Bosch IXO 2 - kde sehnat přepínač ?

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vaclavpe
Příspěvky: 50
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Rožnov p.R.

Bosch IXO 2 - kde sehnat přepínač ?

#1 Příspěvek od vaclavpe »

Zdravím,
přestal mi fungovat přepínač směru ve šroubováčku Bosch. Máte někdo náhradní, nebo nápad, kde by měli ?

Z autorizovaného servisu Bosch mi odepsali, že nedodávají, v GME, NEON, EZK, TIPA, HADEX nemají.

Díky všem
Přílohy
prepinac
prepinac

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

Vidím ho na aliexpresu a jinak - z něčeho vypárat, třeba ze starého napájecího trafozdroje s příepínáním výstupního napětí. Ideální je přístup do SD. A co tenhle https://www.conrad.cz/p/tru-components- ... gJ0jPD_BwE ?

Uživatelský avatar
vaclavpe
Příspěvky: 50
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Rožnov p.R.

#3 Příspěvek od vaclavpe »

Ano, na ALI jsem to taky našel s dodáním za 3 měsíce. Zatím jediná možnost, ač bych to měl raději opravené dřív. Ten Conrad je úplně jiný...

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od petrfilipi »

Mrkni sem. Najdeš tam IXO šroubováky a rozkles náhradních dílů. Samostatný přepínač se oficiálně nedodává, musel bys koupit celou desku.
Co chybí tomu tvému přepínači? Odešly ty posuvné plošky? Nebylo by možné ho opravit s použitím jiného (podobného) dílu?

PF

Uživatelský avatar
vaclavpe
Příspěvky: 50
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Rožnov p.R.

#5 Příspěvek od vaclavpe »

petrfilipi píše:Co chybí tomu tvému přepínači? Odešly ty posuvné plošky? Nebylo by možné ho opravit s použitím jiného (podobného) dílu?
Přepínač jsem zatím nerozebíral, ale myslím, že posuvné plošky jsou spálené - řekl bych, že jsem šroubovák trochu přetížil a nevydržely to. A podle toho se i chovají - jako vaklkontakty.

Třeba někdo z místní komunity už ty přepínače objednával. Jinak to pak udělám já.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

No jestli ty plošky zapínají napřímo tak se není co divit, že odejdou.
Tady je celá deska za 7 éček, ale z Rakouska.

PF

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Kup ten přepínač z Ali, taky jsem to tak udělal, když jsem tenhle zázrak jednou opravoval. Původní pružinky, co jezdí přes kontakty, byly úplně vyhřáté, vyhodnotil jsem přepínač jako neopravitelný.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
vaclavpe
Příspěvky: 50
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Rožnov p.R.

#8 Příspěvek od vaclavpe »

Zaky píše:Kup ten přepínač z Ali, taky jsem to tak udělal, když jsem tenhle zázrak jednou opravoval. Původní pružinky, co jezdí přes kontakty, byly úplně vyhřáté, vyhodnotil jsem přepínač jako neopravitelný.
No kdybys měl víc kusů, jeden bych vzal od tebe :D

Já si všiml, že ty přepínače jsou dimenzované na 0,5A, ale téct tam musí daleko víc, takže se nedivím, že se ty přepínače pečou...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Je to hracka, nie seriozny pracovny nastroj. Takze tie prepinace nakup do zasoby.
Mozno aj Cinan by to prepinanie vyriesil lepsie ako "inzinieri" z Boschu.

Uživatelský avatar
vaclavpe
Příspěvky: 50
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Rožnov p.R.

#10 Příspěvek od vaclavpe »

rnbw píše:Je to hracka, nie seriozny pracovny nastroj. Takze tie prepinace nakup do zasoby.
Mozno aj Cinan by to prepinanie vyriesil lepsie ako "inzinieri" z Boschu.
No je to bohužel tak, hlavní proud teče skrz ten přepínač...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od Zaky »

Bohužel víc jich nemám, už je to řada let, co jsem to měnil a nebylo to moje, tak jsem neměl důvod kupovat víc kusů.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
h_honza
Příspěvky: 109
Registrován: 01 úno 2020, 01:00
Bydliště: Praha 1

#12 Příspěvek od h_honza »

Ten přepínač je hlavní systémové kazítko (prý se tu nemá psát sprostě). Pružinky jsou jasně poddimenzované. Pokud přepínač vůbec jde sehnat, výborně. Před lety, když jsem se vrtal ve starší verzi, tak to ani sehnat nešlo.

Uživatelský avatar
vaclavpe
Příspěvky: 50
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Rožnov p.R.

#13 Příspěvek od vaclavpe »

h_honza píše:Ten přepínač je hlavní systémové kazítko.
S tímhle souhlasím, hrubě poddomenzováno. Ale když jsem nad tím přemýšlel, jak by šel nahradit, tak mne nic nenapadlo, aniž by člověk nedělal redesign celého spínání. To si pak můžu přímo koupit něco dražšího (pokud to nebude ovšem udělané stejně blbě)

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“