věděl?
Díky
1) co to je za telefon a aplikaci? Normální aplikace na Androidu ukládá v *.mp3 nebo *.ogg

2) vystavte někde ke stažení vzorek toho *.amr souboru

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#14 Příspěvek od DedVseved »

AMR snad uměly tlačítkové telefony před 15 lety.
Přílohy
zaznamnik.jpg

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#15 Příspěvek od MiraSt »

Byl jsem se poptat na obci bo to taky používajú a oba su fajné. Vzdálenost v tanečním sále na délku sálu až dozadu. tua tu.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“